Vyřazení auta z evidence

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

Vyřazení auta z evidence

#1 Příspěvek od ronoda »

Potřeboval bych legálně zrušit auto (měl jsem už třikrát stejné, a chci pořídit čtvrté stejné) ale současné auto si chci nechat na díly. Problém koroze, ale jinak vše ostatní perfektní. Dá se to vůbec zvládnout?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

ronoda píše:Potřeboval bych legálně zrušit auto (měl jsem už třikrát stejné, a chci pořídit čtvrté stejné) ale současné auto si chci nechat na díly. Problém koroze, ale jinak vše ostatní perfektní. Dá se to vůbec zvládnout?
Jedna možnost je uložit doklady do depozitu a dělat mrtvého brouka, mě to prochází už nevimkolik let.
Nebo auto nahásit jako odcizené a pak půjde legálně zrušit úplně.
Jiná cesta asi není.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

To je jednoduché. Najdi si firmu, který ta auta oficiálně likviduje a tam se domluv. Pokud od ní máš potvrzení o likvidaci, tak navštívíš úřad a je to. :wink:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

jardafiala píše: Nebo auto nahásit jako odcizené a pak půjde legálně zrušit úplně.
Jiná cesta asi není.
S tím ale hoooodně opatrně. Bude potřeba uvést místo, odkud to zmizelo; tak bacha, jestli tam nejsou třeba kamery a podobně. Oni to sice šetřit nijak nebudou, ale kdyby náhodou.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#5 Příspěvek od kutilmil »

V ČR nieje možnosť ponechať si vozidlo?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Neexistuje - MUSÍŠ svůj majetek povinně odevzdat na místo, kde bude "ekologicky" zlikvidováno = kde na něm státem posvěcená firma vydělá. Nesmíš z něj předtím nic odebrat, žádný podstatný části = musí mít motor, nápravy, náplně, akumulátor ... Když máš štěstí, firma ti za "vrak", kterej je klidně i pojízdnej, vyplatí maximálně 1000,- Kč - u jinejch je to "grátis" a jinde ještě chtějí zaplatit za to, že tvý auto rozeberou a zpeněžej ... Jsou to K U R W Y N E N A Ž R A N Ý...

Podle zákona jde si vozidlo ponechat pouze pokud čestným prohlášením zaručíš, že ekologicky odstraníš veškerý potenciálně škodlivý materiály a zbytek použiješ například na stavbu přístřešku pro slepice = možnost ponechat si auto na ND nebo dokonce na rozebrání a zpeněžení NEPŘICHÁZÍ V ÚVAHU!!! Vozidlo, resp. jeho zbytek MUSÍ PO TAKOVÝ LIKVIDACI ZŮSTAT PŘÍSTUPNEJ PRO PŘÍPADNOU KONTROLU STAVU PŘÍSLUŠNÝM ORGÁNEM MÍSTNÍ SAMOSPRÁVY ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Normálka. Dáš auto do depa a po roce provedeš zápis o umístění vozidla. To je vlastně čestné prohlášení, že auto nestojí na obecním pozemku a z auta neunikají provozní kapaliny a bla bla bla... Jako důvod uvedeš "celková oprava vozidla". Podpis a tradá domu. Nikdo tě nedonutí auto z depa vyzvednout. Necháš ho tam vykvasit. Pokuty za to žádné nejsou, pokud po roce provedeš ten zápis.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#8 Příspěvek od kutilmil »

Také prehlásenie predsa s čistým svedomím múžeš dať. Na slovensku to je jednoduché. Jednopducho si ho necháš akurát musíš zaplatit poplatok 500e. Ale tak každáá sranda niečo stojí...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#9 Příspěvek od Sandal »

Vždyť jo. To je ofiko cesta jak si nechat auto. Na to se tazatel ptal. Samozřejmě to jde i jinak ale to neni ofiko :whistling:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#10 Příspěvek od PCmaniac99 »

Jediný způsob jak získat a mít auto na ND je přivézt ho ze zahraničí a nepřihlásit.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#11 Příspěvek od samec »

A čo virtuání provozovatel? Tiež som videl, že v Prahe s autami pomáhajú mimozemšťania. ...sa ich legálne zbavovať. Ale to je o trochu inom probléme. ;)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#12 Příspěvek od ronoda »


Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#13 Příspěvek od Kremik »

Pokud máš stejné vozidlo, můžeš si ho oficiálně nechat na díly. Alespoň pár let zpět tomu tak bylo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Neexistuje . vozidlo musíš předat ke šrotaci . prostě na tebe furt napsáno . Právě jsem to studoval , když zde byla ta felda . Pokud ho chceš dostat z evidence , tak jedině na sběrné místo . jen výjimečně ti ho nechají . Bude to načerno a bude to něco stát . také jsem tím prošel , ale už jsem tam dojel s vyříznutým vinem a ten jsem tam nechal . Když auto rozprodáš na díly , tak již nebudeš schopen ho "normálně" zrušit .

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#15 Příspěvek od jardafiala »

Ještě je jedna možnost kterou jsem praktikoval u SUZUKI SWIFT 1.3 GL (ročník 1995) - uřízl jsem plech s VIN a naplácnul přes původní (na auto dovezené z německa), spáry zatmelil a přestříkl a prošlo to i oficiálně technickou. Už je autíčko dva roky na pravdě boží ale díky tomu jsem ho užil ještě dlouho potom co původní shnilo a co neshnilo bylo použito na ND.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“