Samsung-zdroj

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirkov
Příspěvky: 68
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Stakčín

Samsung-zdroj

#1 Příspěvek od mirkov »

Mam TV Samsung CK 542 ZSE.Naraz mi zlyhal.Zistil som vadny BU508DF vo vn a BU508A v zdroji.Vymenil som ich,pre istotu aj TDA4601 v zdroji.Zdroj mi vobec nenabehuje.Na kolektore BU508A mam 300V.Vie mi niekto poradidit,prosim,co s tym?
Dakujem. :roll:

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Vykonove tranzistory nikdy neumrou jen tak, vzdycky to ma pricinu, podivej se na elektrolyty v okoli tech tranzistoru. Pise se tu o tom porad.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

RADEK B: Vetsinou jde i o prepetove spicky v siti. parkrat jsem se s tim uz setkal. (i po vymene vsech elytu).

V zadnym videu, ci TV , co mi prosly rukama,jsem jeste nevidel aspon varistorovou ochranu (mel ji jen jeden monitor a diky tomu se po vymene pojistky podaril rozchodit)

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Artax »

A co pin 9 IC TDA4601-jaké napětí? Pokud tam není nic nenastartuje to a je přerušený R814 nebo P802. Ten P802 je termistor, průchodem proudu se hřeje a zvětšuje svůj odpor. Máš tam na sekundární straně relé? Mám tu nějaký Samsung se zdrojem, podle popisu. Tři výstupy, dva přes relé. není moc čitelný, ale lepší než nic.

Uživatelský avatar
mirkov
Příspěvky: 68
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Stakčín

#5 Příspěvek od mirkov »

Na pin9 je 7,5V.Na sekundare spinacieho trafa je jedno rele,ale ziadne napetie.Elyty som menil,no bez vysledku.Pin 9 je napajany cez odpor 2k7 a termistor PTCJ 29. :roll:

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Artax »

Tak když je na pin 9 napětí musí být na pin 8 budící impulz pro BUčko. A pan už to jde přes tlumivku elýtek a další tlumivku do báze BU. Vypadá to, že to moje schema je stejné s tím tvým šáskem. Chceš ho někam poslat? Jsou to dva obrázky, cca po 800kB.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PetrK »

mirkov píše:Na pin9 je 7,5V.Na sekundare spinacieho trafa je jedno rele,ale ziadne napetie.Elyty som menil,no bez vysledku.Pin 9 je napajany cez odpor 2k7 a termistor PTCJ 29. :roll:
A určitě jsi vyměnil všechny čtyři elektrolyty, hlavně 100M který jde do báze BU? Jestli ano a jestli není přerušený termistor PTCJ29 (tuším za studena by měl mít cca 5Kohm... asi) tak by to mělo chodit. Pokud ovšem není na sec.straně v nějaké napájecí větvi zkrat!! Nebo zda nejsou přerušeny pojistné rezistory před diodama na sec.straně, R816, R817.

Vůbec je mě divné že současně se zdrojem byl v háji i BU508DF v řádkovém rozkladu, u těchto televizorů se tohle zrovna nestává. Až to opravíš aby ti po zapnutí náhodou nevyšlehl z VN trafa blesk a budeš tam kde před před opravou. Ale nechci malovat čerta na zeď :? Může se jednat o náhodu, souhru více závad najednou, ale jak říkám, u těchto chassis spíš výjimečně.

V každém případě, je to chassis P54S a schema v PDF jsem ti dal ke stažení zde jestli to pomůže. Velikost souboru je 800kB.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
mirkov
Příspěvky: 68
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Stakčín

#8 Příspěvek od mirkov »

Dakujem vsetkym za rady.Este sa s tym pohram a o vysledku dam vediet. :wink:

Uživatelský avatar
mirkov
Příspěvky: 68
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Stakčín

#9 Příspěvek od mirkov »

Tak,to som zistil:na sekundare spinacieho trafa preruseny R816-0,47ohm.Je vo vetve 5V.Po vymene a zapnuti,stale nic.Na pine 9 TDA stale iba 7,5V. Na pin 8 som zavesil osciloskop /MTO 11/.Ziadne budiace pulzy pre BU.Bol tam cisty sinus 50Hz.Povodne bol v zdroji TDA 4601.Bezne davam do zdrojov namiesto tohto, TDA 4600-3.Je o stovku lacnejsi a je bezne v obchode.Nemal som s nim nikdy ziadne problemy.Od kamosa som zohnal povodne TDA 4601,zalozil a-zdroj a VN v pohode nabehli.Na pine 9 bolo 12,8V.Ale obraz iba cb,bez moznosti regulacie kontrastu.Vypadaval aj zvuk.Ostaval uz iba procesor.Povodne tam bol KA 2154.Taky som nemal,ale iba nahradu TA 7698AP.Po vymene,farby nabehli aj regulacia sytosti farieb a kontrastu.U zvuku bol studenak na KA 2919 /OMF/.
Este jeden problem:farby su posunute/obraz je rozmazany/.Ale aj orazovka uz nie je najnovsia.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od DjRix »

Jestli máš rozmazanej obraz tak je rozhozenej focus poťák na vn trafu.Občas je potřeba po výměně spínacího tranzistoru dladit G2 a FOCUS. :blyawn:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“