Zabezpečení platby otiskem prstu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Zabezpečení platby otiskem prstu

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sice mám na noťasu i mobilu čtečku otisků prstů, ale nějak jsem neměl potřebu to používat. Moc tomu nevěřím. Na bankovnictví stačí SMS na "blbej" mobil.

Jak oni mají zálohovaný, když si člověk třeba rozřízne prst nebo zlomí ruku? Nechci kecy z netu, spíš praktický zkušenosti.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Mě by spíš zajímalo, co když si (někdo) vyrobí ze získanýho otisku matrici z fotopolymeru, technologií podobnou jako pro tamponový tisk. a navleče na svůj prst. Bude to fungovat?
https://www.svetandroida.cz/prolomeni-c ... sku-prstu/
https://smartmania.cz/jak-obelstit-ctec ... -tiskarne/

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Odpovim jen na prvou otazku: jednoduse tak ze maji v telefonu namapovanych vic prstu, alespon jeden takovy co se moc nepouziva a tedy je nejmensi sance ze prijde k uhone. Alespon ja to tak mam.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Je to iluzia bezpecnosti. Obycajny PIN s obmedzenym poctom pokusov je omnoho bezpecnejsi, nehovoriac o hesle.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#5 Příspěvek od tomasjedno »

ZdenekHQ píše:Jak oni mají zálohovaný, když si člověk třeba rozřízne prst nebo zlomí ruku? Nechci kecy z netu, spíš praktický zkušenosti.
Já mám dost suchou kůži, takže když si prst důkladně vydrhnu a namastím, pak vytřu a načtu otisk, tak mi vydrží fungovat max. dva dny.
Obvykle po třech neúspěšných pokusech následuje zadání PINu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Musíš mít v záloze pin vždy, můžeš si namapovat víc prstů. Někde chtějí minimálně jeden záložní. Někdy i trochu víc vlhký, nebo suchý prst je problém rozpoznat

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od FHonza »

Musím říct že na odemykání prstem (mám čtečku na "zádech" mobilu) jsem si zvykl rychle. Mám tam registrováno šest otisků, takže je jedno, kterou rukou mobil zvednu. Po 72 hodinách to chce jednou zadat PIN, prý aby ho člověk nezapomněl.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Když jsem to měl na notebooku HP, tak tam šlo namapovat všech 10 prstů. Taky vždy šlo se přihlásit heslem - tedy že ten otisk nebyla jediná cesta. U mobilu nevím, ale myslím, že půjde i PIN; že to taky nebude jediná cesta dovnitř.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#9 Příspěvek od Rellik »

Já si dával ověření otiskem do mobilu pro připojení k bance. Po zjištění, že to je jedno jaký tam dám prst jsem tam nastavil dlouhý pin. Jinak pro odemknutí pouze telefonu ten otisk funguje správně. Pokud dám jiný prst nebo někoho jiného, tak se mobil neodemkne. U té Smart Banky to šlo ale odemknout jakýmkoliv prstem... Nejspíš špatně naprogramované... Takže za mě doporučuju nastavit heslo nebo pin...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Tak tohle jsem vyzkousel a "otisk nebyl rozpoznan" :D takze Equa to ma v poradku :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

Rellik píše:Nejspíš špatně naprogramované... Takže za mě doporučuju nastavit heslo nebo pin...
Jen té bance udělej reklamu. Kterápak to byla/je?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PotPalo »

Zabezpečovať čokoľvek otlačkom prstu je blbosť. Otlačky totiž zanechávame na všetkom lesklom. To je ako by sme na každú vec, na ktorú siahneme napísali svoj PIN kód. Na pohár, na lesklú časť notebooku, a hlavne na patlafón...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#13 Příspěvek od milosak »

Rellik píše:Já si dával ověření otiskem do mobilu pro připojení k bance. Po zjištění, že to je jedno jaký tam dám prst jsem tam nastavil dlouhý pin. Jinak pro odemknutí pouze telefonu ten otisk funguje správně. Pokud dám jiný prst nebo někoho jiného, tak se mobil neodemkne. U té Smart Banky to šlo ale odemknout jakýmkoliv prstem... Nejspíš špatně naprogramované... Takže za mě doporučuju nastavit heslo nebo pin...
Globální firma pro kterou montujeme a hlavně servisujeme přístupové systémy právě z tohoto důvodu čtečky otisku prstu nedává ke svým zařízením. Samozřejmě to nebrání
ostatním montážníkům je montovat, takže se občas dostanu na servis k zákazníkovi, který
si stěžuje na špatné čtení (hlavně v zimě) a my měníme čtečky za klávesnice, nebo NFC
čtečky na karty, čipy.

Pro zajímavost na recepci jedné z největších firem na bezp. dveře v ČR si zaměstnanci během pracovní doby hráli s vlajkovou lodí - konstrukčně mechanicky nejsilnějšími dveřmi
dále vybaveny naším servomotorem s řídící jednotkou, které byly ovládány čtečkou otisku
přímo na dveřích.
Čtečka reagovala na jakýkoliv otisk v intervalu 50-100 přiložení :D , zaměstnanci se tím
dobře bavili, cena dveří 50-100 k no nekupte to !

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#14 Příspěvek od dj_Paul »

George od spořky bere jen otisky nadefinované v telefonu. Jiné ne.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“