Gramo NC 440

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
laladay
Příspěvky: 7
Registrován: 19 říj 2006, 02:00
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Gramo NC 440

#1 Příspěvek od laladay »

Zdravím
dostal se mi ruk gramofon Tesla nc 440, tak jsem si řek, že si o něm na netu něco zjistím. Ale ouha, po nějakých hodinách brouzdání jsem zjistil ,že jsem nic nezjistil. :lol:
430tek, 450tek a spoustů dalších gramo od pana Tesly jsem našel, 440tka nikde.
Může mi někdo objasnit, co to je za stroj ?

Díky

laladay

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od stephunk »

v starych aradiach najdes-rocniky 88,89,90.vsetky su na 1 kopyto.1ma automatiku,druhy nie a tak a podobne

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Radix »

U toho gramofonu si prohlédni talíř a spodní unašeč. Pokud to je ze zinkové slitiny, tato už zřejmě bude ve stadiu rozkladu - vše popraskané a zdeformované.
Já jsem u svého NC450 musel oboje udělat nové.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Unašeč se dá použít novější - plastový, talíře kdosi zakázkově vyrábí - vyvážený odlitek, cca 1000Kč.

Uživatelský avatar
laladay
Příspěvky: 7
Registrován: 19 říj 2006, 02:00
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od laladay »

Talíř i unašeč vypadají jako nové. Musím tam dát novou doutnavku, ta už je po smrti a i když je potenciometr rychlosti na plno, tak jede o něco pomaleji.
Chtělo by to schéma, někde jsem se dočetl, že je tam třífázový motor :roll:

Dík za odpovědi

lld

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Radix »

Třífázový motor? A máš v místnosti třífázovou zásuvku?
Spíš tam bude synchronní motorek SMR 300.

Uživatelský avatar
laladay
Příspěvky: 7
Registrován: 19 říj 2006, 02:00
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od laladay »

to Radix : úryvek z vlákna http://elektroworld.info/modules.php?na ... 0&start=15 , kde se píše :
Dalsia moznost je pouzitie 3fazoveho motorceka na 3x24Vako pouzivali gramofony Tesla NC 440. Ak mas tento gramofon mas vyhhrate. Je v nom doska z menicom. Otacky sa pripinaju elektricky jednoducho perobis zmenou delica aj 78. Ja som tuto nadhernu masinku nasiel pri smetiaku Smile Podla mna je to eden z najkvalitnejsich gramo aky tesla vyrobila.

tak nevím.

lld

Uživatelský avatar
laladay
Příspěvky: 7
Registrován: 19 říj 2006, 02:00
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od laladay »

Tak jsem dneska vyměnil doutnavku a předpoklad špatné rychlosti se potvrdil. Asi zkusím poměnit elyty až bude čas a uvidíme.
Jinak jsem to trochu nafotil, ale nevím, jak to sem dát. Opravdu je tam třífázový motor. :idea:

lld

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#9 Příspěvek od Radix »

Někde mám schéma elektroniky NC 450, ale nevím, jestli je to stejné.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Já si matně vybavuju, že jsem to opravoval, je tam nějaká ss smyčka. Tuším je tam LC oscilátor s ferit. hrnkem, ale neodvozuje se od něj kmitočet, ale slouží to nějak jako zdroj vf mag. pole pro snímání natočení.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od pole »

MAm tento krasny gramofon doma. Este caka na svoju rekonstrukciu. TO ze je tam 3 fazovy motor je pravda. Podla mna bude stacit vymenit tie zelene plastove elity od tesly ktore tam aspon ja mam apojde to. Dakde som pocul ze v niakom starsom ARadiu bol popis toho menica pre tento gramec. Tiez by ma zaujimalo ako to vlastne funguje. AK sa ti podari otacky stabilizovat napis sem co tomu bolo-

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pole »

Este si pamatam ze na niakej netovej diskusii ludia radili vymenit ten povodne dratovy potenciometer na regulaciu otacok za klasicky nizkoprikonovy. Zevraj sa s povodnym nedaju presne nastavit otacky.


Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#14 Příspěvek od Radix »

Ovšem na tomto odkazu cena samotného schématu od 250 Kč, kompl. servisní dokumentace až 850 Kč.

Uživatelský avatar
laladay
Příspěvky: 7
Registrován: 19 říj 2006, 02:00
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od laladay »

Tak gramec už jede jak má. Na radu kolegy jsem zkusil potočit trimrama, co jsou na desce a rychlost se už dá krásně seřizovat. Výměna kondů se tedy nekoná. :D
Ještě jsem tady v nějakém vlákně zahlídl odkaz na obchod, kde se dají sehnat přenosky, byla tam v nabídce přenoska od Regy a už to nemůžu najít. Kdybyste někdo věděli . . .

Dík za odpovědi.

lld

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“