LED moduly na 230V

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

LED moduly na 230V

#1 Příspěvek od termit256 »

Pred par lety se objevily led moduly na 230V jako tento https://www.ebay.com/itm/20W-30W-50W-70 ... Q3vmsNwSsQ

Provozujete je nekdo delsi dobu? Jak jsou na tom s zivotnosti? Mam tu hromadu svitidel kde by se neco takoveho presne hodilo - jsou to takove zapustene truhliky cca 100x200mm a sviti se jen jednim smerem, takze mi klasicka led zarovka ktera sviti vsude dokola mi prjde dost neefektivni. Cena 25 kacek za 20W modul je v pohode, takze zivotnost nemusi byt statisice hodin, ale zase bych to nerad menil po par mesicich provozu. Je to rizeno obvodem BP5132 coz je vicemene linearni stabos, takze z hlediska EMC by to melo byt mnohem vic v pohode nez levne usporky apod.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Když potkám bývalého šéfa, tak se jej zeptám.
Podobné moduly jsem mu předchystával asi před dvěma roky (připájení káblů podle jeho požadavků), tak by nějaké zkušenosti mohl mít.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Dik, byl bych ti vdecnej,

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Koukni na modus.cz. Ve spřátelený fy mají kolem 200 ks Modus QN svítidel. Jede to tam skoro 4 roky cca 10 hodin denně a zatím neodešlo žádný. Jsou v nich CRI80 nebo CRI90. Dělaj i truhlíkový svítidla a moduly do nich.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od FHonza »

Mám v provozu dva moduly 50W cca rok. Svítí tak 2-3h denně (chodba bez oken). Jsou osazené na docela masivním chladiči, protože hodně topí. Svítí skrz mléčné sklo, protože jinak je světlo velmi nepříjemné. Svítivost určitě poklesla, je to znát pouhým okem. Ale nijak katastrofálně. Jinak žádné blikání ani jiný problém. Celkově jsem mile překvapen z poměru cena/výkon.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#6 Příspěvek od lopez »

Tak všeobecne stále platí - čím lepšie chladenie? - o to vyššia životnosť. Tak isto aj ten pokles svietivosti.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Led modul celkem svizne dorazil. Zkusil jsem ho dat provizorne na chladic a vyfotit. Vypada to ze ledka bude celkem dost blikat, viz foto. Podle fotky sviti se stridou cca 1:2. Ted je svetlo, tak to neposoudim. Uvidime jak moc to bude vadit v noci. Kupodivu nijak zvlast nehreje. Ten chladic je sice hodne masivni, ale po hodine je prakticky studeny. Led by mela mit 20W. Je na hlinikovem tistaku ktery je pomerne tenky, cca 0.5mm
Přílohy
led.JPG

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“