Družice

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

Družice

#1 Příspěvek od vasilceral »

Včera večer otevřu okno a čumím zda uvidím ňákou družici. Světe zboř se, ne jednu ale desítky pěkně v řadě směr západ-východ a pár meteo jih-sever. A tak jsem zvědav zda dnes až vysvitnou hvězdičky se podobné představení objeví. Nevíte náhodou kolik jich vypustil ten Mask a kdy se spustí net .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

pokud se nepletu vypustil jich 60 kousků . . .
tady si najdeš kdy jsou možné vidět . . .

tady je zase vidět jejich aktuální pozice . . .

www.starlink.com

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

sereš...nepij tolik lahváčů, je to svinstvo, žádné družice nelítají je to blaf
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Mluvil jsem o tomhle záměru s jedním amatérským optickým astronomem. Prohlásil, že kdyby se mu Musk dostal do ruky, pomiloval by ho do řiti rozpáleným pohrabáčem - tím studeným koncem napřed, aby si ho za ten horkej nemoh vytáhnout. Jenže Musk je prej tak velkej b u z e r a n t, že by se mu to nakonec mohlo zalíbit. Vypuštěním těch LEO minisatelitů totiž komplet zlikvidoval pozemskou optickou astronomii na nižší než profesionální úrovni. Ty řadový přelety přes zorný pole jim přeexponovávají fotky a likvidujou všecky termíny jasnýho počasí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#5 Příspěvek od vrky »

Včera jsem koukal na bondovku Moonraker a tam Hugo Drax chtěl vypustit 50 družic s nervovým plynem. https://www.csfd.cz/film/30437-moonraker/prehled/

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

Země má miniměsíc, velký jak osobní auto...aha, to bude výsadkovej modul mimozemšťanů kerý ten náš borděl začíná ohrožovat - srát, no myslím že zatím na nich výzbroji stačíme a pak se uvidí
Naposledy upravil(a) konosuke dne 18 dub 2020, 21:11, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Ti už tady dávno čekají na chvíli, až to budeme nejmíň čekat a převezmou to tady ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#8 Příspěvek od sinclair »

Včera okolo půl deváté jsem jich napočítal 28, pěkně jako vojáci za sebou se vynořovaly na horizontu. Ve stejném směru, ale relativně pomaleji, tedy nejpíš výše, putovaly další, ale už nepravidelně.
Skynet v plné palbě. K čemu je na orbitě potřeba tak velký a nezávislý výpočetní výkon?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

tak teda sorač synci, neviděl jsem nic a nechci znevažovat Vaše pozorování, chodím chrápat velmi brzo - se slepicema (to se tak jenom říká ponivač žádnou slepici doma nemám) :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

sinclair píše:...Skynet v plné palbě. K čemu je na orbitě potřeba tak velký a nezávislý výpočetní výkon?
Musk tím chce pokrejt celou Ztebekouli. Takže si spočítej, z jak velký plochy souše je ten pás LEO satelitů viditelnej a kolik připadá v úvahu případnejch uchazečů pro připojení. A máš požadavek na kapacitu, že by do samo stačilo spočítat protilátky proti korunavýrusu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od lesana87 »

Šňůru desítek světýlek letících nad hlavou přímo od západu k východu jsem pozorovala 20. ledna po cestě z práce kolem sedmé večer. Nevěděla jsem, co to je. Myslela jsem, že Skynet už to zmáčknul a začla jaderná válka a pozoruju útok z USA na Rusko. Byla to celkem pravidelná šňůra, jen sem tam jedno světýlko chybělo. Trvalo nějakých 15 minut než to všechno přeletělo. Že by to byly ty Muskovo satelity? Nějak mi uniklo, že něco takového podniká. :oops:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Od doby, co musím chodit s rypáčníkem, tak na nebi nic nevidím - ještě tak ten Měsíc.. Kdo nosí brejle ví...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#13 Příspěvek od ok1hga »

před chvilkou jsem to viděl i přes lehce zataženou oblohu . . .
letí to docela rychle.

https://findstarlink.com/
ty časy sedí,
přesně v 21:49 jsem viděl první . . .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

ok1hga píše:před chvilkou jsem to viděl i přes lehce zataženou oblohu . . .
letí to docela rychle. . . .
Nediv se, nejsou snad ani 300kiláků vysoko ... no prostě LEO satelity.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Jsou perfektně vidět při celém průletu. Možná to bylo ne půl deváté, ale půl desáté, nevím přesně, nečuměl jsem na hodiny.
Všiml jsem si jich, protože byly tak perfektně vidět. "Svítivost" skoro srovnatelná s Večernicí. Napočítal jsem 28, ale možná jich je víc a je mezi nimi nějaká pauza. Celkem jich má být zatím vypuštěných myslím 60, plánované číslo bylo snad trojciferné.
Co všecko a jak dobře to umí šmírovat?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“