Autonabíječka Lidl

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
valfren
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2017, 02:00

Autonabíječka Lidl

#1 Příspěvek od valfren »

zdravím, může mi někdo poradit co můžu kde proměřit nebo na co se zaměřit, v problemu s nabíječkou kdy se někdy ani nezapne a někdy ano podle toho jak se jí chce většinou když jí potřebuju tak po připojení do zásuvky se nezapne a třeba druhy den už ano, podle návodu je tam udajne nějaká pojistka a příjde mi že ten přívodní kabel je tam docela na studeno ale nevím zda v tom jde hledat přícina jsem v tom to lajk tak díky za spolupráci

foto zde https://valfren.rajce.idnes.cz/Nabijecka/

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#2 Příspěvek od sinclair »

Proč to jako laik nereklamuješ?

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pocitujlasku »

a postupujes podla navodu? teraz si presne nepamatam, ci sa ma najskor pripojit baterka a tak do zasuvky, alebo najskor do zasuvky a potom baterka
Asi som to nasiel: najskor sa musi pripojit baterka a az potom nabijacka do siete
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
valfren
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2017, 02:00

#4 Příspěvek od valfren »

Protože se to stalo rok po zaruce a do té doby problém nebyl, a ne není tomu tak nabíječka se vždy zapla i když sem jí nedal nejdřív na baterku a i když jí nejdřív dám na baterku pak dám do síte tak se stejne nezapne ale zapne se třeba za pár dnu, a v opravne mi řekli že je ta nabíječka v pořádku, zřejme se jim stím nechtelo zabývat
Naposledy upravil(a) valfren dne 06 čer 2019, 17:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Svítí kontrolka po připojení baterky a zapojení vidlice do síťové zásuvky?
Tak vyměň tmikrospínač. Je to nejčastější bolest těchto nabíječek - zvětší se mu přechodový odpor a nepřepíná režimy.
Podmínkou je samozřejmě baterka vybitá na napětí, které nabíječka vyhodnotí, jako že to má smysl nabíjet.

Uživatelský avatar
valfren
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2017, 02:00

#6 Příspěvek od valfren »

právě to je ten problém že se ta kontrolka nerozsvítí tudíž baterka nejde ani přepnout na jiný režim, v tom mikrospínači problém nebude, taky jsme se o tom problému informoval a postihovalo to ty první typy tahle nabíječka je už asi třetí

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#7 Příspěvek od vicious »

Možno je prelomený kábel v mieste, kde sa často ohýba, typicky v okolí vývodky. :?:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#8 Příspěvek od helios »

Mne v podobnom prípade pomohlo vymeniť primárny elektrolyt (v strede s údajmi ?3µF 400V), ktorý mal len zlomok kapacity. Závada sa prejavovala tak, že po zapojení do siete kontrolka zapnutia len občas preblikla a na tlačítko módu nabíjačka nareagovala.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

A už jsi něco měřil? Třeba napětí za usměrňovačem... :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Při měření začni baterkou: když je vybitá moc, nabíječka ji neidentifikuje jako použitelnou a nespustí se.
Ale síťová kontrolka by měla svítit i v tomto případě.

Uživatelský avatar
valfren
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2017, 02:00

#11 Příspěvek od valfren »

helios píše:Mne v podobnom prípade pomohlo vymeniť primárny elektrolyt (v strede s údajmi ?3µF 400V), ktorý mal len zlomok kapacity. Závada sa prejavovala tak, že po zapojení do siete kontrolka zapnutia len občas preblikla a na tlačítko módu nabíjačka nareagovala.
prosím který to je a jak ho mám proměřit? je to ten největší váleček černý? má udaje 400V a 33uF

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#12 Příspěvek od jopo166 »

Premerať ho možeš esr testerom Ak tester nemaš tak ho vymen.A ano je to ten najvedši kondenzator na 400v

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“