MP120 na BM512

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

MP120 na BM512

#1 Příspěvek od Celeron »

Dávám tady dohromady milivoltmetr BM512. Je v něm depréz MP120. Teda doufám, že to je MP, DHR byly ty starší bakelitový. Problém, stupnice je blbě vidět. Měřák jsem demontoval a zkusil ho rozloupnout. Chvíli mě trvalo přijít na ty blokovací/plombovací boční kolíčky ale povedlo se. Zjistil jsem, že stupnice je celkem dobrá, na okrajích je sice trochu popraskaná ale zatím se neloupe. Ale ten čelní průhlednej plast je tak zažloutlej, že je poloprůhlednej. Je to divný, stoji mi už 25 let v regálu nad "Měřícím stolem" vedle BM509 a na něm je MP120 jako nová. Možná byl původní majitel hulič a nebo to stálo na přímým slunci.
Nedá se s tím něco dělat jako se třeba "bělí" zažloutlý plastový dekly PC? Umyl jsem ho izopropylem, pak Cleanem na okna. Je to trošku lepší ale stále nic moc.
Tyhle průhledný dekly kdysi lisovali v Plastimatu Jičín a pár jsem jich na študácký brigádě "šlohnul". Rvu si vlasy, před asi 15 lety je ze mě někdo vykručel.
Nemáte prosím někdo nepoškrábanej dekl nebo jakejkoliv rozsah i vyhulenej depréz MP120? Nebo nemáte tip, kde by se dal koupit?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#2 Příspěvek od pavelh »

Ahoj,něco bych měl mít kouknu se zítra.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jjilek »

Taky bych snad nějaký průhledný MP120 mohl oželet.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

Je to v hloubce toho plastu? Nešlo by to vyleštit zubní pastou?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Za 9 Kč (+ 135) - Průčelí k MP120

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Nika »

Je to MP120, 100 µA, 1AP77775+1AN59971.
A k bělení, cituji jednoho kolegu:
"Bělení plastů pomocí gelového peroxidu vodíku. A protože jsem bělil, tak jsem udělal takovej malej fotonávod.
Takže, co budeme potřebovat?
Gelový, 12% peroxid vodíku
Vhodný štěteček
Plastovou, nebo hliníkovou nádobku
Potravinářskou fólii
Sluníčko. Když né přírodní, tak to elektrický.
U toho slunce zůstaneme. Pozor! Je to velká sviňa! Pokud budou v jeho dosahu květiny, zničí je. Když to bude vaše kůže, už po půl minutě může dojít k opálení a popálení. Výbojka vyzařuje UV záření A, B i C takže opravdu pozor na to!
Peroxid je taky prevít. Už po pár vteřinách, kdy ulpí na pokožce, udělá bílé puchýřky!
A k bělení...
Vezmeme vhodnou nádobu, do ní dáme oběť bělícího procesu. Štětcem naneseme vrstvu peroxidu. Zakryjeme fólií, nebo průhledným plastem, aby peroxid netěkal do okolí, bez něj to fakt nejde. Nezakrývat sklem! Filtruje až 98% UV!
Nastavíme slunce do vhodné polohy, cca 50 cm, nebo půl metru daleko...podle místa
Rozsvítíme a zdrhnem do bezpečí.
Necháme tak hodinku, dvě, exponovat. Pak zhasneme slunce, odklopíme a naneseme další vrstvu peroxidu. Nádobu o několik stupňů pootočíme, aby se UV záření dostalo postupně všude. Postup opakujeme po dobu cca 8-10 hodin.
Na závěr plasty řádně umyjeme a zjistíme, co jsme provedli."

Je to z fb skupin Výrobky n.p. Tesla a Hodiny a budíky Elektronika, od pana Holečka. Tam bělí zašlé plasty na starých výrobcích.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Nika píše:Je to z fb skupin Výrobky n.p. Tesla a Hodiny a budíky Elektronika, od pana Holečka. Tam bělí zašlé plasty na starých výrobcích.
Není ten návod jen na neprůhledný původně skoro bílý plasty?

Kvíčalo, zkoušel jsem to v rohu Fluorou a spíš to ještě zmatnělo.

Achabe, díky za odkaz, to bude jednodušší, než shánět gelovej peroxyd. Nakonec si tam můžu objednat i víc věcí.

Díky všem, co nabídli, pokud v Pesimatu nepochodím, tak se ještě ozvu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

Achab píše:Za 9 Kč (+ 135) - Průčelí k MP120
Pokud by se nás spojilo víc a potom si to nějak levněji rozeslali, třeba by to splnilo účel.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Nepsalo se někde, že na krycím plastu je zevnitř nanesený nějaký matný antistatický nátěr?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Ano, měl by být, ale nebývalo to třeba na kusech, co byly v Metrácké prodejně v Praze. Pokud to někdo včas nerozetřel a válelo se to 20 let v regále, budou tam asi mapy.

BTW, 9Kč/ks je zadara, poslední Metra cena jako ND byla kolem 80Kč a prodej stopli.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Na MP40, MP80 jsem bral průčelí, případně i stupnice přímo z Metry. Jeden kus se ale nevyplatí - 100 Kč + 180 doprava. MP120 se současně nevyrábí, ale mohli by mít nějaké zbytky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

To jako když do Metry písknu konkrétní typ stupnice třeba pro tu BM512 nebo BM509,tak ji uměj stále natisknout a poslat? To by se docela šiklo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Přímo pro konkrétní přístroje kdysi zakázkově vyráběné pro Teslu podklady nemají. Jinak jakékoliv lineární stupnice pro standardní řadu MP vyrobí podle požadavků. V ceníku je i rýsování, takže asi i nelineární podle předlohy. Na konkrétní možnosti, případně cenu za nestandard by ses musel zeptat. Osobně jsem se ptal v servisu, protože odbyt na dotaz nereagoval. Ale na objednávku už zabrali. :)

Ukázka stupnic je ve vláknu zde. Podle předlohy pro BS525 stála 100 Kč.
Přílohy
Ceny stupnic a příslušenství platí i samostatně,  bez objednání přístroje
Ceny stupnic a příslušenství platí i samostatně, bez objednání přístroje

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Tak to bude nejlepší starou stupnici vrazit do scaneru a na laserce ji vymrsknout na samolepící plastovou fólii. Jen ještě vědět, jestli to za pár měsíců nevybledne.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Cierny toner urcite nevybledne.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“