PC ventilátory 120mm

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

PC ventilátory 120mm

#1 Příspěvek od workhard »

Objednal jsem 3 ks. Krásně bzučí a všechny tři stejně, asi zvuková indikace chodu. Dala by se s tím vysílat morseovka :D

https://www.aliexpress.com/item/3281764 ... web201603_
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »


Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Objednal čínu, dostal čínu.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

dj_Paul píše:A stojí Ti to za to?

https://www.softcom.cz/eshop/arctic-coo ... 08688.html
Jo, ceny jsou srovnatelné akorát většina e-shopů má nehorázné poštovné. Já kupuju v HADEXu, tam je cena poštovného přes zásilkovnu přijatelná.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

Otazka je, ake ceny su zrovnatelne - ja som potreboval EBM Papst a na Aliexpresse som ho kupil za 70 Eur, original, tu pytali od 200 do 300 Eur, prasivci :evil: Takze niekedy sa naozaj oplati ;)

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Nějak podražil Číňan, já je měl ještě za 64 a pošta grátis. V Softcomu budou jistě taky čínské a kolik si tam účtují poštovné, netuším. Zas tolik to nevadí, jsou určeny k odvětrávání hajzlíku, spíš mě zajímá technická stránka věci. Když se větrák přibrzdí palcem, bzučení jen změní frekvenci a začne to připomínat cvakání přehazovačky na bicyklu. Ustane okamžitě při odpojení napájení. Že by ty cívky tam dělaly nějakou rotyku?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Thales »

A jak bzučí?

Na odvětrávání WC bych se vykašlal na takovéhle srandy. Tam je potřeba udělat pořádný průvan a také je třeba, aby ložisko mělo nějakou životnost. Ložiska takovýchle legrací vydrží houby. Já tam dal dva 120x40mm NMB a makají tam už od roku cca 1999. jejich stav je stále stejný. Udělal jsem k tomu jednoduché řízení se dvěma trandy a relé, kdy v klidu jedou na minimální otáčky, kdy se ještě roztočí. Když tam někdo vleze roztočí se na maximum a po zhasnutí otáčky pomalu plynule klesají k minimu. Sílu to má takovou že je to schopné se přetahovat o dveře. To co tam chceš dát ty je jen na okrasu. Jo a ty NMB mě stály po pajdě v bazaru.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

No, když snížíš ty otáčky (1800 rpm) na těch 1350 rpm, tak to určitě bude taky tiché. Jenom nevím, jestli to pobere taky těch 96,8 m3/h. Přece jen mi to připadá dost velké číslo na takový větráček.
Pokud se nepletu tak 96,8 m³ je 96800 litrů/hod tj. 96800/3600= 26,8 litrů za sekundu ? Buď se pletu v číslech nebo tam musí být hezký rámus jen od toho vzduchu. :lol:

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#9 Příspěvek od dobrman »

workhard píše:.......V Softcomu budou jistě taky čínské a kolik si tam účtují poštovné, netuším. .....
Mám tam registraci, tak jsem se mrknul, přes zásilkovnu to docela jde
Přílohy
Screenshot_79.jpg
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

Na hajzlík to stačí, už to tam mám dlouho, jenže větráky byly jeté ze zdrojů a už jim právě drnčí ložiska. Je to připojené na můj speciální časovač s nulovou klidovou spotřebou, spustí se to při rozsvícení a vypne cca 15 minut po zhasnutí. Ty nové čínské větráky prdí zřejmě při komutaci, je to kmitočtově závislé na otáčkách a bez napájení větráky dobíhají potichu.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Thales »

To bych tak chtěl mít kdekoliv ventilátor s ložiskem v háji a muším výkonem. když nechci mít na WC smrad tak to chce pořádnej výkon aby ani kousek nepronikl do bytu když se vychází a za dvě minutky aby po smradu nebylo ani památky. Tady neuznávám "to stačí, hlavně že to stálo 10Kč".

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Mám tam tři a fakt to stačí, aspoň se nemusím přetahovat s větrákem o dveře ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

A proč si teda stěžuješ na bzučení a prdění? Cos čekal od číny za šest pětek?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Nestěžuju si, jen mě to zajímá z technického hlediska, proč to prdí. Jiné větráky neprdí.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Thales »

Tři stejně nemají sílu na to, aby nějakými škvírkami kolem futer proháhli dost vzduchu. Tři by pomohly pokud by ten vzduch mohl proiudit volně - například nějakou větší ventilační mříží ve dveřích (nebo obecně jinde než kam ten vzduch vyfukuješ). Jsou aplikace, kdy ten výkon nenahradíš. Ty ventilátory co mají na hloubku jen 25cm jsou určené právě do takových aplikací, kde proudění vzduchu nebude nic bránit a stačí když se vzduch hýbe - typicky třeba PC. Tam jsou často ještě dva v sérii - jeden třeba vepředu a druhý ve zdroji, takže se jejich výkon sčítá a i tak to není zázrak, ale v dané aplikaci to prostě stačí. Podíveju se ale jak se to řeší v průmyslových palikacích - tam jsou v 98% (možná i více) vždy ty "tlustější" typy (píšu schválně aby nedošlo k záměně co mám na mysli) a vždy s větším výkonem. Tomu odpovídá i geometrie lopatek. Když jsou ty lopatky delší (myšleno délka po které klouže vzduch), tak ten záběr je větší a vzduch to opravdu odfoukne a ne že se jen nějak blbě víří mezi lopatkami, ale reálný průtok nic moc. Při nízkých otáčkách se to projeví ještě víc. Životnost (už beztak nízká) kluzného ložiska jde v tomto režimu opět ještě více dolů.
Tím tě nepřemlouvám abys to udělal jinak, jen vysvětluju že to není výcuc z prstu, ale že existují reálné důvody k tomu zvolit jiný typ. Ale třeba tam máš ventilačku že by jí prolezli dva tlustí kocouři a životnost tě netrápí. Bejvalka také měla v koupelně takovou velkou ventilačku, ústila přímo za WC a ten její kocour tam jednou vlezl a podrapal mi kotníky hajzlík jeden.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“