Sháním Výstupáky pro 6P1P v pušpulu

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

Sháním Výstupáky pro 6P1P v pušpulu

#1 Příspěvek od Dragoniac »

Zdravím. Vím, že tady není charita, ale nemáte náhodou za mrzkej peníz buď přímo tyhle trafa nebo něco podobnýho? Přišel mi domů levnej čínskej lampák (Manta V5, kdyby náhodou) s proseknutým VT, a všechny VT, co jsme s majitelem našli, se cenou (i s dopravou) pomalu blíží ceně zesilovače, a ty prachy do toho ten chlap dávat určitě nehodlá. Mně je zase líto to jen tak zabalit, protože jsem ho měl na stole už dva roky před tím a nechal jsem tam kus práce.
Budete mít mou nehynoucí vděčnost.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Lukas-Peca »

Hledej výstupák z rádia Tesla Opera.

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#3 Příspěvek od Dragoniac »

Moc jsem toho nenašel, ale aspoň nějaká šance. Díky.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

I výstupáky od Indelu se Ti zdají drahé? V polských shopech jsou mnohem levnější, než u nás. To je pak těžká pomoc..

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#5 Příspěvek od Dragoniac »

A jo, Indel. Na ten jsem zapomněl. Tady mají nějakej katalog http://www.ezk.cz/trafa_INDEL_str3.pdf , jenže já nepoznám jestli se ty trafa použít dají nebo ne, vždycky jsem vybíral trafo pro konkrétní lampy. Poradíte mi?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Zjisti si z katalogovýho listu, jaký mají mít 6P1P ve dvojčinným zapojení impedanci Raa. A podle toho vyber trafo.
Já bych řek, že dobře vyhoví to trafo pro dvě EL84, nebo jestli mají, tak pro dvě 6V6GT. A možná to bude stejný a udělaný univerzálně.
6P1P má doporučený Ra v áčku kolem 5kΩ, 6V6GT má taky 5kΩ, EL84 tuším 5,6kΩ. To zas není takový rozdíl.
Ten TGL20/002 bude akorát.
Jsem si ale jistý, že Indel má těch výstupáků o dost širší sortiment, to jen tento prodejce jej má omezený. U Poláků jsem viděl nabídku mnohem širší. Nějaké jiné od Indelu nabízel i GES.
Jsem si skoro jistý, že existuje Indel určený právě pro dvě 6V6, jsou to hodně používané lampy, hlavně muzikantama.

Přenastavíš si -Ug1, nastavíš max. ztrátu na g2 odporama v g2 a je to.
Je dobře si uvědomit, že 6P1P je celkem líná svazková tetroda, dost podobná naší 6L31. Ale ono je to někdy dobře, nedivočí to.
Mám dojem, že v některých katalozích srovnávali s naší 6L31 právě ruskou 6P1P, že se fakticky liší jenom fyzickým provedením heptal/noval.

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#7 Příspěvek od Dragoniac »

Dobrý, chytám se. Tak děkuju ;)

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“