XP po spustení mrzne

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

XP po spustení mrzne

#1 Příspěvek od jogo9 »

Zdravím, po spustení trvá asi 20? minút, než sa dá XP normálne používať -dovtedy dosť mrzne -po tejto dobe riadne nabehnutie spoznám podľa riadneho chodu sekundovej ručky na hodinách na ploche -dovtedy idú hodiny tak, že sekundovka napr. 15 sekúnd stojí, potom skočí do správnej polohy a tak v rôznych časových intervaloch.. Brzdí to ten AvastUI.exe? Z tých 99% po riadnom nabehnutí skočí na nulu. Čo by bolo dobré s tým urobiť?
Přílohy
99percent.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Zkus ukončit ten proces Avast a dej vědět co se změnilo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

To asi jednoduše neshodí, ale nějak se mně zdá, že Avast v poslední době opět zlobí...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hejnicek »

Ten paskvil Avast rovnou odinstaluj.
Slabsi a i novejsi stroje nez tvuj cini nepouzitelnym.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

Na takto starých systémech je největší brzdou právě antivir. Můj noťas s dvoujádrem a Win XP byl díky Avastu nepoužitelný už před několika lety. Odstranil jsem ho a mám klid. Systém byl nainstalován v roce 2011, používám ho denně a pořád funguje jako nový i bez antiviru.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#6 Příspěvek od judeware »

Kdybych ten počítač dostal "na vyčištění", tak bych se kromě odebrání Avastu zaměřil na snížení počtu procesů po náběhu O.S. Samozřejmě až po poučení uživatele, jak pracovat na nechráněném PeCe (přívlastek zavedený antivirovými firmami).

U XP se dají procesy zredukovat na počet 18 (jde-li o stolní PC a oželíme-li rezidenty související s grafikou apod.).

Zaměřil bych se na (řazeno podle znalostí čističe od nejlehčích kroků):
• nabídku po spuštění
• plánovač úloh (položky vyházet a následně celé v Services zakázat)
• registrační položky RUN (v XP na dvou místech)
• nejrůznější zákeřné "beče" (dnes už víceméně teoreticky jen autoexec a winstart)
• služby (Services) - zbytných věcí je mnoho a na rozdíl od W10 netřeba zásahů proti snaze o reaktivaci rezidentu

Uvedené platí na 100% i pro starší 98SE a W2000 a principiálně i pro W7 a výš (čím novější systém, tím je s tím ovšem víc práce).

Mě by v tomhle případě trkly názvy jako wowexec, ALFAplus, qttask, daemon, kxmixer, clocX (první je podezřelý, ostatní jsou zbytečnosti). Počet svc_hostů se dá zredukovat na pět a pokud běží rundll32, musí se zkoumat, jakou knihovnu spouští.

Tento počítač je zanesen krako jáva (46 procesů aktuálního uživatele/770MB paměti). Šel by vyčist na 18 procesů/100MB paměti a jestli má jeho paměť 2GB, režie O.S. klesne na 5% (pracovní paměti), což nezaséře ani Firefox s dvaceti "taby" (předpokládám stolní PC bez WLAN, s integrovanou grafikou bez rezidentů od ATI/NVidia, jinak přidejte 2..3 procesy).
Naposledy upravil(a) judeware dne 18 zář 2019, 22:33, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Pro začátek by stačilo stáhnout odinstalátor Avastu a spustit ho.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Někde jsem četl, že Avast ten svůj odinstalátor hlásí že obsahuje vir a smaže ho (nedá ho do truhly) ještě dřív, než ho stihneš spustit. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Já ho zatím všude vyzkoušel úspěšně.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Ano, napřed se musí spustit normální odinstalace z Avastu. A protože je to taky vir, tak tam něco rezidentního nechává a na to je právě ten odkaz.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak oni v Avastu už ví, že občas něco pos.rou, tak si na ten svůj antivir napsali druhej antivir, ať už se jmenuje jakkoliv.

Jenom, než to přiznají, je půl roku v háji.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:Ano, napřed se musí spustit normální odinstalace z Avastu. A protože je to taky vir, tak tam něco rezidentního nechává a na to je právě ten odkaz.
Aha, tak to je ono. Když se Avast neodinstaluje ve Woknech a pustí se rovnou
odinstalátor, tak ho dosud nainstalovanej Avast najde jako vira a odstřelí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Je to moje chyba. Špatně jsem to napsal. U Avastu, když ho odinstaluješ, tak sice jako zmizí, ale doopravdy zůstane rezidentní a posílá info o uživateli dál. Dokonce to dotáhli s tím špioněním tak daleko, že nejde ta rezidentní část jen tak vypnout a brání zuby, nehty, červenou knížkou. No a protože jim bylo už blbé, že se chová prokazatelně jako vir a škodí uživateli, tak tam na něj udělali antivir. No a to je ten můj odkaz. :wink:
Ale dotáhli to ještě dál tak, že i když Avast nechceš, tak se ti tam najednou instaluje ta rezidentní část a nejde pryč. Pokud někdo neřeší, jak je možné že mu takhle něco s názvem Avast jen tak zaviruje počítač, tak si ho prostě tímto odstřelí a hlídá si to.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

To je nějaká forma masochismu, cpát si do kompu zprasky jako Avast nebo CCleaner?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#15 Příspěvek od keemo »

CC je hitem ruznych internetovych "poraden"... "projed si PC Cleanerem"... takovy komp kdyz dostanu do ruky tak rovnou delam cistou instalaci... v rukou BFU je CC docela nebezpecny nastroj...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“