nefunkční kanál u zesilovače

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
goose
Příspěvky: 39
Registrován: 30 bře 2005, 02:00

nefunkční kanál u zesilovače

#1 Příspěvek od goose »

Zdravím Vás všechny a přicházím takovým problémem třeba mě někdo navede správným směrem ... Mám nějaký obyčejný mixák s výstupem CINCH z něj to jde do klasického equalizeru SIEMENS vstup i výstup CINCH a do zesilovače OMNITRONIC P1000 přez JACK 6.3 Vše funkční jak má ...
Ted´jsem vyměnil equalizer Siemens za rackový equalizer Behringer . Zapojen opět z mixu CINCH do EQ XLR konektor a z EQ XLR do zesilovače taky přez XLR konektor ... Výsledek ale je že jeden kanál nechce hrát z repro vychází jen při vysokém zesílení nějaké zkreslené pozadí ...
Laboroval jsem se zapojením a i když jsem vše zapojil přez JACK 6.3 tak výsledek je stejný . Rúzné prohazování kanálů atd bez výsledku tudíž eq je v pořádku .... Když vynechám eq a napojím mix CINCHem a XLR přímo do zesilovače funguje na jedničku .... jak mix tak původní eq SIEMENS mají jen dvojvidlici do zásuvky kdežto nový eq má i zem ... nemůže být problém někde tady ?
Zesilovač jsem původně koupil na opravu s odpáleným jedním kanálem právě tento kanál zlobí .. Vyměnil jsem koncáky a nějaké odpálené kondenzátory víc mi špatné nepřišlo .. Nemůže tam být ještě někde problém ? Děkuji moc za vaše poznatky

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Nějak mi tvůj popis nedává logiku. Máš stále dvě identické cesty. Snad by neměl být problém různým propojováním a porovnáváním logicky najít viníka. Síťový kabel s PEN může u špatně propojených přístrojů (nesymetricky) vyvolat tzv. zemní smyčku a brum v signálu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Ten popis je značně chaotický. Nejlíp bude, nakreslit to na papír jako "bloky" a do kterých vstupů/výstupů to máš propojený a jakým kabelem.
Pak se dá něco vyřešit.

Uživatelský avatar
goose
Příspěvky: 39
Registrován: 30 bře 2005, 02:00

#4 Příspěvek od goose »

foto zapojení .... lze propojit místo xlr i jackama 6,3 místo xlr ale beze změny
Přílohy
20200305_202541.jpg

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

goose píše:Ted´jsem vyměnil equalizer Siemens za rackový equalizer Behringer . Zapojen opět z mixu CINCH do EQ XLR konektor a z EQ XLR do zesilovače taky přez XLR konektor ... Výsledek ale je že jeden kanál nechce hrát z repro vychází jen při vysokém zesílení nějaké zkreslené pozadí ...
. . . trochu zmatené, nicméně jestli je to tak jak popisuješ, přijde mi vadný ten EQ Behringer . . .
můžeš ho nějak odzkoušet ?

Uživatelský avatar
goose
Příspěvky: 39
Registrován: 30 bře 2005, 02:00

#6 Příspěvek od goose »

když přehodím na eq kanály je to beze změny pořád nehraje stejný kanál takže mi to přijde spíš jako chyba na zesilovači ...
pak mám druhý zesilovač ten ale nemá možnost připojení přez xlr ale jen jack 6,3 a funguje to jak má

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Tipují něco kolem symetrie vstupů. Asi nebude tak úplně symetrická.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
goose
Příspěvky: 39
Registrován: 30 bře 2005, 02:00

#8 Příspěvek od goose »

a spíš v zesilovači nebo v eq ?

Uživatelský avatar
goose
Příspěvky: 39
Registrován: 30 bře 2005, 02:00

#9 Příspěvek od goose »

ještě jedna věc když odpojím ze zesilovače ten funkční kanál a XLR na tom špatném kanálu zastrčím "šejdrem :) " tak že pin 1 asi ztratí kontakt tak kanál hraje.... ale pokud nechám připojený ten zdraví kanál tak ani toto šejdrem napojení nezafunguje

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#10 Příspěvek od sinclair »

Aha.
Ty ekvalizéry, Siemens či Behringer ukazovaly vybuzení a byl v nich signál?

1. Asi máš v tom zesilovači Omnišrotic pravděpodobně upálený odpor, přes který je pin 1, možná i pin 2, nebo pin 3 konektoru XLR spojený s kostrou a elektrickou zemí výkonového zesilovače.
Prohledej odpory poblíž desky, ve které jsou zaletované konce vstupních konektorů Jack i XLR.

2. Je to pravděpodobně atypicky zapojený asymetrický vstup, ale na původně symetrických konektorech.

3. Ty kabely XLR-XLR i jack-XLR a redukce z cinchů na XLR jsou všechny symetrické /dvoužilové/ a původní - neupravované?

4.Vyfoť zadní panely-připojovací konektory ekvalizéru a toho Omnišroticu.
Nakreslím Ti potom zapojení konektorů kabelů, anebo si měřákem zkontroluješ, jak jsou doopravdy zapojený.
Určitě nerozmazaný fotky do 299kB aspoň zadního panelu Omnišroticu a ekvalizéru Bachanauši.

Uživatelský avatar
goose
Příspěvky: 39
Registrován: 30 bře 2005, 02:00

#11 Příspěvek od goose »

ano ano i výstup byl na eq a se siemensem to fungovalo bez problému jak jsem psal v první zprávě až když jsem zapojil behringer byl problem

kabely original takto jsem je koupil .
Přílohy
20200306_200036.jpg
20200306_195831.jpg
20200306_195634.jpg
20200306_195453.jpg
20200306_195421.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

Ten poslední kabel vůbec nepoužívej, to je asymetrika.
Jestli po propojení Behringeru s Omnišroticem kabelem XLR-XLR nebude jeden kanál fungovat, tak je něco s jedním výstupem toho EQ.

Uživatelský avatar
goose
Příspěvky: 39
Registrován: 30 bře 2005, 02:00

#13 Příspěvek od goose »

ne nefunguje ale kdyz prehodim kabely na eq mezi sebou ch1 a ch2 tak nejede na zesak porad jen ten ch2

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

No tak potom vstup na koncáku.

Uživatelský avatar
goose
Příspěvky: 39
Registrován: 30 bře 2005, 02:00

#15 Příspěvek od goose »

i prez ty asymetricke kabely to funguje stejne

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“