Adaptér Micro USB - - > USB Type C - pomalé nabíjení

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kolovratek7
Příspěvky: 123
Registrován: 09 lis 2015, 01:00

Adaptér Micro USB - - > USB Type C - pomalé nabíjení

#1 Příspěvek od kolovratek7 »

Ahojte, koupil jsem přítelkyni mobil, který má rozhraní na na USB typu C. Ať může využívat všechny kabely, co máme, protože ten typ C ještě není tak rozšířený, tak jsem objednal z Číny takové malinké adaptéry, ovšem problém je, že za 20 minut se nabije mobil o 2% více. U kabelu, co byl u mobilu se nabije za 20 minut o 20 procent.
Díval jsem se na piny uvnitř a vypadají jiné, takže to je asi jasné.
Zkoušel jsem apky na měření nabíjecího proudu a ubou to bylo téměř stejné cca 850 - 1100mA. Po každém zastrčení kabelu to skáče. Skoro nikdy to není jak předchozí hodnota.
Zajímalo by mě jestli je vůbec možné dosáhnout pro USB typ C stejného proudu z Micro USB pomocí nějakého adaptéru? Pokud jo, tak jsem měl při koupi smůlu na prodejce a můžu zkusit znovu. 😀

Díky moc všem za každý příspěvek.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Napeti nemerime apkou ale multimetrem. Kup si znackovej adapter a bude nabijet jak ma. Parametry tech za $1 ebay musis vynasobit cinskym koeficientem.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#3 Příspěvek od ace_ventura »

Přesně tak, s pořádnými adaptéry to funguje normálně. Mám tu MicroUSB nabíječku s podporou QC od Nexusu a s redukcí na USB-C v pohodě nabíjí novoz Xperii včetně podpory rychlého nabíjení.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Předpokládám, že on nemá adaptér tedy zdroj. Ale jako redukci. Asi se tomu něco nelíbí. Třeba se neumí přepnout na vyšší nabíjecí napětí....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

Taky jsem si pár těch redukcí koupil. Tak to teď zkouším přes apku a taky to nenabíjí pořádně. S origo kabelem 1750mA a přes redukci 150-250 mA.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Mozno ma redukcia prepojene len napajacie piny?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Je to možné proto neumí komunikovat a je jen na 5V
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“