přerušovač led blinkrů 6v

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

přerušovač led blinkrů 6v

#1 Příspěvek od pavels »

Zdravím všechny. Předem se omlouvám za dané téma,ale už nevím jak to vyřešit. Potřeboval bych vyrobit a nebo koupit přerušovač led blinkrů 6v.
Koupil jsem 6-12V Led řárovky( fungují od 4,5V), odběr 2W na aute jsou 2ks.
Nejprve jsem koupil přerušovač z číny 6-12V Blikání při 6V je moc rychlé,když ho napájim 12V, pracuje podle představ.
Našel jsem schéma s NE555, LED žárovky stále lehce svítí a blikání je rychle. Na žárovku to funguje. Ještě mě napadlo na výstup dát relé a pak by blikání nebylo závislé na odběru.
Existuje nějaké jednoduché řešení nebo komereční,které funguje? Moc děkuji za pomoc, radu
Přílohy
image003.jpg

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#2 Příspěvek od frpr666 »

2 věci:
1/ u blinkrů je to tak, že pokud řidič zmáčne páčku, tak ihned svítí blinkr. Není to tedy tak, že řidič zmáčné páčku a "strefí" se náhodně do periody ON-OFF.
2/ autoelektrika je specifická, že musí být odolná vibracím, rušení, a teplotám. Ze zpráv známe případy, kdy začne mrznout a samovolně začínají hořet auta od elektroinstalace.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od Kremik »

Uprav si ten přerušovač z číny. Když je perioda blikání závislá na napětí, bude tam kondík, stačí vhodně navýšit kapacitu. Bezpečnost instalace v automobilu je samozřejmě celá na Tobě.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Z china jsou i s trimrem , ale hlavně W . Musí být téměř od nuly .

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“