Domový videovrátnik

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

Domový videovrátnik

#1 Příspěvek od josek »

Dobrý deň,
potreboval by som radu na kúpu systému s

- jednej vonkajšej jednotky s tlačítkami pre dvoch účastníkov s uhlom kamery min. 90° (ideálne keby sa dala optika mierne otočiť v horizontálnom smere)

- dvoch vnútorných jednotiek

Ďakujem za dobré rady z praxe, nie na odkazy, ktoré viem nájsť googlom sám.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Nekupuj easydoor, je to hrozna sracka.

Vnutornu jednotku bud so sluchadlom alebo s manualnym zapinanim mikrofonu. Mame tu v budove easydoor s automatickym prepinanim a je to uplne nepouzitelne - prepne sa to tak po prvej vete, takze nepocujes nic.

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#3 Příspěvek od josek »

Doteraz mám systém Moveto tuším z mall.sk, ale od samého začiatku som mal s tým len problémy. Keby som ho nesušil doma cez 2 roky, mohol som to reklamovať.

Práve preto že netuším čo kúpiť a neprehlúpiť potrebujem radu od skúsenejších.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Za mě Legrand nebo ABB.
Také Fermax nebo Urmet je OK

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#5 Příspěvek od josek »

Myslel som niečo konkrétnejšie, nie len výrobcu.
Variant so slúchadlom by bol úplne prijateľný, keď to je lepšie.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Legrand Sfera
ABB welcome
...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Uz mas natazeny nejaky kabel? Chces Ethernet nebo dvoudrat? Kolik penez do toho chces vrazit? Ma to mit nejakou dalsi konektivitu, treba na mobil, PC apod?
Ja ted delam pomerne komplikovany system s nekolika dvernimi a vnitrnimi jednotkami od HIKVISION. Vypada to dobre, ale jeste to nemam hotove, takze na nejake zkusenosti je brzy.

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#8 Příspěvek od josek »

Mám natiahnuté káble CYKFY 5x2x0,5.

Nepotrebujem žiadne sieťové pripojenie ani konektivitu na mobil (ale nebránim sa tomu, keď to výrazne nenavýši cenu). Nebránim sa ani vzájomnému interkomu medzi monitormi, ale nie je to podmienka.

Čo potrebujem, je spoľahlivo vidieť a počuť kto prichádza, aby som nemusel ísť von a zbytočne šlapať po chodníku asi 20m a otvoriť mu dvere.
Samozrejme s čo najnižšími nákladmi, nejaký komplikovaný systém už vôbec nepotrebujem.

Nie je to v žiadnom prípade vec s ktorou sa potrebujem predvádzať známym akú mám frajerinu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Pokud mas takovy kabel, pada vsechno co jede pres ethernet. Ja jsem na tom podobne, proto mam reseni od hickvision ktere jede po RS485. Co se tyka cen, tak kamera i vnitrni jednotka stoji kolem 5k. Budes k tomu potrebovat jeste tzv distributor ktery vsechno propoji a stoji zhruba taky tolik. Takze cely system ktery chces by se mel vlezt do cca 20k. Pokud je to pruchozi, muzu ti odpo poslat jake mam konkretni komponenty.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od petula »

já mám klasickou Hikvision kameru (typ DS-2CD2685FWD) namířenou na vstup. Když je potřeba, stisknu klasický bzučák, magnetický otvírač dveří. Zvukový domlouvátko, které bylo vedle dveří jsem zrušil a namontoval na zeď domu tlampač, do kterého když mluvím, tak je to slyšet po celé ulici. Tlampač má ještě další 4 různé zvukové signály (např. policejní sirénu). Ty se spouští , když kamera detekuje narušení prostoru. Ten tlampač jsem koupil za 25 euro na německé ebay. Je nový a nějaká malá firma to v Německu stále vyrábí.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#11 Příspěvek od scorpions-cz »

TESLA STROPKOV- poslední dobou nepoužívám nic jinýho, jak videovrátný, tak audiovrátný.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

petula píše:...Tlampač má ještě další 4 různé zvukové signály (např. policejní sirénu). Ty se spouští , když kamera detekuje narušení prostoru. ....
Zvanis tady skolacke pohadky. Kdybys takovy system skutecne provozoval, vedel bys, ze na zaklade dekekce pohybu na kamerach nemuzes spoustet zadny alarm ty brebto. Potvrdi ti to kazdy kdo kameraovy system skutecne provozuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze zvoncek zrusil expert tiez :D

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#14 Příspěvek od josek »

Tak postupne sa dostávam k takémuto postoju:
- audiovrátnik (možno Tesla Stropkov) s obojstrannou komunikáciou a otváraním zámku
- samostatná dverová kamera možno wifi, ktorú budem môcť pozerať aj na telefóne

Myslím, že by to bolo najlacnejšie a funkčné riešenie.
Čo vy na to?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

To bude otravne - niekto zazvoni a budes hladat mobil, odomykat a spustat aplikaciu?
Idealne je, ked je to integrovane - tzn. niekto zazvoni a hned vidis aj obraz.

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“