přesnost měřičů spotřeby

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

přesnost měřičů spotřeby

#1 Příspěvek od mi-ro »

Dá se věřit okamžitým nebo zprůměrovaným měřičům spotřeby co ukazují na displayích ve vozech? S jakou přesností?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Jedním slovem - NEDÁ. Všechny údaje jsou "digitálně filtrovaný" tak, aby dělaly na tebe jako řidiče co nejlepší okamžitej dojem. Jediná spotřeba, který jde věřit, je ta, kterou si spočítáš sám podle ujetejch km mezi dvojím tankováním na stejný pumpě a na stejným stojanu "do cvaknutí". I jinej stojan už může měření ovlivnit - každá pistole může jít zasunout jinak hluboko do hrdla nádrže. Další podobnej údaj, kterýmu jde věřit, je průměrná doba vstřiku vyčtená z okamžitech dat na CAN-busu. Pokud víš, jakou gramovou průtočnost má vstřikovač, dokážeš okamžitou spotřebu poměrně snadno dopočítat. Ale věřit bez výhrady něčemu, zobrazovanýmu na palubní desce auta mladšího než 20 let je asi podobně dětinský, jako věřit holce v Perlovce hlášku, že je ještě panna ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

U Volkswagenu se mi okamzita spotreba vzdy zastavi na 52l/100km a dal ani tuk i kdyz zcela zjevne menim dynamiku jizdy. Kdyz klesne pod tuto hodnotu, cisla ruzne poskakuji, ale kdyz ji prekroci, zustava tam viset porad presne tahle hodnota. Je to zjevne strop toho pocitace. Jestli to ale ma vliv i na presnost zobrazovani prumerne spotreby netusim, nesleduju ji.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#4 Příspěvek od vicious »

Priemerná hodnota spotreby sa mi na trase dlhej 150 km zmení niekoľko krát, teda nejaké závery by som z toho nevyvodzoval. K hodnote aktuálnej spotreby sa vyjadriť neviem.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#5 Příspěvek od stevo59 »

Mám Fiata Lineu 1,4 (benzín) a údaj počítača v porovnaní s tankovaním je optimistickejší asi o 0,2 l/100 km. Dlhodobá spotreba podľa tankovania je 6,4 l/100 km, papierová 6,3 l/100 km. Š.
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#6 Příspěvek od misocko »

termit256 píše:U Volkswagenu se mi okamzita spotreba vzdy zastavi na 52l/100km a dal ani tuk i kdyz zcela zjevne menim dynamiku jizdy. Kdyz klesne pod tuto hodnotu, cisla ruzne poskakuji, ale kdyz ji prekroci, zustava tam viset porad presne tahle hodnota. Je to zjevne strop toho pocitace. Jestli to ale ma vliv i na presnost zobrazovani prumerne spotreby netusim, nesleduju ji.
ja som videl max 99 na octavii, myslim ze jednotkova, ostry rozjazd z krizovatky
co sa tyka okamziej, tam nieje dovod klamat, oklamu Ťa na vysledku (priemernej)....

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

U mojí Mazdy z r. 2008 mi to ukazuje průměrnou spotřebu o 8% vyšší, než je skutečnost. U mojí Audiny z r. 2007 je chyba < 2%.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#8 Příspěvek od misocko »

O3 , 1,6 TDI, v papieroch 4,4 :D
pocitac pise vecsinou 5,6 (je pravda ze sa s nim nemaznam, aj ked sportiak to rozhodne nieje);
4,7 som mal cestou do chorvatska , ale to nebol moj jazdny styl
realita je vecsinou o 0,2 viac ako pise pocitac

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Tak podle Vašich zkušeností docela dobrý. Čekal jsem to mnohem horší.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ked sa chce, tak sa to da urobit pomerne presne. Motory maju vstrekovanie paliva, takze sa pocita pocet vstrekov * vstrekovacia davka.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#11 Příspěvek od misocko »

hej, vraj sa to da doladit na "nulu"

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Vrznu sem dotaz, máme firemní Fábii II a už asi měsíc ukazuje zcestný údaje o spotřebě a následně dojezdu atd... Ukazuje asi poloviční spotřebu oproti reálu, takže jezdíme tak za 3 l/100 km. :D Jen ze zvědavosti, co to může být?

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#13 Příspěvek od misocko »

niekde som cital taku sialenost ze vyjazdit nadrz na minimum a potom natankovat doplna, ale neviem potvrdit

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#14 Příspěvek od tomasjedno »

forbidden píše:Jen ze zvědavosti, co to může být?
Já vím, co tomu je. Je to rozbitý!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kámoš to měl u firemního auta taky. Stačilo šlápnout na plyn a letělo to úplně jinam. Ale pak se jednoho dne na dálnici zastavil a byl konec + odtah.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“