Myčka Electrolux ESI66010X chyba i20

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stehlajz
Příspěvky: 20
Registrován: 19 srp 2015, 02:00

Myčka Electrolux ESI66010X chyba i20

#1 Příspěvek od stehlajz »

Zdavím ve spolek,
rodičům začala po letech stávkovat myčka a to konkrétně chybou i20 (chyba vypouštění). Nejprve se chyba sem tam ukázala během programu, kdy obvykle stačilo vypnout a zapnout případně zrestartovat program. Nicméně nyní už ani nespustí, po zapnutí a zvolení programu se snaží vypouštět vodu 3x v cca 1min intervalech a následně chyba i20.

Vypouštěcí hadice je čistá a myčka jinak nemá problém vodu vypustit, jakmile se spustí čerpadlo tak je do pár vteřin prázdná. Všechny trubičky a kanálky na dně jsem vyčistil, stejně tak hadičku ke snímači hladiny, vypouštěcí pumpu a tak nějak vše okolo, zkoušel jsem i profouknout vedení a labyrint, vše bez ucpání. Čidlo zkušebně taky vyměněno nicméně bez změny. Bohužel je tam už nějaký digitální bazmek s čipem uvnitř, takže nelze asi ani proměřit (ovšem to předpokládám by odhalila výměna čidla).

Hlavní deska vypadá také v pořádku, žádné vizuální známky problému nebo vyhřátí.

Nemá někdo tušení, co by tuto vadu mohlo způsobovat nebo mi něco ušlo?

Diky

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#2 Příspěvek od MiracleSky »

Převzato z netu.


Zanesený nebo nefunkční tlakový spínač. Často kód i20 naznačuje poruchu nebo zanesení této části. V takové situaci bude třeba v případě potřeby pečlivě zkontrolovat a vyměnit.

Uživatelský avatar
stehlajz
Příspěvky: 20
Registrován: 19 srp 2015, 02:00

#3 Příspěvek od stehlajz »

Děkuji za odpověď, problém je nejspíš vyřešen. Nakonec se zavolal opravář, dle jeho vyjádření bylo podezření správné, nicméně řešení bylo složitější.

Výměna samotného čidla nestačí, jelikož se jedná o nějaký typ digitálního senzoru (má v sobě i švába a výstup není analogový), musí se tedy měnit nejen čidlo jako takové ale i labyrint s hadičkou a následně se provedlo přehrání řídící desky s kalibrací hladiny.
V domácích podmínkách tedy bohužel neopravitelné (pouze kdyby byla ucpaná hadička, nicméně zde se odporoučelo čidlo). Kupodivu byla cena opravy celkem přijatelná, tedy snad bude ještě myčka chvíli sloužit, pravděpodobně to však trochu načalo vypouštěcí pumpu jak dlouho jela na sucho, nicméně tam je výměna již jednodušší.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Tomikt »

Ahoj, nebudu zakladat nove tema, jedna se o stejny problem i20 u myčky AEG F88060VI0P.
Máte někdo zkušenost s kalibrací toho hladinového snímače? Čím novější model, tim vetší krám.

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#5 Příspěvek od pajap »

Zkus prostudovat...
myčka
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Tomikt »

Tak snad vyřešeno, pustil jsem testovaci 15min program a vypada ze se to nakalibrovalo.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od kodl1 »

Kolem vánoc jsem opravoval myčku u rodičů, chyba i20, AEG/Electrolux, ale s analogovým presostatem. Na kontaktech presostatu byl svod, na zkoušku jsem ho rozebral a vyčistil, svod se o řád zmenšil a myčka jede.
Asi degradace plastu co v něm drží kontakty..
Nový jsem zatím nekupoval (914kč)tak uvidím co to vydrží.
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“