LG 42LE8500-ZA nejde zvuk?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Wagner
Příspěvky: 32
Registrován: 29 dub 2019, 02:00

LG 42LE8500-ZA nejde zvuk?

#1 Příspěvek od Wagner »

Tak mi dnes odešla vlastní TV LG42LE8500. Závada,nejde zvuk, stalo se to během provozu TV, prubudím se u TV a je němá, zvuk nejde z externího zdroje (satelit) ani z testu na TV nebo přehrávaného avi v TV.
Po té co bylo jasné, že je problém v TV jsem stáhl servisní manuál viz. níže a hledal jaký je tam audio zesilovač. Podle schématu na straně 35 je to NTP-7000. Při hledání v SM v jednom okamžiku TV začala na zlomek sekundy hrát. TV má sluchátkový výstup s vlastním zesilovačem, zkusím sluchátka, také nic, ale kdy TV vypnu a zapnu tak na sluchátkovém výstupu zvuk je, ale zhrubna každou sekundu se na zlomek sekundy vypne a hned zase zapne, zvuk je sekaný.
Pokud se nepletu tak do NTP-7000 jde zvuk PCM po I2S, a do sluchátkového
zesilovače TPA6132A2 jde analogově přímo z LGE3556C.

Ráno jsem v rychlosti TV rozhodil, přerkontroloval napětí ze zdroje, zdají se OK +24,6V, +12,45V a 3,56V.
překontroloval napájení NTP-7000, +24,6V, +3,5V i +1,8V jsou OK.
Pokud připojím sluchátka a TV, vypnu zapnu je na sluchátkách výše popsaný trhaný zvuk a NTP-7000 je očividně vypnuty, (chip je studený) a TV ví že jede na sluchátka, po vytažení sluchátek se NTP-7000 začne zahsřívat teplotu nevím lze na něm udržet prst, ale už to není úplně příjemné, po zastrčení sluchátek se NTP-7000 opět vypne.

Tak a teď babo raď.

Pokud by čístě nešel zvuk z repro řekl bych, že je v řiti NTP-7000, nicméně, pak by měl zvuk bez problému jít ze skuchátek protože jde z jiného zesilovače a hlavně z jiného dekodéru.
Nicměně zvuk ve suchátkách je jen při vypnutí TV a zapnutí se suchátkami ve zdířce , ne pokaždé když do sluchátkového vstupu šoupnu sluchátka, další problém zvuk je trhany s periodou cca 1Hz.
Z čehož lze usuzavat na to, že problém je jinde. TV jinak funguje bez problémů, servisní manuál bohužel neobsahuje digram pro detekci závad.

Zatím jsem to pořešil, vyvedením zvuku přímo ze satelitu,ale ....
Poradíte?

Děkuji

https://www.electronica-pt.com/esquema/ ... no_html,1/

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#2 Příspěvek od Heno »

Mám pocit, že ak NF zosilňovač/prevodník NTP-7000 hreje až príliš a pritom výstupný výkon do reproduktorov je malý/žiadny asi treba hladať chybu v ňom aj keď komunikácia pcm by sa dala pozreť osciloskopom.
Otázka je, či v datasheete NTP-7000 ak je ho možné vygoogliť je aj popísané ako by mala vyzerať.

Že výstup na sluchátka zasekáva je zrejme problém BCM/LGE3556, chýbajúce zeme - prasknuté gulky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mrkni se osciloskopem na sběrnici. Jestli je mrtvá, je to problém procesoru a to je poměrně často konečná.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#4 Příspěvek od Heno »

Myslím, že ak je to napísané od teba, tak to už má inú váhu :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Váhu to nemá žádnou. Je potřeba najít korelaci mezi provozem na sběrnici a zvukem. Co se týká teploty součástek, tu beru jen orientačně, používá se to jako přirozené kur...o.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Wagner
Příspěvky: 32
Registrován: 29 dub 2019, 02:00

#6 Příspěvek od Wagner »

Diky za rekce.

O víkendu zkusím mrknout na I2S sběrnici zda tam budou hodiny a nějaký datový tok, pokud ano objednám na Aliexpressu NTP-7000
https://bit.ly/3gAbUNM

IC se mi za cca 50Kč sehnat podařilo, ale datasheet k NTP-7000 jsem nenašel.
Předpokládám, že I2S data je AUD_LRCH a hodiny AUD_LRCK viz zelený rámeček. červená OK jsou mista na kterých jem kontroloval napětí dne datasheetu.
Přílohy
NTP7000.png

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#7 Příspěvek od Heno »

Prípadne ešte môžes skontrolovať stav signálu AMP_MUTE, predpokladám, že tranzistor Q8800 sa má otvoriť vtedy, keď je MUTE aktivované a ak by tento výstup BCM/LGE bol vo vzduchu alebo z nejakého dôvodu neukostroval bázu tranzistora, tak stačí bázu ukostriť na pevno s tým, že nikdy nebude fungovať funkcia mute. Ak by tento signál bol invertovaný a niekde je prerušený pull-up odpor, potom by sa samovoľne MUTE spúštalo.
už som sa stretol aj s stým, že pull-up bol prerušený priamo na CPU čipe a po dodaní externého, to začalo normálne fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“