Cena Isopropanolu-kde nakupujete?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Cena Isopropanolu-kde nakupujete?

#1 Příspěvek od mi-ro »

Ipa používám už léta. Hlavně k čištění DO ale i DPS a podobně. Ani jsem netušil, jaký je to dobrý sluha. Když rozloupnete umatlaný DO, to musí být líheň bacilů a virů. Ipa by měl spolehlivě likvidovat. Cena byla 120,- až 150,- za litr. Nyní jsem hledal a pod 450,- jsem nenašel. Kde kupujete?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Bral jsem ho ve Fichemě za 110kč/l, jenže ho už neseženeš, nebo možná jo, ale třeba za čtyřnásobek.
Už nemám ani kapku, kontaktoval jsem další dodavatele, co ho měli za rozumnou cenu, ale bezúspěšně, takže bych uvítal, aby tahle virová šaškaráda brzo skončila. Čistej líh je drahej a 🤐 se nehodí, hlavně ne ten mastnej.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Ondra2 »

Drogerie v Přerově na Dlážce, 245kč/l. Eshop bohužel nemají. Ale evidentně to někde sehnat lze, 100kč/l to sice není, ale 500 taky ne.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

V kontextu nadcházejících cen, co dáme na podzim za žrádlo a postupně za cokoliv, to nebude vůbec důležité.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

mi-ro píše: Cena byla 120,- až 150,- za litr. Nyní jsem hledal a pod 450,- jsem nenašel. Kde kupujete?
To je cena v AME? 8O Vím, že jsi ho tam bral i mě.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Crifodo píše:V kontextu nadcházejících cen, co dáme na podzim za žrádlo a postupně za cokoliv, to nebude vůbec důležité.
Asi tak. Zasadil jsem 3x víc brambor, mají být za padesát. :wink: Teď byly i za 25 za kilo (staré).

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#7 Příspěvek od Radimosso »

Jak říkal manželky děda :

"Brambory jsou pro prasata" , proč nakupovat drahý příkrm ...

A já dodávám : "A prasata jsou pro mě !" :)



P.S. Jenže ten děda žil v době , kdy bojoval za Němčoury na Italské frontě

a měli se tam prý jako ty prasata.

Prý si myli nohy ve víně, protože bylo málo vody :)

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#8 Příspěvek od Charos »

Nedávno jsem bral od RaCVonky asi 180Kč/l, ale říkal, že už taky doprodává...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#9 Příspěvek od kutilmil »

Ja pg chem

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Nika »

http://www.preparace.cz/potreby/7584-isopropylalkohol
A ještě doplním toto:
https://www.inchema.cz/obchod/chemikali ... kohol-ipa/
Před osmi lety jsem ho brala 5 l kanystr, stál 300 Kč, teď ještě přijatelných 1000 Kč, ale zrovna ho nemají.
Naposledy upravil(a) Nika dne 18 dub 2020, 12:09, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#11 Příspěvek od Mysteri »

Cena všetkých ,,prophylov" vďaka ,,náhodnému" netopierovému výrusu vyskočila násobne všade. Ak však nechceš čakať, kým cena klesne, tak sa dohodni tu: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0
P.S. Po vyčistení DO slivovicou, to DO fungovalo o 4 roky dlhšie, než DO vyčistené izoprophylom. Ale to bolo 15 rokov do zadu....

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PotPalo »

D.O. sa čistí mydlovou vodou. Pekne kefka a drhnúť. Teda plasty a membránu. DPS sa dá tiež mydlom a vodou, ale treba opatrne, aby sa nenamočil IO, iba slabo mokrou handričkou. Na toto zvyčajne alkohol netreba. Niekedy dokonca rozpúšťa tie grafitové cestičky, tak je lepšie iba tou vodou. Vyčistí sa to rovnako. Nezabudnúť pred zložením odskúšať tlačidlá, a tie slabo fungujúce pretiahnuť vodivou časťou po kancelárskom papieri, nakresliť s nimi asi 10 cm čiaru, niekedy treba aj viac. Tým sa šetrne zbrúsi vrchná už nevodivá časť gumy. Teda u značkových ovládačov, kde tá vodivá guma je 0,5 mm hrubá. Pri tých čo je sotva stotinu mm treba už rezať a lepiť nové plôšky.

Mimochodom, správny "bastlíř" má zvyčajne niekoľko litrov IPA v zásobe, nejde na doraz. :twisted:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#13 Příspěvek od KUBO »

Koncom minulého roka som kúpil od jedného veľkododávateľa u nás v meste 10l bandasku po 2€ liter, tak nejaký čas vydržím. Beriem už od neho roky, ale menej ako 10l nepredáva.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#14 Příspěvek od Mysteri »

PotPalo píše:DPS sa dá tiež mydlom a vodou, ale treba opatrne, aby sa nenamočil IO, iba slabo mokrou handričkou.

Mimochodom, správny "bastlíř" má zvyčajne niekoľko litrov IPA v zásobe, nejde na doraz. :twisted:
A práve preto som všetky DO čistil vždy Izoprophylom, aby som nemusel maznať, obchádzať integráče . A jednú blbosť som nikdy nerobil a to hodiť DO do ultrazvuku. Kto vie pre čo? Napoviem: rezonátor... :wink: Za svoju profi éru som dal do hromady asi 4.500 DO. Nekecám, mal som v portfoliu aj liečebné kúpele a jednú sieť hotelov. A inak potvrdzujem: mal som IPA v 5-litrovej bandaske, ak mi dochádzala pod 0,5L, tak som to okamžite riešil....

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od petrfilipi »

Nerad bych tady rozšiřoval nějaký hoax, ale v souvislosti se skladováním IPA se mrkněte sem: https://www.tretiruka.cz/news/vybuchy-v ... ylalkohol/

Petr

Odpovědět

Zpět na „Poradna“