Jehlové pilníky

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Jehlové pilníky

#1 Příspěvek od FERYACT »

Můžete mi poradit jak uschovávat jehlové pilníky aby se vzájemně netupily?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Buď v pouzdře, ve kterém se dodávají, nebo "zapíchané" v prkýnku s dirkami.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#3 Příspěvek od FERYACT »

Moje jehlové pilníky dávno zapomněly že měly pouzdro. Moje dílna je 2*2m. Pilníky budu muset věšet magneticky na zdi.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#4 Příspěvek od FERYACT »

Podíval jsem se na Elemanovo pouzdro pilníků za 1800Kč. Musím pilníky řešit, aby mi vyržely až do hrobu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Mám po dědovi přes 100 let staré pilníky, celou dobu volně naházené v plechové krabičce. Používaly se velmi často a nejsou opotřebené o moc víc, než 30 let stará sada v plastovém obalu, svého času za 13,50 Kčs.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

FERYACT píše:... Pilníky budu muset věšet magneticky...
To není zrovna dobrý nápad.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

Ten odkaz je dán s nadsázkou, aby bylo jasné za kolik se šest jehlových pilníků také dá obstarat :D . Jednalo se mi hlavně o to pouzdro.
Určitě bych nedával pilníky na magnetickou lištu. Není větší opruz než pilovat něco ocelového zmagnetovaným pilníkem.
Sám mám jehlové pilníky v těch plastových pouzdrech, ale můj otec je měl mnoho let volně ložené v krabičce na sobě a nikdy si nestěžoval, že by se ztupily odíráním o sebe. A to byl na vercajk pedant. Opotřebení bylo dáno jejich používáním.
Takže bych to také nehrotil, něco pro (přehledné) uložení ano, ale otupení bych se při nedbalém uložení nebál.
No a pro úplnost sada pilníků AJAX tak jak je známe za 13,50 Kčs kdysi. Dneska více jak 30x tolik 8O .
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#8 Příspěvek od monterjirka »

jezevec píše:
FERYACT píše:... Pilníky budu muset věšet magneticky...
To není zrovna dobrý nápad.
To je náhodou skvělý nápad, nemusíš uklízet ocelové piliny, všechny zůstanou na pilníku :-)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Tu sadu Ajax zrovna mám a pilníky nechávám v tom pouzdře. Samotný pilníky jsou dobrý, ale přijde mi, že stopky jsou popuštěný až moc. Jsou dost měkký a lehce se ohýbají.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#10 Příspěvek od kutilmil »

Máš ich uložené na nejakom vibračnom stole že by o seba eventuálne neustále treli? Neviem si predstaviť kedy by sa "volne ložené" v nejakej krabičke otupili. Vedel by som si predstaviť že by zhrdzaveli ale otupili to teda nie.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#11 Příspěvek od jogo9 »

Tak ma raz napadlo: a odvtedy na všetkých vrtákoch mám navlečené zmršťovačky ohriate zapalovačom -farebne rozlíšené podľa veľkostí od-do -a na každom čiernou fixou veľkosť -dalo to chvíľu práce, ale je to super, neobtierajú sa, nehľadám lupou ktorý je aký.. Prečo to neurobiť aj s pilníkami -nebudú obrusovať všetko, o čo sa náhodne obtrú..

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Ale to měly měkké již dávno . Mám pilníky také po tátovi , tzn. přes 50 let staré a ostré v krabičce . Je fakt , že s nimi denně neštěrchám . V origofutrálu mám sadu těch "o chlup" větších . Je fakt , že tupé je nejlépe bez litování vyhodit .

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Habesan »

Kéž.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#14 Příspěvek od FERYACT »

Mně se za ta léta těžkých bojů nastřádalo asi 20 pilníčků. Musí mi vydržet až do truhle. Máte pravdu nenechám pilníčky magnetovat jako šroubováky. Mám extrémně málo místa a spoustu věcí mám na zdech.

Uživatelský avatar
romanS
Příspěvky: 6
Registrován: 21 srp 2019, 02:00

#15 Příspěvek od romanS »

K těm Valorbe: nic lepšího neexistuje a srovnávat s Ajaxem prostě nejde. Taky nejde srovnávat starej Ajax s dnešním (dnes je mnohem kvalitnější).
Používám prakticky jedině Valorbe. Jehlové mám v kusu bukového hranolu s navrtanými otvory a malé háčky v šuplíku položené na vlnité lepence, která je udrží od sebe. Mít pilníky v jedné krabičce je špatně, jakékoliv sáhnutí do ní při hledání konkrétního kousku pilníky spolehlivě tupí.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“