Hledám pomoc i implementací sběrnice CAN do projektu ATMEL

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekB
Příspěvky: 1
Registrován: 05 úno 2020, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Hledám pomoc i implementací sběrnice CAN do projektu ATMEL

#1 Příspěvek od ZdenekB »

Hledám někoho, kdo by mi pomohl s implementací komunikace po sběrnici CAN do mých programů, psaných v Atmel Studiu. Mám zařízení, od kterého nový zákazník chce, aby mu posílalo údaje, které změří, po sběrnici CAN. V zařízení používám mikroprocesor ATmega324. Chtěl bych ke komunikaci použít UART port (Rx, Tx), na který napojím izolovaný převodník na CAN sběrnici ISO1050DUB.
Potřeboval bych nějakou knihovnu, kterou bych připojil ke svému projektu psaném v jazyce C v Atmel studiu a ve které by byly funkce inicializace, odešli zprávu, přijmi zprávu a kruhový registr pro ukládání přijatých a odesílaných zpráv.
Zákazník mi sdělil, že používá standardní délky rámců (nikoli extended), rychlost 125 kbps. Na kódování zpráv se ještě budeme dohadovat (předpokládám, že mi řekne, jak to bude chtít, a já se přizpůsobím).

Byl byste schopen někdo takovou knihovnu připravit v Céčku pro Atmel Studio (nebo někoho takového znáte) a jakou odměnu byste si představoval? Našel jsem knihovnu pro CAN, jak bych si ji asi představoval, (viz příloha) ale je napsaná pro procesory, které mají v sobě CAN modul, já bych to potřeboval pro libovolný Atmel procesor s Rx a Tx.

Pokud byste mi někdo mohl pomoct, prosím o nabídku ceny (knihovna pro Atmel Studio se zaškolením, jak do projektu připojit, nastavit a používat). Programovat umím, hloupý nejsem, ale komunikace mi opravdu nejde. Další spolupráce možná. Jsem z Prahy, ale vše se dá udělat i online.

Poptávka platí do té doby, dokud někoho nenajdu, tak si pospěšte, potřebuju jen jednoho člověka. :)

Kontakt: Zdeněk Budinský, 777173249 nebo bel@volny.cz
Přílohy
can.zip
Příklad toho, jaké řešení hledám.
(6.48 KiB) Staženo 141 x
Naposledy upravil(a) ZdenekB dne 16 úno 2020, 11:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od mtajovsky »

Ono vyslat nebo přijmout CAN zprávu není až tak složité. Co máte na mysli pod pojmem převodník CAN/TTL ? Je potřeba HW CAN kontrolér, který může být buď mimo MCU nebo je implementován přímo v MCU a provádí arbitráž přístupu na sběrnici. A také budiče sběrnice pro impedanční přizpůsobení.

Další věc je, jak se budou zprávy kódovat. Obvykle se to dělá podle CAN databáze, která obsahuje jednak množinu povolených ID zpráv a potom kódování signálů do těla zprávy a další parametry. Tzn. které bity signál zabírá a kolik, jestli je řazení bitů Intel nebo Motorola a jak se signál interpretuje. Zakódování a dekódování signálů ve zprávě - to, si myslím, je hlavní práce žádané knihovny.

Co se týče CAN databáze, tak je to, bohužel, věc dosti proprietární, často se používá formát od firmy Vector. Pokud hodláte posílat zprávy do sběrnice v nějakém hotovém už systému, třeba v autě, je potřeba znát příslušnou databázi.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#3 Příspěvek od Zmije »

S CANem zkušenosti nemám, ale co sem našel na netu, tak s AVR často používají MCP2515 CAN Controller IC + TJA1050 CAN Transceiver.
Na githubu jsou k tomu i nějaké knihovny.
https://www.electronicshub.org/arduino- ... s-tutorial

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“