Kombinovaná pájecí stanice -kvalita

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

Kombinovaná pájecí stanice -kvalita

#1 Příspěvek od ARDO »

Zdravím vespolek :) Mám na Vás otázku ohledně kombinovaných pájecích stanic HOT AIR + Mikropájka. Konkrétně třeba model NET 803A, ale ptám se všeobecně. Co se týká HOT AIR, tak jsem plně spokojen, ale mikropájka je příšernost. Hrot vydržel 3 pájení a upálil se. Teď ta otázka, je celá chyba jen ve špatných hrotech (zkráceně řečeno v peru ) anebo za to může špatné provedení regulace uvnitř stanice? V tom peru je PTC.. Spirálka je na 24V.

Nemohu otevřít tu svoji stanici, protože je možná ještě v záruce a nerad bych o ni přišel. Proto ji nemohu otevřít, a podívat se jak je tam regulace vymyšlena. Proto se ptám zde Vás

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

https://www.hotair.cz/detail/pajeni/hor ... -803a.html
No je to strašně levnej model. Upálil se jenom vyměnitelný pájecí hrot?? Zkoušels ho vyměnit za nový kvalitnější?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ved to nema ani ziadny indikator teploty. To snad ani nema zmysel pouzivat.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

podle mě indikátor teploty je k ničemu, protože teplotu pájky určuje především odvod tepla z pájeného předmětu a čas kdy je pájecí hrot přiložen. A to jsou proměnné věci i na jedné desce. Tento levný horkovzduch jsem měl dokonce dvakrát a už bych do něho nešel pulzuje proud vzduchu, což je problém při letování malých smd. Pájeddlo nemá dlouhou výdrž a docela dost topí do ruky. Předělávka na jiné lepší kopyto nebyla moc snadná.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od FHonza »

Konkrétně NET 803 jsem dostal jako nechtěný dárek (kamarádce to prodali jako svářečku plastů ...). Jsou to úplně vyhozené peníze. Nedrží to ani teplotu, ani objem vzduchu.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“