Myčka AEG Favorit - jenom vypouští vodu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasek157
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2011, 01:00

Myčka AEG Favorit - jenom vypouští vodu

#1 Příspěvek od vasek157 »

Dobrý den,
sestra má myčku AEG Favorit Intensiv AA PNC 91123273300.Myčka po zapnutí jakéhokoliv programu začne vypouštět vodu což je správně.Bohužel nedojde k ukončení vypouštění ale myčka se pořád snaží vypouštět vodu i když v ní už žádná není.Myčka nezobrazuje žádný chybový kod.Zkontroloval jsem hladinové čidlo, hadička je čistá a čidlo spíná.Plovák ve vaně je také v pořádku.Čidlo zakalení vody je čisté,zkoušel jsem z něj oddělat konektor ,ale myčka se chová pořád stejně.Když oddělám z napouštěcí hadice konektor,který vede na plovákový spínač tak myčka ukáže chybový kod i 30.Prosím o radu v čem by mohl být ještě problém.
Předem moc děkuji za radu.Vašek

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#2 Příspěvek od teufel »

Občas - tak jednou za rok - mi v myčce trvale hučí čerpadlo a myčka na nic nereaguje - jen na vytažení zástrčky. Zatím vždy pomohlo myčku vytáhnout z linky a poklopit na bok. Z vany pod myčkou vyteče voda a myčka po narovnání do normální polohy běží dál. Kdy se ve vaně pod myčkou bere voda nevím.

Uživatelský avatar
stehlajz
Příspěvky: 20
Registrován: 19 srp 2015, 02:00

#3 Příspěvek od stehlajz »

Něco podobného jsme nedávno řešili, viz i zde téma s myčkou Electrolux ESI66010X.

Chyba se určitě ukáže po určité době a to i20, u nás to bylo přes 6 minut vypouštění ve dvouminutových intervalech (2 minuty vypouštění, cca 15 vteřin pauza a znova) než to vzdala.

Nejprve jsem se taky snažil vše vyčistit, čidlo zakalení, labyrint, trubičky, pumpy i samotné čidlo, to nepomohlo tak jsem čidlo vyměnil ale přesto chyba zůstávala.

Výsledek bylo opravdu špatné hladinové čidlo, ale protože už je to nějaký digitální bazmek (sice cvakalo ale uvnitř byl ještě nějaký šváb), jen výměna nestačila a musel dojet technik, vyměnit čidlo včetně labyrintu a následně provést reset/kalibraci desky s novým čidlem.

https://www.kupaoprav.cz/_obchody/green ... if.big.jpg

Uživatelský avatar
vasek157
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od vasek157 »

Vyřešeno: průtokové topné tělěso mělo špatný izolační odpor.Po výměně topného tělesa už myčka pracuje správně.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“