5G

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

5G

#1 Příspěvek od samec »

Jak je to s tou 5G sieťou? Je, či nie je nebezpečná?
Je v poriadku počítať vplyv na zdravie len na základe tepelných účinkov?

Nejaké čísla sú napríklad tu
http://voxo.eu/elektrosmog/expozicne-limity

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Tabulky jsou sice hezká věc, ale kdo si může prakticky ověřit jak silné pole by na nás působilo? Nezbývá než věřit tomu, co se ofiko naměří, respektive se řekne lidem co se naměřilo. Přecejen je to byznys a o prachy jde až v první řadě, takže já osobně něvěřim, že skutečně naměřené hodnoty(pokud nějaké vůbec bude někdo měřit) budou odpovídat nějakým limitům.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Zeptej se těch, kdo bydlí poblíž nějakého TV vysílače, který do nich pere 3x 50 kW rádio, k tomu 3x 100 kW a ještě přes ně vede několik mikrovlnných spojů o nezjištěném výkonu, jejichž Fresnellova zóna na ně také ještě dopadá, i když vyzařování je stlačené do úzkého svazku.
Expozice vyzařováním mobilu je rozhodně delší, potkávám lidi, kterým by nevadilo, kdyby měli mobil implantovaný trvale...
Myslím, že řešíš nesmysly.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

Hill píše:Zeptej se těch, kdo bydlí poblíž nějakého TV vysílače, který do nich pere 3x 50 kW rádio, k tomu 3x 100 kW
Jardo, ale takhle silně vysílající vysílač není v obydlené oblasti. Třeba z Jakešovy hole se takhle silně nevysílá. Z Cukráku, Mezivrat, Javořice, Kletě a podobně jo. Ale to nestojí uprostřed obydlené oblasti.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Samozřejmě, že se ze Žižkova takhle silně vysílalo. Nyní s přechodem na DVB-T výkon vysílačů klesl, ale i tak je 3x32kW:
https://www.digitalnitelevize.cz/vysila ... aha-3.html
Analogové FM se nezměnilo.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

Nevím, jak teď, ale před 20 lety musel Cukrák zářit pekelně. Když jsem kolem Cukráku projížděl v Passatu a měl jsem zapnuté autorádio, tak se mi samo přeladilo na příjem jiné stanice (vysílané z Cukráku). Skončilo to tím, že jsem přes Cukrák to rádio vždycky vypnul.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

No já se nepřu. Vycházel jsem z toho, že na FM se vysílá z těch vysílačů co jsou "mimo" klidně 100 kW (ČRo, F1, Impuls...) a ze Žižkova jen 5 kW. Ale nejen odtamtud, spousta pražských rádií (Beat, Country, Express...) silněji nevysílá - tyto stanice ale jsou šířeny odjinud. Z nějakého vysokého domu na Pankráci, ze stadionu na Strahově apod.
S popisovaným jevem jsem se u Cukráku nikdy nesetkal; a to tam jezdím dlouho a často.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#8 Příspěvek od tomasjedno »

No mně to taky dělalo jen to jedno auto (a jenom tam).

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Jsw o to, že mobil není jen přijímač, monil komunikuje, tedy i vysílá. Často v bezprostřední blízkosti dutiny lebeční. Síla pole je mnohem vyšší, než nějaké 2 km od 32 kW vysílače.
Navíc má mobil adaptivní řízení vysílacího výkonu podle síly přijatého signálu - při vzdálenější BTS ti toho rve i do hlavy víc.
Zatím se podařilo prokázat jen návykovost, diagnóza se jmenuje nomofobie, čili závislost na mobilu.
Jiné následky jsou neprokazatelné, ačkoli se o to týmy lékařů stále hádají.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Kdysi dávno jsme s kamarádem projížděli kolem Kojálu. V jeho Š120 hrálo nějaké rádio z tržnice, klasická koncepce (ladící kondenzátor, stupnice s rafičkou...)
Když jsme se přiblížili asi na 1km k vysílači, tak přestala hrát naladěná stanice, místo ní se objevil nějaký Český rozhlas. Říkám si, co se děje, začnu točit knoflíkem Tuning, ale ač přeladím celou stupnici, pořád hraje jen ČRo.
Kilometr za vysílačem to zase přestalo :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od sis2 »

Možná bejvávalo - asi ten výkon úplně zahltil vstup. A kdoví, jak to bylo (kde) ukostřené a co vlastně fungovalo jako anténa..
Dnes už ty výkony klesly tak na desetinu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Na to dnes stačí neladěný předzesilovač v patce autoantény. Starší autorádia často neměla laděný vstup, ale laděný obvod až za prvním stupněm v tuneru. A na dlouhé anténě se toho nakmitalo dost i bez předzesilovače, Křížová modulace se postarala o příjem takto silného vysílače křížovou modulací. Oscilátor tuneru si přitom mohl kmitat na libovolné frekvenci, neměl na to vliv.
A v lehce narezlé karoserii Škody stopětky zase v blzkosti AM vysílače fungovaly některé rezaté spoje mezi plechy jako diody v krystalce, ten signál pak vlezl do všeho.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#13 Příspěvek od samec »

Inforovnováha 58 : Netepelné účinky EM žiarenia…
https://youtu.be/7TvcT3bsQIg
Zaujímavé informácie aj odkazy na vedecké štúdie.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

No jasne, na znamem dezinformacnim kanale :-)
Rozhodne ty nesmyslne zvasty nehodlam poslouchat, ale dej si taky pozor na sireni koronaviru pomoci 5G :-)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#15 Příspěvek od tomasjedno »

Kdyby jenom šíření. Soused z baráku mi poslal odkaz na přednášku nějakého izraelského profesora, ze které vyplývalo, že koronavirus 5G sítě vygenerovaly (spolu s Muskovými satelity), stejně jako španělskou chřipku vyvolala elektrifikace :bordel:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“