Uložení nářadí v kufru

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Uložení nářadí v kufru

#1 Příspěvek od Crifodo »

Po letech chaosu si chci nějak uspořádat putovní nářadí, zatím poházené v hliníkovém kufru cca 30x40 cm. Kdysi jsem viděl někde na modelářským webu precizní verzi s mnoha mezipatry, tak daleko se ani nechci dostat, protože stejně žádná varianta nebude dostatečně definitivní. Spíš mi jde o to najít nějaký vhodný materiál na principu pěnového PUR. Na desku obkreslit obrysy a vyřezat skalpelem. Předpokládám, že se časem nějaký nástroj ztratí nebo poškodí a nový nebude mít přesně stejný obrys, takže nemá cenu dávat to řezat paprskem atd.
https://www.gumex.cz/blog/tezke-i-krehk ... rychle-111
Jde mi spíš o zkušenosti s deskami vhodného materiálu, který má jakž takž tvarovou stálost a není drahý a v případě potřeby se obnoví. Dvojité víko na menší nástroje, v základně větší věci + krabičky. Uložení do pružných poutek se mi neosvědčilo. Co tedy vybrat?

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#2 Příspěvek od vrky »

Fasádní polystyrén? Je lehký pevný. Barva černá nebo zelená, možná i další.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

A nemáš lepší něco jako systém co maj v montážních brašnách elektrikáři? Na bočních stranách jsou kožený poutka na vercajk. Pokud to nestačí tak jsem viděl ještě v tý tašce 1-2 kožený listy s nějakým vyztužením, jako listy v knize na kterých byly ty kožený poutka taky.
https://www.inzep.cz/elektrikarske-brasny/
Já mám na montáže původně zednickou brašnu co žádný poutka nemá a vždycky mě vytáčí když něco hledám a musím se v ní přehrabovat, všecko je naházený na sobě. Už jsem se 2x fiknul o Jokarínu a lámací kudlu, co z ní vyjel plátek. Ale nejsou lidi co by to změnili. :oops:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PotPalo »

Ono priestorovo najefektívnejšie je naozaj mať všetko nahádzané na kope. Zalamovacie kudly treba zaistiť, na ostré veci si vyrobiť kryt, napríklad z hrubej koženky. Potom to roztriediť do niekoľkých priečok, podľa intenzity používania. Každodenne, týždenné, a archív. Archív je samozrejme naspodku.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#5 Příspěvek od vrky »

V práci používám klasickou koženou brašnu na rameno. Výhoda - mám volné ruce na otevírání dveří a když nesu něco na dílnu tak nemám vytahaný ruce jak opičák. Ostatní i zámečníci mají bedýnky, když jdou na opravu berou si jen pár věcí a když tak se vrátí. Nebo jsem tam já s brašnou na rameně a tam mám všechno. Nevýhoda - mám to všechno naházené na sobě tak se v tom občas přehrabuju jak babka na trhu. Na melouchy mám 21" bednu jak to mám neorganizovaně naházený tak až se mi zlomila Fluke 120, kterou budu muset poslat do opravy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

A pokud už se rozhodneš dělat do kufru nějaký "patra" respektive pořadače, pamatuj, že kufr se nese otočenej o 90° proti poloze, kdy z něj něco taháš - takže ty "patra" musíš pevně sevřít k sobě, aby se nic z nich neuvolnilo - nebo musíš mít na každej kus extra poutko, klidně i s patentkou nebo suchým zipem. Já osobně doporučuju jako materiál buď tenkou pevnou překližku, nebo i hnilíkovej plech jako základ těch přepážek - a jako výplň a separátor jednotlivejch kusů vercajku obyčejný KARIMATKY = pěnový podložky na spaní. Nalepíš je Chemoprénem na podklad případně použiješ i vícero vrstev a obrys nástroje vyřežeš právě lámacím aranžérským nožem, výhoda je dostupnost ve spoustě barev, kterýma můžeš klidně i ty patra rozlišit atp. V minulým jobu jsme si tak dělali individuální "organizéry" v jednotlivejch šuflících nářaďovejch skříněk WÜRTH podle různejch pracovišť.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

zhruba něco takového http://www.hranol.cz/rservice.php?akce= ... 2015030002
ale přece jen v míň titěrným provedení, modeláři nepotřebujou tolik sikovky nebo vadasku.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Kdyby si takovej kufr přinesl do práce nějakej můj zaměstnanec, tak ho hned vyhodím, protože si bude kufr rovnat půl pracovní směny a lautr nic neudělá. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#9 Příspěvek od makak »

Optimum je asi něco takového:
https://cz.farnell.com/knipex/00-21-20/ ... dp/2802676
Kolegové ze servisu měli takový kufr od firmy Belzer, to bylo opravdu vymakané.
Ale klasika, kapsy nebo poutka pro zasunutí. Žádné vyřezávané pěnovky.

Šuplíky s přesně vyřezanými tvary nářadí mají význam v letecké výrobě. Po každé směně musí všechno nářadí na své místo, aby byl sichr, že někdo nezapomněl šroubovák v motoru.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#10 Příspěvek od scorpions-cz »

Vyzkoušel jsem hodně kufrů a různých beden na nářadí a nakonec jsem zakotvil u této brašny. Zatím nejlepší co jsem kdy měl:
https://www.alza.cz/hobby/stanley-fatma ... 59.htm?o=1

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#11 Příspěvek od makak »

To vypadá taky moc dobře a ani to není drahé. V každém případě je rozumné koupit něco hotového a nezdržovat se vyráběním vlastních kufříků. To by si pak člověk mohl vyrábět i ty šroubováky na míru.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

základní vercajk (trafopájka, šroubováky, sikovky, kladivko, sada plochých klíčů a imbusáků) přenaším na robotu v tomto plastovém kufříku z Lidlu, menší 30x16x14cm nebo větší 40x20x20cm, přihrádky tam nejsou jenom horní vyndavací rošt na drobnej spojovací materiál (šrouby, vruty, těsnění, podložky, segerky, matice...) původně snad určen sportovním rybařům, nevím ale nápad není špatnej
https://uloz.to/file/pmg309dBItqi/kufrik-jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#13 Příspěvek od Killroy »

Myslím, že je napřed potřeba napsat jaké bude využití. Odkazované kufry-leštěnky jsou sice hezké a plně vybavené, ale třeba při opravách v provozu fabriky zcela nepoužitelné. To musí potvrdit každý, kdo se v tomto prostředí pohybuje.
Tam je kožená brašna přes rameno (= mám obě ruce volné), tím nejlepším co lze doporučit. A její vybavení odpovídá potřebám. Přepážky a poutka uvnitř jsou určitě fajn, ale nakonec stejně část vercajku končí na dně brašny a až později se zasune tam kam patří.

Kufr je tak na práci v místě kde je dobrý přístup a následně prostor pro jeho odložení a rozbalení. Ale vlez si s kufrem na jeřáb, anebo někam pod mašinu..
Samosebou pokud někdo jenom mění elektroměry anebo reviduje práci jiných, tak je u něj taková "ozdoba" nezbytností a pod 15tis si nic nepořizuje..
Naposledy upravil(a) Killroy dne 01 pro 2019, 21:32, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Máš recht . Koupil jsem v Přepychách černou kabelku s třemi oddíly a spokojenost . Já s tím musím prolézt i po žebříku s obručemi . A tahat zbytečný vercajk pro cesty jen nahoru 100 schodů si rozmyslíš .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

už zde jednou bylo ale k tématu se hodí
https://uloz.to/file/11YhdeS1DvKC/pomocny-mechanik-jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“