OS nainstalován na USB a instalace programu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

OS nainstalován na USB a instalace programu

#1 Příspěvek od ARDO »

Dobrý večer,
v notebooku IDEAPAD U300s (ve kterém odešel SSD disk,ale není tato ,,karta k sehnání. Není úplně KO, ale má vadné bloky) nainstalován OS WIN7 32bit na FLASH disku.Použil jsem program WIN TO USB. krásně proběhla instalace, instalace ovladačů a ostatních programů.První problém (ale ten teď neřeším) je se stahováním souborů z internetu. ta rychlost je neskutečně pomalá.

Je to notebook mé ženy a ona ho používá jen občas.Ovšem teď ho moc potřebuje na vytvoření foto knihy .Při instalaci toho softwaru se mi vypíše chyba :

error writing temporary files. Make sure your temp folder is valid.

zkusil jsem příkazový řádek a za instalační soubor dát /NCRC , ale stále to samé.

Pak jsem zkusil změnit zapisování dočasných soubor (složky TEMP a TMP) místo na USB (u mne jednotka C: ) tak na původní SSD disk (u mne E: ) .Po tomto kroku jsem se již dostal do instalace. Ovšem při instalaci se mi vypíše chyba, že nejde zapisovat do složky program files na jednotce C:.
Zkoušel jsem při instalaci změnit umístění instalace místo do jednotky E: (původní SSD HDD) ,ale pořád to má snahu zapisovat místo na disk E: tak na C:

Nevím si s tím rady :(

Přitom ostatní programy jsem v pohodě nainstaloval.

FLASH disk mám 64GB USB 3.0 Ovšem musím ho mít zastrčený v USB 2.0 portu, protože bych jinak nenajel ani na plochu

Nebo použít jiný OS. Třeba Windows 8 nebo 10.Četl jsem, že až od Windows 8 bylo ,,počítáno" s možností bootovat OS přímo z USB. Tak nevím :/

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

spustit program s administratorskymi pravy

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Zbytečně se netrap. Kup nový SSD za 5-6 stovek a máš to vyřešené.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Nasel jsem nejake fotky a vypada to ze je v tom sata ssd 2280,naprosto bezne dostupne. Nebo nejlepsi- rozdelej to a dej sem fotku co tam je za streva.
https://www.dhresource.com/webp/m/0x0s/ ... -128gb.jpg

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

To co tu postuješ je úprava na standartní SSD do M.2 slotu.
Je to redukce: https://archiwum.allegro.pl/oferta/adap ... 35097.html
Správně tam patří toto:
Přílohy
6e8570a71dab4ea0baddd2e1db87d91d0.png

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#6 Příspěvek od ARDO »

Ano musela by tam být ta redukce a v ní klasický (všude k dostání SSD) viz.fotky od Vás.

Já pro svou drahou polovičku udělám všechno a koupím ji všechno velice rád, ale shánět redukci, pak kupovat SSD, aby to měla jen na občasné zapnutí se mi moc nechce.Ona oproti mě dělá vše nejraději na telefonu (já jsem opakem - potřebuji PC). když by ho používala ob den atd..tak neváhám, ale takto kvůli jednomu programu :?: :roll:

ještě zkusím tento návod :

https://diit.cz/clanek/windows-8-na-usb ... /instalace

nacpu tam Windows 8 (mám staženou verzi enterprise a udělám to podle přiloženého návodu ne přes program WIN TO USB (i když je zázrak jak on krásně flešku připravil).

Je zajímavé, že vlc player jsem bez problémů nainstaloval.Co mě tak přijde, tak jen s většími instalačními soubory je problém ( jen domněnka).

Uživatelský avatar
jirik5
Příspěvky: 21
Registrován: 29 srp 2019, 02:00

#7 Příspěvek od jirik5 »

Ta aplikace nejspíš používa Windows installer a je potřeba ten instalátor spustit s admin právy, aby mohl správně přistupovat ke složkám. Další variantou by mohla být změna práv složek, kterých se to týká, což může být problém i bezpečnostní.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“