Zakrývací pasta pro stříkání pistolí

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Zakrývací pasta pro stříkání pistolí

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, nevíte prosím někdo, jestli ještě existuje zakrývací pasta pro stříkání pistolí? Byl to takovej červeno-hnědej sajrajt, co se nanesl štětkou před stříkáním auta třeba na okna a nárazníky a po nastříkání a uschnutí barvy se umyl vodou.
Nikde na netu jsem to pod pojmem "zakrývací pasta" nenašel. Možná se to jmenuje jinak. Je možný, že to přestali dělat, na dnešní vodový barvy by to nefungovalo asi by se v tom barva rozpouštěla. Tenkrát se to používalo na nitrobarvy, syntetiku, epoxyd.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#2 Příspěvek od Achab »

Nevím, většinou se nabízí jenom maskovací pásky, fólie a papír. Našel jsem zmínku o směsi glycerínu s kamencem, ale nic podrobnějšího. Osobně jsem viděl používat jenom vazelínu a noviny...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »


Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Achab píše: Našel jsem zmínku o směsi glycerínu s kamencem, ale nic podrobnějšího.
To bude asi ono. Kamenec nebo kaolín s trochou kostního klihu. Pamatuju, že když se pixla načala a trochu doředila, tak to po čase zplesnivělo stejně jako Primalex a podobný interiérový nátěrovky, co mají kaolín a klíh. A ten glycerín taky sedí, vodou se rozpouští a nemastí, i když se používá na mazání kyslíkových věcí.
to Jezevec: To je něco jinýho, já s tím potřebuju štětkovat několik metrů čtverečních.
Asi se to už opravdu nedělá. Zkusím místo toho strečovku na balení, sice dobře drží sama na sobě ale snad se chytne i na hladkou plochou se spodním nátěrem.
Maskovat něco papírem a oblepovat to krepovkou která moc nedrží je hrozná pakárna ale asi to tak budu muset udělat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Náš lakýrník nic lepšího neměl a za pár dní před TP stačil nastříkat všechny podnikové náklaďáky. Noviny bodově přilepil vazelínou jak vyšly, na zbytek okna natřel vazelínu přímo. Ovšem čištění zůstalo na závozníky...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Já to nemůžu umastit, přijdou na to ještě další barevný doplňky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Antares
Příspěvky: 41
Registrován: 01 zář 2011, 02:00

#7 Příspěvek od Antares »

Ideální je použít tzv. snímací lak. Jedná se o poměrně drahou technologii, ale práce s ním je doslova skvělá. Existují i malá balení určená pro modeláře. Jedná se v podstatě o ochranný nátěr - lak, který nepřilne k povrchu předmětu a po vyschnutí se dá sejmout jako elastická slupka...
Zdraví Antares

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#8 Příspěvek od Sandal »

Celeron píše:Já to nemůžu umastit, přijdou na to ještě další barevný doplňky.
Tak hlavně nepoužívej nic mastneho nebo se sebemenším obsahem silikonu jinak si už žádnou barvou neškrtneš. Ani odtsraňovač silikonu neodstraní všechen silikon.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Petrus2
Příspěvky: 101
Registrován: 05 zář 2005, 02:00
Bydliště: Doubek

#9 Příspěvek od Petrus2 »

Používali jsme taky tzv. mazlák ( mazlavé mýdlo :| ) v tenké vrstvě, musí se potom ale dlouho smývat, dost pění. Ale je to možnost.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Sandal píše:Tak hlavně nepoužívej nic mastneho nebo se sebemenším
obsahem silikonu jinak si už žádnou barvou neškrtneš. Ani odtsraňovač silikonu neodstraní všechen silikon.
No to mi povídej. Jedinnej způsob jak se zbavit silikonu je "uvařit z něj polívku". Odzkoušeno na 60 ks ventilů na tlakový láhve, co byly namazaný silikonem. Naházely se rozebraný do hrnce s vodou a vařit, schladit, sebrat vomastek na hladině a stále dokola + výměna vody. Nesměla tam zůstat ani stopa silikonu, jinak by z tlakový láhve byl raketovej motor. :wink:
Jenže vše nejde povařit...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#11 Příspěvek od Sandal »

Takhle známý lakýra vyhodil novej blatník na auto, protože byl zamatlanej nějakým silikonem. Nic na to nepomohlo. Vzal jinej novej a pohoda.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“