skládací pracovní stùl, používáte nìkdo?

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

skládací pracovní stùl, používáte nìkdo?

#1 Příspěvek od sr71 »

uvažoval jsem že bych si koupil nìco takového https://www.luxo-home.cz/stul-pracovni-800x610x240mm pro použití na zahradì, protože každou chvíli potøebuju nìco uøíznout, ohoblovat ruèním el. hoblíkem, obrousit atd. Doteï používám vìtšinou jako pracovní stùl lavièku ke které si materiál rùznì svìrkuju ale není to ono. Máte nìkdo nìco takového? zajímali by mì nìjaké zkušenosti, protože jsem s podobným stolem nikdy v praxi nepøišel do styku a vždycky když jsem to vidìl na obrázku tak mi to pøišlo takový divný. Zajímalo by mì zda je to pro podobné vìci aspoò trochu použitelné

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Mám dva. Keď treba niečo s materiálom nad dva metre, poslúži druhy ako opora. Stačila by aj obyčajná "koža".

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#3 Příspěvek od SMITH »

Tiež mám nieèo podobné , ale je to dos￾ labilné , má tendenciu vybrova￾ .
Doporuèil by som radšej 2 kozy a medzi ne OBD dosku , alebo iný pevnejší materiál .
Napr : http://www.kobatech.sk/stojan-pracovny- ... 47761.html
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Řekl bych, že ta Tvoje lavička bude betelnější než všechny podobný skládací stolky na světě. :)
Kámoš doma na zahradě zabetonoval na výšku kus dvoumetrový pořádný traverzy (I asi 20 x 10 cm) a nahoru si nechal navařit 10 mm plechovou desku 30 x 40 cm. Do ní může přišroubovat svěrák, nebo přitáhnout vraťákama šroubama jednu stranu OSB desky cca 60 x 200 cm. Ta deska je zespoda vyztužená hranolama cca 4 x 6 cm. Na druhý straně má desku podepřenou štaflema. Po skončení práce desku opře v garáži o zeď a nebo svěrák odmontuje aby mu ho nikdo nešlohl. Když tu traverzu zabetonuješ tak 80 cm do země a kolem v díře uboucháš cca 3- 4 kolečka betonu, tak se ta traverza ani nehne. Taky přemejšlím, že něco takovyho sestrojím. Když vemu třeba při ohýbání něčeho za jedenapůlmetrákovej ponk v dílně, tak s ním hnu, s tímhle ani náhodou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od PavelFF »

sr71 píše:..a vždycky když jsem to viděl na obrázku tak mi to přišlo takový divný. ---
Jsem na tom stejně. Od pohledu chybí zavětrování ve směru rozměru 61cm, Vzpěra s nápisem WorkBench trubky nezavětruje a sama o sobě je z měkkého ohýbaného tenkého plechu. Šířka (či hloubka) "stolu" je 24cm(?). To je na stůl málo a na kozu zbytečně moc.
Ale abych nekřivdil, může to být občas lepší než něco řezat na koleně.
Stabilitu obrobku lze zvýšit při řezání přiložením kolena na stolek, ale to jsme tam, kde jsme byli předtím. Navíc je to proti lavičce vratké, vysoké a celé se to může převrátit i s pracovníkem.
Pravděpodobně existuje původní podobný výrobek za mnohem víc peněz a ten je stabilní. Toto je levná napodobenina.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#6 Příspěvek od dj_Paul »

já používám toto a je to v pohodě, je to plast, tak při svařování pozor.....
Dělám na tom hlavně se dřevem.

https://www.hornbach.cz/shop/Stul-praco ... rtikl.html

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

v různých vojenských výprodejích se dá sehnat vojenský rozkládací stůl . Mám ho a to je jiná ligy bytelný široký masivní dubové desky ohýbání kulatiny v přišroubovaném svěráku s ním ani nehne. Kupoval jsem ho asi za 1500Kč.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

dj_Paul píše:já používám toto... https://www.hornbach.cz/shop/Stul-praco ... rtikl.html
První pocit byl, že to musí být další plastová kroutící se hrůza (podobně jako plastové budky na zahradní nářadí nebo plastové vozíky na nářadí nebo plastové regály). Ale po shlédnutí reklamního videa docela čumím. Zavětrovací vzpěry jsou v obou osách. On se trochu vrtí, ale vypadá velmi dobře. Že má v sobě i drážky na svorky i svorky je další plus. Hlavně je skladný a rychle složitelný. Docela jsi mě zviklal. Popiš prosím trochu podrobněji, jestli má podle tebe taky nějaké mínusy kromě roztavitelnosti teplem.

Tady ho pán hodnotí po praktickém používání:
https://www.youtube.com/watch?v=GnyttHIkqnk

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

Ahoj

Je opravdu bytelný, i dost těžký. Opravdu to není jen skořepina, má to spoustu žeber. Trochu se vrtí, to je ale daň za teleskopické nohy. Dělá to ale jen na hladkém povrchu. Pokud s ním pracuji na zahradě, tak je stabilnější.

Jestli chceš, tak Ti můžu v pondělí nafotit detaily, co by tě zajímaly

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Používám 2ks , super na vázání knih . Můžeš s tím i do obejváku .

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#11 Příspěvek od Zdenek_Valter »

Na to co píšeš Ti bohatě stačí i tohle:
https://www.hornbach.cz/shop/Skladaci-p ... rtikl.html
Podle mne to je stabilní dost a není to nízké jako lavička a budeš se k tomu hrbit.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

Zdenek_Valter píše:Na to co píšeš Ti bohatě stačí i tohle:
https://www.hornbach.cz/shop/Skladaci-p ... rtikl.html
...
No - nic nového jsi tu tedy nedal. Asi jsi nečetl celé vlákno - tento stůl je tu už přímo v zadávacím příspěvku 8O :(
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#13 Příspěvek od Zdenek_Valter »

No možná sis ho prohlédl když byl odkaz funkční - mě bohužel nechodí, proto jsem reagoval se svý odkazem. ;-)
Já mám podobný cca 18 let.
Z hlediska stability je to vyhovující - dosud se mi nevyviklal.
To co se pokazilo - na jedné straně se uvolnila matka jednoho ze stahovacích šroubů.
Chystám se na jeho repasi.

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#14 Příspěvek od Zdenek_Valter »

Můžu případně poslat i fotky.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Ano Zdeno , potvrzuji ....... I v barvách .................

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“