Pojištění auta, ale od koho?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Pojištění auta, ale od koho?

#1 Příspěvek od hafca »

Poslal jsem v řádném termínu výpověď ČP protože mi opět zdražila kompletní pojistku auta a řeším ke komu jít místo nich. Tentokrát mi to zvedli ne jako loni o necelých 400,-Kč, ale už bez pár kourun o 600,-Kč.
Auto je 3 roky staré, najedu málo a takové zdražení mi přijde trochu moc na to, že jsem od nich nikdy nic nechtěl.
Uhání mě Allianz, kde mám pojištěný byt. Tam je pojištění sice o něco nižší, ale reference nic moc.

Jaké máte zkušnosti s pojišťovnami, kam se vrtnout? U povinného ručení je to asi jedno, ale u havarijního už asi ne.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Jestli najedeš málo, tak Allianz, mají výrazný slevy podle najetých km.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

V těchto dnech podnikám stejné kroky s pojištěním. Zatím nejlevnější pojištění zákonné odpovědnosti mám v nabídce od České podnikatelské pojišťovny. Dokonce i havarijní u nich vychází nejlevněji. Druhá na havarijní vyšla zatím AXA.
Zkusil jsem i nabídku na e-pojištění. I tam se dá docela vybírat. A pokud máš dlouhý bezškodní průběh, tak ty částky to všude zohledňují.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

forbidden píše:Jestli najedeš málo, tak Allianz, mají výrazný slevy podle najetých km.
To vím, ale nebude to jen tak. Někde jsem četl, jak na tomhle někdo prodělal. Najel o něco málo víc než bylo ve smlouvě, musel zaplatit rozdíl v pojištění a snad nějakou smluvní pokutu. Takže ve finále to byla hodně drahá pojistka.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Tak to fakt nevím, mám to na obou našich autech a naopak mi ještě "vrátili" pár stovek, když jsem najel míň, jak jsem předpokládal. Když najedeš víc, jak byl předpoklad, tak zase něco doplatíš, aby ses vlezl do správné hladiny kilometrů. O pokutách jsem neslyšel, snad jedině, kdybys nedodržel dobu a chtěl třeba odejít před koncem platnosti smlouvy. Dovedu si totiž představit situaci, že si sjednáš ten nejmenší nájezd a nejlevnější pojistku, ale jezdíš hodně a před zúčtováním (3 měsíce před koncem smlouvy) je pošleš do pr...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

Poptej v Directu.Ty to maj asoň levnější.Jak je na tom havarijko, to nevim.Nikdy vživotě jsem ho neplatil a čelní sklo taky ne.

Jo a všechno je jen o dohodě.Co je psáno není dáno a oni ti pojistku přizpůsoběj podle dohody s nima.Nesmíš se nachat zvyklat na nějaký supr nabídky, protože supr jsou akorát tak pro ně.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Nema vubec zadny vyznam doporucovat konkretni pojistovnu, kazda to ma jinak. Zalezi na bydlisti, veku, poctu najetych km za rok, dobe bez nehod, velikosti motoru, cene auta, jeho barve, poctu smluv a nevim ceho jeste. Co je pro jednoho nejlevnejsi je pro jineho drahe jak prase.
Proste si projed srovnavace nebo jim napis mail at ti to naceni. Pojistoven ktere to nabizi je do dvaceti, mas to za chvilku.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Mě šlo i o zkušenosti s tou kterou pojišťovnou. Co mi bude platná levná, ale na plnění neochotná.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Na plnění neochotné jsou z principu všechny. Nebo myslíš, že na jejich výrobní poradě dostane agent s největším plněním prémie? Že připravil pojišťovnu o větší zisk?
Důležité je nenechat si vnutit novou cenu a starat se. Oni to zkoušejí u stálých klientů vždycky. Jako nový klient bys obvykle měl o dost menší pojistné. Je to nemravné ale je to tak. Zkus jim napsat, že jako novému klientovi ti vychází menší cena nebo že konkurence nabízí o tolik míň. Dost často ti dají slevu taky. Když ne, jdi jinam.

Obvykle je na to třeba myslet dopředu , jinak nezbývá čas na vyjednávání.

Taky vezmi v úvahu max. výši plnění. Je rozdíl limit 3miliony a 20 milionů. Stačí vybourat náklaďák převážející nová SUV a škoda může být astronomická.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#10 Příspěvek od Jodr »

Přeskočil jsem k Alianz ,když mě původní pojišťovna namastila havarijní a zákonné o 1400Kč , jen jsem to neměl v termínu. Dal jsem RZ na den do depozita, sice to obnášelo 200Kc navic ,ale rozdíl v pojištění je bezmála 5k. Ty neleží na chodníku, alespoň u nás ne co jsem se díval...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#11 Příspěvek od scorpions-cz »

Já mám všechny pojistky u ČSOB. Mám tam obě životky, barák, domácnost a obě auta a na jednom z nich i havarijní. Tím, že tam toho mám tolik, tak se mi nic ročně nezdražuje a havarijko se spíš o něco málo zlevňuje. :lol:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

PavelFF píše:...Obvykle je na to třeba myslet dopředu , jinak nezbývá čas na vyjednávání.
Taky vezmi v úvahu max. výši plnění. Je rozdíl limit 3miliony a 20 milionů. Stačí vybourat náklaďák převážející nová SUV a škoda může být astronomická.
Jak jsem psal, výpověď dostali včas (7 týdnů před koncem) a pojištění jsem měl u posledních dvou aut 100/100.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

Limit 3 miliony nikdo nenabízí. Nechce se mi to hledat, ale mám za to, že minimum je 18 milionů.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#14 Příspěvek od scorpions-cz »

citace:
Zákon stanovuje minimální limit pojistného plnění na 35 milionů Kč. Maximální limit, který si můžete zvolit, je 100 milionů Kč, nově i 250 milionů Kč. Limity pojistného plnění u povinného ručení jsou uváděny jako dvě hodnoty, například 35/35.
První částka udává limit pojistného plnění pro případ škody na zdraví a druhá částka limit pro škody na majetku a ušlém zisku. Pokud způsobíte škodu vyšší, než je limit pojistného plnění, může po Vás pojišťovna rozdíl mezi způsobenou škodou a limitem vymáhat.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak se to změnilo, ještě pamatuji varianty 18/18.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“