Když na to není místo, tak to tam nedáme (stmívač)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Když na to není místo, tak to tam nedáme (stmívač)

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Představte si, že si koupíte novej domek. Údajně inteligentní.

Přijdete večer domů, možná i lehce našrot, rozsvítíte klasickým vypínačem světlo, které má stmívač. Ale ouha, je skoro tma. Chcete přidat, ale na to musíte vytáhnout chytrý mobil, přihlásit se na domácí wifi a přes něj si nastavit jas. Důvod - v projektu nezbylo místo pro manuální ovládání.

Kdo z vás to bere? :twisted:

Založeno automaticky v HP.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od lesana87 »

V inteligentním domku nejsou klasický vypínače. Tam se rozsvěcí automaticky na pohyb nebo to má takový šmátrátka/touchpady, který se v apce naprogramujou, co mají na jaký šmátrání dělat.
Osobně preferuju hloupej dům s hloupýma vypínačema bez stmívače. Nemám chytrej mobil.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

:D

Vycházej z toho, že je údajně inteligentní.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Sranda začne, až sa do tých inteligentných domov pustia hackeri. Len tak zo špásu. A potom hlúpi ľudia v inteligentných domov budú platiť ešte aj za antivírus na svetlo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Slovo inteligentní má někdy specifický význam.

Vyštípat se to dá snad vždycky, ne?
ale je fakt, že znám jednoho co si plánuje natahat po baráku 100km "chytrých" kabelů a ještě BT.
Záškuby končící civilizace.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Vobyčejná instalace stojí na RD cca 50 - 70 tyček podle rozsahu. Inteligentní stojí čtvrt mega a k inteligenci má daleko. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Zažil jsem telefonát známého, hic jak prase, prázdniny, neděle odpoledne... prý když má servomotůrek kábl a 4 drátky, a jeden je červený, a druhý černý, a motůrek je na 12V, že jestli se to rozběhne na 6V? Dalším výslechem jsem zjistil, že mají ubytovaného nějakého rezidenta s rodinou v ukázkové inteligentní vile, slunce svítí jak prase do haly, žaluzie roztažené, ventilačky zavřené, ve vile brutální sauna a celý ten inteligentní bazmek chcípnul asi při bouřce. Manuálně otevíratelné ventilačky v tom přízemí asi nebyly, a tak se zoufalci snažili nějakou baterkou z akunářadí pozotvírat cokoliv, kam se dostali k drátům, záruka nezáruka...
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od Yarda1 »

Občas jezdím ke švagrovi pečovat mu o čokla, když švagr jede s manželkou na pár dní pryč. V chodbě a v předsíni jsou světla na senzory pohybu. Když přijdu z venku do chodby a potřebuji se přezout a sundat kabát, světlo se samo rozsvítí, ale po chvilce zhasne a když jsem ještě v chodbě a potřebuji tam vidět, musím povyskočit. A když čokl v noci chodí po bytě a projde předsíní, tak se světlo rozsvítí. Já přespávám v místnosti co ji od předsíně dělí prosklené dveře.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Pokrytí inteligencí na jednotku plochy má prý nějakou konečnou hodnotu. Jestli se přesune část do chytrých mobilů a instalací, musí logicky lidem chybět.
Něco se lidem vrací, když ty chytré věcičky přestanou fungovat, ale většinou jen tolik, aby jim došlo, co všechno mělo jít ovládat ručně. Kde se pak hromadí ta inteligence, která se už nevrátila, nikdo neví...
Taky dávám přednost obyčejné instalaci, ani chytrost telefonu jsem za tři roky ještě nezkoušel. Nechci se s nimi dělit o ty fragmenty inteligence, které mi zbývají.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Dá se říct, že s tímto oborem mám něco do činění.
Jde hlavně o to, že většina firem dnes chce rychle prodat, nikdo nepřemýšlí nad tím, co se stane, až bude potřeba ruční ovládání.
I já, když to v práci připomenu, tak jsem za exota, který řeší jeden den z 365...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Jistě, ale zrovna ten jeden den se může stát něco, před čímž budou veškeré hračky spíše na obtíž. Zvlášť, když nebudou fungovat.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Yarda1 píše:Když přijdu z venku do chodby a potřebuji se přezout a sundat kabát, světlo se samo rozsvítí, ale po chvilce zhasne a když jsem ještě v chodbě a potřebuji tam vidět, musím povyskočit.
Mnohem větší "půvab" mají taková inteligentní světla na hajzlu :-)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

Hille, to mi nemusíš vysvětlovat.
Přemýšlím technicky, obchodníci přemýšlí jinak.
Známý tomu říká "KAPCOVAČKA" :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#14 Příspěvek od makak »

Tak chybama se člověk učí. Amíci teď například zjistili, že řídit námořní loď pomocí dotykového displeje není nejlepší nápad, neboť před časem kvůli tomu jednu nabourali. Tak to zase předělávají na klasické ovládání.
Ani nechci domyslet, kolik bude průserů, až se začnou více používat samořiditelná auta a jak dlouho bude lidem trvat, že přijdou na to, že je to pitomost, která nikdy nemůže fungovat.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#15 Příspěvek od bu2520 »

myslím, že už jsme jako lidstvo dávno v prčicích. Asi nejviditelnější případ jsou tzv informační technologie. Když začal boom na školách začali to vyučovat různí přeškolení lidé (podotýkám na celém světě) kteří jen papouškovali to co jim obchodníci a výrobci dodávali. Aniž by měli nějaké logické znalosti o věci. Z dětí takto vychovaných už jsou i profesoři VŠ a hustí zažitou teorii do studentů a žáků na vyšším levelu. A tak najednou musí být v PC různé antiviry místo základního bezpečného chování, bez automatických aktualizací už to nejde, o dobách dávno minulých kdy to bez filtru před vyzařujícím rentgenovým zářením klasické obrazovky nešlo.
A to nemluvím o návrhu konstrukcí, nebýt doporučených zapojení od výrobců , řada konstruktérů neví co dělat.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“