easydoor VM40 v2

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

easydoor VM40 v2

#1 Příspěvek od fizby »

Zdravím. Nemá prosím někdo zkušnosti s audio a video domovním telefonem easydoor VM40 v2? Sestava obsahuje domácí videotelefon + zvonkové tablo s kamerou + linkový modul + zdroj. Jde o to, že v systému často odejde komunikace ( nejde ani zvonění, kamera, hlas ). Po výměně tabla vše OK. Takže závada je v tablu. Proto se ptám, zda někdo neporadí - neví, jestli toto
zařízení "netrpí" typickou závadou. děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Tato znacka je katastrofalny smejd. Dali nam to do roboty namiesto stareho analogoveho systemu, ktory robil problemy len po dazdi, ked do vonkajsej casti natiekla voda. Toto nefunguje prakticky vobec.

Mame tam VM43 a je to uplne nepouzitelne. Nahodne prestava fungovat otvaranie dveri, pomoze na chvilu odpojit cely system od napajania. Minule to po tejto operacii otvorilo dvere presne raz, druhykrat to uz neslo (pipne, ale neotvara a ani sa nezobrazi ikonka zamky).

A co je este horsie, zvuk je nepouzitelny. Je to half-duplex s pochybnym automatickym prepinanim, takze zaciatok vety nikdy nepocujes, prepne sa to az neskor, spravidla ked clovek prestane hovorit... Takze zvuk radsej nepouzivame a ako 🤐 chodime otvarat dvere rucne.

Do vonkajsieho tabla nanosili mravce (ci nejaky iny hmyz) tolko bordelu, ze su menovky necitatelne...

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#3 Příspěvek od fizby »

Tak to máme smůlu. Toto se také chová jak chce. Někdy se po odpojení zase rozjede, ale závada se opakuje. Většinou však se nic odpojením nestane. Proto jsem doufal jestli se s tím problémem někde nezabýval a neporadí.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Možná typické DODO, ne? :-)
Když tam člověk vymění hrst elytů, propájí studeňáky (vzniklé kombinací Pb-free a šetření pájkou), tak by to třeba mohlo začít fungovat relativně dobře?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Pochybujem. Ten nas smejd je uplne novy. Je to cele zle vratane totalne dementneho SW.

Neviem, ako je na tom tablo s odolnostou voci vode. Nie su tam nejake stopy po nej?

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#6 Příspěvek od fizby »

Ono tam moc elytů není a ty jsem zkontroloval a studeňák se v tomto provedení hledá těžko, i když jsem to prohlížel. Propojovací kšanty jsem si vyměnil z dobrého kusu a i vstupní/výstupní blok. Chyba je na hl. desce, kde je několik IO, smd součástek, pamětí, čtečka na karty...Další technické možnosti nemám. Proto jsem doufal, že někdo s lepšími možnostmi a zkušeností se v tomto zařízení hrabal a mohl by poradit.

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“