TV Schneider, chassis DTV100

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

TV Schneider, chassis DTV100

#1 Příspěvek od zvaty »

Zdravím všechny,
Tento digitální Schneider má problém s obrazem a to následující: při statických scénách je obraz bez závad, ovšem při pohybu ve scéně zůstávají za obrazem (chvosty), můžu to přirovnat k nějakému hoooooodně pomalému LCD monitoru.
Již jsem došel k tomu, že závada je na desce kde se nachází videoprocesor, 3x paměti, ad/da převodník, synchronizace H a V a spousta jiných SMD obvodů. Tady jsem ale skončil, protože se bojím "náhodně" zahřívat SMD při odjímání. Nemá někdo podezření na nějaký z těchto SMD obvodů. Podotýkám, že studeňák už tam nyní nikdo nenajde.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#2 Příspěvek od zvaty »

Je to kousek dovezený z Německa a po určité době začaly právě tyto problémy (zpoždění) v obraze. Je to chassis DTV100 a zapojení mám jen z 50%, chybí mi právě zapojení některých bloků (controller,videoprocessor,mefa). Pokud by mi to někdo zaslal, budu rád.
Díky
A když se vrátím k studeňákům a k čištění vývodů,....bylo nutné odejmout všechny SMD kvůli studeňákům nebo kvůli prasklým cestám pod SMD obvody?

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od bumbo »

S tím jsem se nikdy nesetkal,abych musel odpájet SMD obvody. Cesty jsou kvalitně zalakovány, tak pokud není zlomená deska, tak bych SMDéčka nevyndával.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#4 Příspěvek od zvaty »

takže to zpoždění v obraze stále směřuje k nějakému vadnému integráči SMD na desce videoprocesoru. Hmmm ale který to asi bude?

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od texi »

Zdravím,
v tomto šasi mi na pozici R303-47R/3W hoří tento odpor, je zapojen v sérii s kapacitou 150n/63V , paralelně k převodnímu tráfku pro koncový tranzistor řádku T302. Všechny součástky jsem zkontroloval ev.zkusmo vyměnil ale stále bez úspěchu.Obraz není deformován. Nevíte,prosím,proč ten odpor topí??? Dík.



Pročištěno a přesunuto. Název vlákna byl upraven. Killroy

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“