Výběr mezi TV Samsung a LG

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Výběr mezi TV Samsung a LG

#1 Příspěvek od p32 »

Studoval jsem, co je za výběr ve velikost 55" v cenové kategorii do 15 tKč a vyšly mi jen tyto dvě TV.

a) Samsung UE55RU7172 (UHD) 2019 s podsvitem Edge a OS Tizen, VESA 200 x 200, BT v.??
b) LG 55UM7450PLA (2019) s podsvitem Direct LED a WebOS SmartTV, VESA 300 x 300, BT v5.0

Vše mají skoro stejné, jen se liší v tom, co jsem napsal za označením TV. Můžete mi poradit, která by byla vhodnější a proč? Případně, jaké vady se na kterou ví.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#2 Příspěvek od witt »

Podle mě je ve finále nejdůležitější, jak ti sedne SW. Teď budu třeba vracet Panasonic, kvůli tragické podpoře formátů přehrávaných videí. Pěkně nakrknout dokáže i složité rovnání kanálů, jako třeba na mé stávající LG. Ale to už jsou osobní preference, není to úplně přenosná zkušenost.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Na LG tu mnoho ludi nadavalo kvoli podsvieteniu. Zivotnost mizerna a opravovat je to ako za trest.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Výběrem TV jsem si prošel koncem roku 2018 a popisulji ho zde. Na Samsungu se mi hlavně nelíbily chybějící kodeky pro přehrávání filmů z ext. disku. Sony byl super díky otevřenímu Androidu, ale LG je OK jak co se týče kodeků, tak i FW. Předvolby musím řadit v PC a importovat do TV, protože jsem třeba nedokázal nějakou předvolbu v TV smazat.
PF

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#5 Příspěvek od Jodr »

Samsung je docela “povedený” i pokud jde o přepínání paměťových míst mezi SAT a Anténou o editaci předvoleb už se raději nerozepisuju. Konstruktér by asi byl nejraději, kdyby existoval jen jeden vysílač...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Na ty kodeky a přehrávání filmů jsem zapomněl a to sám potřebuji. Vím, že Samsungy většinou přehrály všechno, ale nevím jak je to u těchto typů. Jedná se u obou o verze pro rok 2019, kde asi spravili nějaký dřívější problémy.
Máte někdo zkušenosti s tím, že některá z těchto TV neber flešku nějakého výrobce?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

za sebe mohu říst, mám jak LG tak Samsung a u LG tragicky pomalá odezva na ovládání . Můj kamarád anténář mi to potvrdil . LG už nechci do baráku. Zvláště služby hbbtv to je mnohdy čekání třeba minutu než se něco stane, pak už běží normálně.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

petrfilipi píše:Výběrem TV jsem si prošel koncem roku 2018.
Četl jsem to a už tenkrát tam měl na výběr Samsung UE55NU7172, ale doba pokročila a ve výběru už je UE55RU7172. Ty chybějící kodeky jsou dost nepříjemné, ale zase Edge podsvit by měl být lepší než Direct podsvit aspoň z hlediska opravy. Dneska jsou už jen sedmičkové řady a šestkové jsou už "staré", proto mě zajímaly připomínky k tomu, co spravili/doprasili u těch nových řad.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#9 Příspěvek od witt »

A nebude rychlejší vzít obě a pak jednu vrátit? Vždyť od toho ta 14denní lhůta je.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Kdo se s tím má tahat? A kam bych to dal, abych se na obě mohl dívat zaráz? :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Mám taky Samsunga UE, prokjlel jsem ho, protože mi ukládal televize i rádia za sebou tak, jak je vylovil v multiplexech. Při ladění filtr prostě nefunguje, dají se filtrovat až naladěné programy..
Skončilo to stažením SW Chansort, zkopírováním saznamu programů na flešku a do počítače, kde jsem si programy přeházel, jak nám bylo libo, a znovu přes flešku jsem je přesypal do televize.
Jo, a to VESA 100x100 a podobně znamená rozteče upevňovacích šroubů na nástěnném závěsu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Jo, Samsung má rozteč jen 200 mm x 200 mm a LG má rozteč 300 mm x 300 mm.
Ladění a nastavování pořadí programů je pro mě hračka, takže mi na tom nezáleží. Stejně to skončí jen u toho, že žena chce na jedničce Novu a na dvojce chce ČT1, dále ČT2, Prima atd.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jjilek »

Samsunga nemám rád, protože jej nabízel bez DVBT2 v době, kdy již bylo rozhodnuto o přechodu na nový formát za velký balík.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#14 Příspěvek od xsc »

Hill píše:Mám taky Samsunga UE, proklel jsem ho, protože mi ukládal televize i rádia za sebou tak, jak je vylovil v multiplexech.
Co bych za to dal. Můj Samsung řadí zásadně podle abecedy a třídění je možné jen vzájemnou záměnou pozic. Nevím, jestli jsou Korejci tak pitomí, nebo se jim to líbí, ale blbé třídění je u Samsungů prostě vlastnost. Každý čínský STB to umí líp.
Ovšem dorazil mě Philips, který ladění označoval jako "získání digitální služby". Jinak byl normální...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Tak jsem porovnal pár parametrů u obou TV a došel jsem k jednoznačnému výsledku (aspoň pro mě).

Možná někoho bude zajímat to porovnání:
a) třídění programů mě nezajímá, dělá se to 1-2x do roka
b) Samsung má VA panel, LG má IPS panel
c) IPS panel má lepší náhled i z boku - min. 60° (bod pro LG)
d) obě TV mají HDR jen pro parádu, ostatní ptákoviny mají stejné
e) Samsung má Edga podsvit, LG zase Direct LED podsvit
f) Samsung má slabší celkový jas (bod pro LG)
g) Samsung je tenčí, ale zase těžší. Obě jsou na tom tak nějak stejně v rozměrech, váze i spotřebě.
h) LG má bez problémů nahrávání na USB, Samsung s úpravami (půl bodu pro LG)
i) Samsung má větší seznam přehrávatelných video souborů, zvuků a obrázků. Výsledně je to celkem fuk, protože to, co chci přehrávat a zobrazovat, tak mají obě TV
j) WebOS od LG je lepší než OS Tizen od Samsunga. Zbytečnosti od Samsungy naprosto nevyužiji, takže je nemusím přičítat k dobru (půl bodu pro LG)

Porovnával jsem i stejné TV u velikosti 65" a vycházelo to stejně. Výsledek je 3 body pro LG oproti Samsungu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“