Jak skrýt IP adresu ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Jak skrýt IP adresu ?

#1 Příspěvek od dvorak »

Který programy na skrytí IP adresy jsou opravdu funkční ? Našel jsem např. program TOR BROWSER, zatím jsem jej ale neaplikoval.
A ještě by mne zajímalo, zda to pak funguje na všechny počítače, které jsou na tu IP adresu připojené - mám na mysli wifi router. Děkuji.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Paranoia?

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od nekmil »

TOR není "program" ale prohlížeč.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hape »

Mám předplatné časopisu Computer a v březnovém vydání je zdarma licence k programu Asoftis IP Changer, o kterém píšou:
"Pomocí tohoto nástroje budete moci snadno měnit IP adresu tak, že provozovatelé (navštívených webů a služeb) nebudou mít šanci o vás cokoli zjistit."
Má jít o produkt české firmy PS Media. Já sem program nezkoušel, tak nic podrobnějšího k němu napsat nemůžu.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#5 Příspěvek od dvorak »

Doky, ten program Asoftis IP Changer je ke stažení i např. na Stahuj nebo Instaluj. Podporuje běžné prohlížeče. Takže ten Tor bude zřejmě prohlížeč umožňující skrytí IP.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

TOR hlavně posílá několikavrstvě šifrovaný data(onion) a ještě pakety dat roztrousí po celém světě(dá se nastavit řetězec), přes různý servery.Dá se s ním přistupovat na darknet.Pro běžný prohlížení je TOR docela pomalej.Neinstaluje se a pokaždý se spouští ze zástupce.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#7 Příspěvek od weed_smoker »

keemo píše:Paranoia?
Nebo taky hláška typu "Toto video není ve Vaší zemi dostupné" nebo poskytovatelovo cenzurování třeba thepiratebay,rapidgator,turbobit a dalších stránek.
Dobrý přehledy/recenze VPN a proxy byly na torrentfreak-u

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“