Windows 10 z Aukra

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Windows 10 z Aukra

#1 Příspěvek od dvorak »

Na Aukru je nabízena licence na stažení Windows 10 vč. certifikátu za 120 Kč. Funguje to ?

https://aukro.cz/windows-10-professiona ... gJWzPD_BwE

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Fungovat to funguje, ale jedna se o akademicke MSDN licence, takze win je nelegalni i kdyz probehne aktivace a M$ je muze kdykoliv zariznout. Navic ty zaslane vygenerovane klice funguji jen par hodin, takze pro pozdejsi reinstalaci musis platit znovu.
Pokud chces win ukrast, je mnohem jistejsi upravit si SLIC tabulku (nebo stahnout upraveny BIOS) tak, aby se tvuj comp hlasil treba jako notebook DELL, nainstaluj si WIN7 z webu M$ a pouzij unikly certifikat (ktery najdes vsude na warforech) pro OEM licence DELLu a nasledne upgraduj zdarma na W10. A mas z pohledu M$ naprosto legalni system ktery nemaji jak zariznout :-)

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#3 Příspěvek od dvorak »

Díky, ale nechápu, proč ten DELL ? Když mám HP, tak to nejde ? OEM licence pro HP přece také musí být.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Je uplne jedno jestli dell nebo hp nebo cokoliv pro co sezenes certikat.
Podstatne je, aby bylo v biosu napsane ze je to OEM pocitac/notebook (zminena ACPI_SLIC) na ktery mas pravo nainstalovat WIN (byl se systemem koupeny).
Pokud to v BIOSU uvedeno neni (zjistis pomoci programu slic toolkit), muzes mit HP kolik chces, ale win tam stejne nenainstalujes, musis si ho (nechat) upravit. Pak se tusim ani zadna aktivace neprovadi a win normalne funguji. M$ tohle zariznout nemuze, protoze by znefunkcnil system i legalnim uzivatelum kteri si ho koupili spolu s pocitacem. Je to nejlepsi metoda jak ukrast win, projdi si warezova fora, tady ti linky davat nemuzu, je to proti pravidlum.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#5 Příspěvek od dvorak »

OK

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

No já nevím, ale ti prodejci na Aukru prodali tisíce licencí. Myslíš, že by prodávali něco, co by bylo nelegální? Že by MS (MSA, ...) nezasáhli? Prodávají to s fakturou a vypadá to, že naprosto oficiálně.
U jednoho prodejce je popsáno toto ověření lecence.

Tady má o emailové licenci něco popsáno Bazar Růžovka.

PF

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#7 Příspěvek od josef_novak »

Která škola by si dovolila přeprodávat akademické licence, když by to bylo jednoduše dohledatelné, porušovali by logicky smlouvu a mávnutím proutku by mohli přijít o veškeré stávající licence.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Plantaji tam pate pres devate. OEM licence je vazana na dany pocitac, takze nejaky preprodej po udajnem prechodu na vyssi verzi nebo sesrotovani PC je nesmysl.
A ten rozsudek evropskeho soudu ohledne druhotnych licenci se nevztahuje na ty akademicke MSDN licence ktere oni prodavaji. Pokud je comp pouzivan v souladu s touto licenci (na skole) neni problem. Pokud ho pouzivas doma, je to nelegalni uplne stejne jako kdyz si ho slohnes tak jak jsem popsal. Problem muze byt, ze M$ muze cas od casu udelat "inventuru" klicu na nejake skole a ostatni licence znefunkcnit. Jak casto to dela ale netusim.
Naposledy upravil(a) termit256 dne 07 lis 2019, 19:41, celkem upraveno 1 x.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

OEM je sice vázaná na konkrétní počítač, ale např. po smrti počítače ji lze prodat - viz třeba zde.

PF

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Zeptej se ho, jak dlouho po nakupu a kolikrat muzes poskytnuty klic pouzit k instalaci.
Pokud ti napise ze to je jedno, pak by to melo byt snad OK. Nebo je v tom nejaky jiny hacek. :-)
Ja se v tom neustale menicim se pravnim gulasi kolem licenci zas tak neorientuju.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

U Win10 se klíč použije jen jednou poté už ne.
Internet - metla lidstva

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#12 Příspěvek od petrfilipi »

No anebo jednu licenci (třeba tu nejlevnější) kup a napiš email Microsoftu, kde uvedeš licenční číslo a zeptáš se na legálnost. Určitě Ti odpoví. A budeš to mít černé na bílém. Těch 129Kč/licenci je ještě poměrně drahé, nejlevnější je za 50 Kč.

Já jsem takhle psal MS ohledně možnosti použít OEM licenci s jinou základní deskou. Popsal jsem jim přesné fiktivní případy (MB je KO, mohu koupit jiný. MB je KO, nemohu koupit jiný. MB je OK, chci koupit lepší, ...). Vyjma té poslední verze jsem vždy mohl, dle názoru MS, použít stávající OEM licenci. Ale je to už pár let, co jsem jim psal.

PF

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#13 Příspěvek od dvorak »

Ale na Windows 10 lze stále ještě legální Windows 7 upgradovat, takže nemusím nic "pochybného" snad ani kupovat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

rezis píše:U Win10 se klíč použije jen jednou poté už ne.
Kdyz budes znovu instalovat win treba po poruse disku, budes muset provest aktivaci znovu.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#15 Příspěvek od Kvicala_r »

Nemyslím si. Měnil jsem SSD na NVME a licenci si ze serveru aktivoval bez jakéhokoliv dalšího snažení sám a bez keců. Grafiku taky skousl v pohodě. Co by říkal na výměnu MB/CPU netuším.

Odpovědět

Zpět na „Software“