Aku vrtačka, jakou vybrat ?

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

Aku vrtačka, jakou vybrat ?

#1 Příspěvek od pavels »

Dobry den.Chci si napsat jeziskovi o akuvrtacku.Poradil by jste mi nedko jakou,nebo jake mate zkusenosti.V praci mame,ale sou ty za 400-700kc z obchodaku a jedna dira a muzu nabijet.Tak by me zajimalo jestli ty drasi jsou k necemu.Dekuji za rady.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Pěknejch pár let (asi 6) mám Makitu a stěžovat si vůbec nemůžu.
Po těch letech ta baterie furt drží.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Co s tím chceš dělat a jak často a jak dlouho ? Pro profi použití - tj. opravdu tvrdý režim 8 hodin denně nonstop s možností vrtání i šroubování (přepínací převodovka) potřebuješ Hilti nebo černé AEG, s odřeným zadkem nějakou kopii (možná ta Makita, nebo Narex) a pro hobby bez vrtání stačí Wagner, Noell apod.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

měl jsem nějakej ASIST, na občasné použití stačila ale musela se nechat udělat nová baterka, Takže nakonec levná vrtačka za 1000 + baterka za 1000. Asi radši tu dražší

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Překvapilo mne, že taková sračka jako Noell, tuším s 14V akumolátorem má kupodivu tak 5x menší samovybíjení než Wagner. Viděl jsem jich sice už pár s ukroucenou převodovkou, ale sám jednu mám (hobby provoz) a za nějakých 600Kč v akci to byl slušný kup. Asi jediná věc od Noellu, která funguje už déle jak rok (zřejmě to je předváděcí kousek) :D

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

Taky jsem bl prekvapen Noelllem. Mel jsem od nich rozbrusovacku a vydrzela opravdu hodne. Rekl bych ze je to nejkvalitnejsi znacka mezi No Name. Asist je strot mel jsem od nich par veci a po dvou mesicich jsem mel vzdy novy kus. (taky dobre :D )
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Síťové roztrojky od Noellu a jejich trafopájky jsou ovšem naprostá tragédie.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Fotr měl takovou No Name (žlutočerná). Baterie vydržela rok, ale zarazilo mě, že v tý sračce byl motor Johnson (podle mě kvalitka).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#9 Příspěvek od meno »

Šmejdy z marketov a podobné určite nekupuj aj ked nebudeš tú vŕtačku využívať často. Oplatí sa investovať do značkového tovaru. Keď sa u nás objavili markety tiež ma zlákali ceny a kúpil niekoľko takýchto výrobkov typu no name,Assist,Noell... a boli to totálne vyhodené peniaze ! Za kvalitu si bohužiaľ treba priplatiť a nehľadieť len na cenu a pekný dizajn ! :D :D :D

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Oldradio »

Záleží, co od toho čekáš. Řemeslníci hodně používají Narex, prý je lepší než Bosch nebo Black a Decker. Sám jsem tenhle problém řešil u malého bouracího kladiva na domácí práce, jestli koupit jedno značkové za 20000 nebo postupně 20 neznačkových za 1000. Nakonec jsem zvolil druhou variantu a zatím se ještě nerozbilo, kromě toho, že z něj za provozu začaly vypadávat šrouby.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Kdybys koupil jedno značkové za 13,- (černá řada 2kg AEG), tak bys ty problémy neměl :) . Pamatuju dobu, že stály cca 18,-. Makita dělá jejich kopie za cca 7-9 a taky prý fungují OK, ale vnitřní zpracování - třeba odlitek kompresoru - je dost prasárna.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#12 Příspěvek od Raptor181 »

Ja by som ti odporucal akku vrtacku s co najsilnejsou baterkou. Ja mam 16V a drzi a taha nadherne. Stala tusim 800Sk.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jirka »

Nenapsal si, jestli to chceš na profi nebo hobby využití.
Na profi bych ti doporučil nějaký Metabo, máme jich v práci několik (přesný typ teď z hlavy nevím) a spokojenost. Ale stojí hodně peněz. ( http://www.patro.cz/list.php/082METAKU.grp )

Pro hobby Narex ( http://www.narex.cz/mediandoweb/index.c ... DUCT=11340 ), je to "přebarvenej" Protool ( http://www.protool.cz/mediandoweb/index ... E_GROUP=36 ), a z těch levnějších bys mohl přemýšlet třeba nad Extol Premium ( http://www.extol.cz/v1-aku-vrtacka-sroubovaci-cd-18-c ).
Od toho Extolu mám kotoučovou pilu a vydržela toho už překvapivě hodně.
*****

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“