Iphone 4 model A1332 EMC380B

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

Iphone 4 model A1332 EMC380B

#1 Příspěvek od aligator »

Dobrý večer,

prosím Vás chci pomoct kamarádce s opravou jejího telefonu, který ležel 5 let ve skříni a teď by ho potřebovala dát její mámě.

telefon byl mrtvý.Po připojení nabíječky ani za 5 hodin nezačalo nabíjení.

Po vyndání baterie a nabití externí šetrnou cestou se zapne,ale nenabíjí.

Nemám originální nabíječku.Mám jen originální USB kabel,ale adaptér (impulzní zdroj) univerzální.

Zkoušel jsem i si udělat jednoduchý obvod s 7805 a napěťovým děličem, abych měl na na pinech Vcc a GND 5V , DATA - =2,8V a na DATA + = 2V ,ale ani tak se to nerozjede nabíjení Odběr je jen 20mA .Konektor uvnitř telefonu zoxidovaný není. Jestli jde napětí z nabíječky do telefonu jsem neměřil , protože nemám u sebe teď multimetr (až zítra zase), ale nevěřím ,že je chyba v konektoru. Doufám, že není častým projevem vadu u tohoto modelu nabíjecí čip :( Nemám po ruce originální nabíječku IPHONE, abych zjistil co je na pinech DATA + a DATA -
Naposledy upravil(a) aligator dne 25 lis 2019, 20:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Mnohem častěji jsem měnil ten spodní flex se systémovým konektorem, než kdy jsem opravoval nabíjení na úrovni součástek.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#3 Příspěvek od aligator »

Díky :) musím holt změřit jestli Vcc, GND, D+ a D- je i za nabíjecím konektorem v mobilu. Abych nekupoval celý flex s konektorem zbytečně a nedělal si zbytečné naděje :)

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#4 Příspěvek od vladodyno »

Rovno to vyhoď, toľko môj názor.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Mnohem častěji jsem měnil ten spodní flex se systémovým konektorem, než kdy jsem opravoval nabíjení na úrovni součástek.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“