USB grabovaci stick - kolik má bitů AD?

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

USB grabovaci stick - kolik má bitů AD?

#1 Příspěvek od kulikus »

Jak zjistit, kolikabitový převod zvuku má grabovací USB audio/video stick?
WIN10 zavedou jejich default USB2.0 ovladač. Je počet bitů A/D najít někde ve vlastnostech ovladače?
Nasamplovaný šum s odpojeným vstupem má -44 dB, což mi přijde dost a ukazovalo by to na 8bit převodník. To je ale neuvěřitelně low-end.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Otevri to a podivej se.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Jestli máš například VLC, tak dej přehrát a koukni na informace o kodeku. Dále můžeš zanalyzovat v Audacity, nebo nějakým zvukovým editoru, co ukáže průběh - schodovitost = ≤8 bitů.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kulikus »

Ma AMD630A a V399.
První má 8/10 bit A/D video a 12bit A/D auxiliary.
Ke druhému jsem datasheet nenašel.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#5 Příspěvek od Osmdesat »

Nemusí jít nutně o kvantizační šum. Šum bude nejspíš způsoben vstupním zesilovačem A/D převodníku. Ten pak může být klidně 24bitový, ale šum bude stejný.

Zdroje, které to má grabovat (TV, VHS), nemají obvykle vysokou kvalitu doprovodného zvuku, takže jim bohatě stačí 12bitový převod s 44dB odstupem s/š, tudíž parametry převodníku zamýšlenému účelu využití zcela odpovídají.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kulikus »

12bit převodník má teoretický odstup s/š 74 dB. Těch obdržených/naměřených 44 dB je obrovská degradace o 30 dB. Tak mizerná analogová část tam snad nebude??

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Nedivil bych se.
Kolik, že to stálo?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#8 Příspěvek od Osmdesat »

Je pravda, že i obyčejná integrovaná zvukna má na linkovém vstupu kolem -70 dB. Kolem -40 dB mají vstupy pro elektretový mikrofón.

Některé zvukové karty, např. v noutbucích, mají jen jeden vstup a fungují tak, že se podle impedance zdroje či čeho samy přepínají do režimu line nebo mic.
Je možné, že tvůj grabovací klacík má podobnou vlastnost a je v režimu mikrofonní citlivosti. Píšeš, žes to měřil naprázdno. Zkus do toho něco konkrétního s linkovou úrovní připojit, a s bohatou výstupní úrovní, abys nemusel mít na max vyhulené zesílení vstupu. Případně zkontroluj v nastavení zařízení, jestli ten vstup nemá zapnutý "mic gain" nebo tam není šoupák pro nastavení citlivosti vstupu a ten v poloze zvýšené citlivosti (něco takového jsem viděl - mělo to režim 0 dB, +10 dB, +20 dB).
Pokud se tedy tyhle věci ve vindous deset dají vůbec nastavit...

V případě nevyřešitelnosti prostě pro zvuk používej zvukovou kartu a ten klacík jen pro obraz, grabovací programy umějí zvolit, odkud brát obraz a odkud zvuk.

P.S. Není ovladač zde: https://www.sabrent.com/download/usb-av ... s-drivers/ ?

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#9 Příspěvek od piCZus »

Tyhle USB grabbery v sobě mají několik variant HW a většinou se to zjistí, až to dorazí domů a rozlouskne se to.
Sám mám doma něco podobného tomuhle, kde píšou "10bit video decoding and 16bit audio decoding". Mám v něm chipset STK1160, což nezaručuji u výše zmíněného.
Při grabbování starých videokazet, jsem se šumem ani nezabýval.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od kulikus »

Zkusil jsem tuto USB 16bit zvukovku. Ve stejném sw dával nezapojený vstup šum -76 dB. Oproti -44 dB u předchozí grabovací je to podstatné zlepšení.

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“