Tiskárna Kyocera P6021 cdn netiskne proužek v cerne barve

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

Tiskárna Kyocera P6021 cdn netiskne proužek v cerne barve

#1 Příspěvek od standus »

Zdavim,

jdu si pro radu. Konecne jsem se odhodlal podivat se na problem s moji tiskarnou, ktera ma najeto pouze nekolik tisic. Spatne mi tiskne jeden prouzek. Viz. priloha. Vypada to, ze se to tyka cerne barvy.
Zkusil jsem vyluxovat valec pro cernou barvu a to nepomohlo. Vsechny valce vypadaji dobre a nikde neni vydet v tom miste poskozeni.
Vyluxoval jsem i optiku co u toho valce je. Takova ta plocha asi teflonova nebo co je to za material take vypada ok a nikde zadne poskozeni. Proste opticky neni nikde nic spatneho videt.

Co by to mohlo byt jinak za problem?
Přílohy
Skener_20200422 (2)-1000.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ano, bude asi problem v ciernom toneri. Mozno tam je nejaky cudzi predmet.

P.S. Spravna testovacia stranka ma farby CMYK a nie RGB.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

Väčší kus alebo špina v toneri, nedostáva sa mu na tom mieste farby. Skúsiť poriadne pretrepať čiernym tonerom do všetkých strán.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

#4 Příspěvek od standus »

Tak jsem pod zasobnikem toneru vyndal ten cerny valec na ktery se prilepuje prasek. Valec jsem vyndal, dotykaji se ho nejake stěrky. Vše jsem vycistil a slozil a chova se to stejne. Jsou u toho valce i nejake ledky nebo co to je a ty jsem take ocistil. Furt stejny.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od pepik9 »

Předtím se ti kolegové snažili říci, že pod tou stěrkou u válce s tonerem (nebo u optického válce) může být chycený nějaký chuchvalec, který stírá toner. Tak jestli jsi ty stěrky odmontoval nebo aspoň odehnul a vyčistil.
Pokud tahle tiskárna nemá zrcadlem rozmítaný paprsek laseru, ale celý řádek LEDek, tak jich pár může být unavených nebo poškozený přívod proudu nebo vadný řídící čip.

Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

#6 Příspěvek od standus »

Zkusil jsem dat pred ty ledky zabranu z modeliny, ale nijak se to neprojevilo.
Nevim jak to funguje, ale tech ledek je tam jen nekolik, cca 10.
A cistil jsem to cele, stiraci listy apod. Proste uz nevim co ten prouzek muze delat. Vsechno ciste, nikde nic usazene, nikde zadna prohluben, proste nic.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od pepik9 »

Nevím, co by tam dělalo 10 ledek. Rozdíl mezi způsoby vytváření obrazu je tento . Tisková hlava vypadá takle .
V první řadě si přečti návod. Jestli je tam LED hlava, je v návodu, jak ji očistit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

LED namiesto laseru pouziva snad len OKI.

Uživatelský avatar
standus
Příspěvky: 96
Registrován: 02 čer 2019, 02:00

#9 Příspěvek od standus »

Tak je to spravene. Nevsiml jsem si, ze laser je jeste nize, uplne dole pod barevnyma valcema a na sklenenem krytu laseru pro cernou barvu tam byl nejaky bordel. Takze vycistil jsem vsechny skla od prachu a zase tiskne jak nova. Alespon jsem si ji celou prozkoumal a priste uz budu moudrejsi.
Diky.
Naposledy upravil(a) standus dne 23 dub 2020, 20:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od GeorgeB »

Já jsem tenhle problém řešil na FS-C5350DN. Z boku šly vyndat rámečky a v jednom bylo smítko prachu,které bránilo optickému paprsku promítnout se do jednoho místa fotoválce.
Přílohy
KyoceraFS-C5350DN-bok.JPG
Kyocera-bok
(68.4 KiB) Staženo 54 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“