Konec podpory WIN7

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

Konec podpory WIN7

#1 Příspěvek od makak »

Mrkvosoft už dlouho ohlašuje konec podpory WIN7 v lednu příštího roku, tedy zanedlouho.
Jaký se dá předpokládat postoj správců sítě ve firmách a školách ke starším počítačům s WIN7 ?
Vynucený přechod na WIN10 a likvidace staršího HW, který na WIN10 nestačí ?
Nebo dočasná tolerance "na dožití" s antivirem, který bude deklarovat, že PC po nějakou dobu ochrání i bez aktualizací od Mrkvosoftu ?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Obecně platí, že HW co utáhne sedmičky, utáhne i desítky. Problém může být akorát u starších 64bit CPU. Mám komp s dvěma Xeony 3,6 GHz a na nich šly 64bit sedmičky v pohodě, ale 64bit desítky na to už nešly instalovat; asi to chce nějakou instrukční sadu, kterou ty procesory nemají.
Myslím, že 32bit desítky by to vzalo v pohodě, nezkoušel jsem. Jinak je to PC "designed for Windows XP". Rok tak 2006.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Windows 10 nie su narocnejsie na HW ako 7, 8 alebo Vista.
Skusal som to aj na Pentiu D (dvojjadrove Pentium 4) s 2 GB RAM a islo to (32-bit).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Jenže něco jinýho je na předem pevně daným železe nastartovat W7 případně W8-8.1 a provozovat na tom nějakou aplikaci - a tu samou aplikaci provozovat nebo i jen spustit na "virusu 10", obzvláště s těma všema půlročníma "aktualizacema", který vždycky něco pomrví při pokusu zazáplatovat nějakou mezitím objevenou díru. A to nemluvím o trvalý bobtnavosti "virusu 10" (každou aktualizací zabírá větší a větší část disku) nebo o nejrůznějších "povinnostech", který uživatelům bez možnosti volby nebo odmítnutí diktuje - nemožnost odmítnout instalaci aktualizací (jdou jen odložit), nezrušitelná blokace prázdnýho prostoru potřebnýho pro stažení aktualizačního balíku na systémovým disku (tak šlo ještě donedávna nechtěný aktualizace zablokovat - prostě se obsadil systémák uměle vytvořenýma balastníma souborama natolik, že na něm nezbejvalo dost místa pro uložení cca 6GByte aktualizačních dat a aktualizaci to až do uvolnění dostatku místa zablokovalo), povinným bonzování do Mrkvošrotu atd atd.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nedávno jsem vypínal pracovní počítač se slovy "Sakra, já ho musím probudit, abych ho mohl vypnout". Zabralo to asi 30 vteřin včetně vypnutí. A soused "No jo, ale uvědom si, že ten OS má 21 let"... :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#6 Příspěvek od Osmdesat »

Konec "podpory" Win 7? Pro mne je to čas přejít na Win 7 :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

A najednou se z XP stava vykopavka, ze zmrsenych sedmicek stary dobry system a zmrsenost se presouva na desitky. Az prestanou podporovat 10, jen se kolecko posune dal :-) Takhle to funguje od 3.11, co si pamatuju.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#8 Příspěvek od serviceman »

Na této stránce (asi v polovině pod nadpisem Windows 7 Extended Security Updates MS uvádí, že uživatelům s Windows 7 Professional and Windows 7 Enterprise customers in Volume Licensing, což zpravidla školy mají, bude prodávat ESU (Extended Security Updates) a na jejich schopnosti updatovat W7 se tím nic nezmění. Nějakou dobu s tím mohou žít.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

U nás už s tím straší taky. Máme tak 75% W10, zbytek ještě W7. Ale vzhledem k tomu, že WXP se nám podařilo úplně vymýtit teprve někdy letos na jaře, tak bych ten konec W7 tak žhavě neviděl. Nejsou prachy na všechny stroje, který by to potřebovaly. :D
Jinak já ještě WXP provozuju i v práci, ale už jen jako monitor teploty v serverovně třeba, nebo podobný úkoly. Ne jako pracovní stroj.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#10 Příspěvek od makak »

Tak mě šlo hlavně o to, jak moc hrozí, že se nějaký ajťák bude sichrovat a prohlásí, že WIN7 bez aktualizací je nezabezpečený systém a utrhne všechny sedmičky od sítě. Že jsou desítky zmetek všichni vědí, to tu rozebírat netřeba.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

Ajťák se asi zodpovídá vedení a těžko svévolně něco odstřihne od sítě, když to třeba ohrozí chod firmy. Chytrej ajťák napíše vedení zprávu a když nedostane prachy na nákup všeho novýho, alespoň má krytý záda.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

to máte stejný jako vynucený TV formát DVBT2 kdo to potřebuje ? no vývojáři,
výrobci a obchodníci, já ne ! špinavý byznys jako vše okolo nás...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#13 Příspěvek od makak »

DVBT2 potřebujou operátoři mobilních sítí, aby mohli zabrat kmitočty pro ještě chytřejší patlafouny.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#14 Příspěvek od makak »

Mimochodem, funguje ještě trik pro přechod z WIN7 na WIN10, že se aktivuje lupa nebo něco pro zdravotně postižené (aniž by to člověk potřeboval nebo používal) a Mrkvosoft umožní bezplatný přechod na WIN10 i po ukončení bezplatného upgrade ?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od forbidden »

Triky netřeba, W10 jde normálně aktivovat číslem z W7. Odzkoušeno naposledy měsíc zpět.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“