Nesmazatelný soubor o velikosti 0kB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Nesmazatelný soubor o velikosti 0kB

#1 Příspěvek od jave »

Prosím kohokoliv kdo něco podobného řešil o radu. Známý si potají v praci chtěl něco stáhnout a tudíž si vytvořil adresář se svým křestním jménem a do nej stahoval avi o velikosti cca 190MB. Cestu samozřejmě zadal do toho svého adresáře. Po stažení tam byl soubor o správné velikosti, ale bez přípony. Tudíž ho přejmenoval na název.avi a vyzkoušel zda funguje. Ano byl funkční. Soubor vypálil na RW a když chtel adresář smazat tak to nešlo. Poté zjistil, ře v adresáři zůstal nulový skrytý soubor o stejném názvu jako byl ten stažený a ten nejde odstranit. Zkoušel to ze stavu nouze a stejný výsledek. Soubor má atributy (skrytý, systémový a archivován). Pokud atributy odstraní, tak soubor stejně hlásí, že nejde smazat a atributy se vrátí zpět. Nemáte někdo nějaký nápad nebo softík? Chte to v práci co nejdříve odstranit. Děkuji moc

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

Postupoval bych od jednodušších prostředků k těm razantnějším. Zkoušel jsi to vyčistit CCleanerem, RegCleanerem a nakonec třeba Killboxem?

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

Prvni dva softy jsem zkusil bohuzel bez uspechu. Zkusim nekde najit tentreti a napisi. Presto moc a moc diky

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Radix »

Nebo jdi na pc-help.cz a zadej dotaz do fóra. Mají tam s tímhle velké zkušenosti.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

Nabootuj stary dobry DOS (s podporou NTFS a dlhych nazvov ak treba) a skus to zmazat odtial. Toto mi zatial vzdy zabralo. :lol:

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

Killbox nezabral. Vidí jenom ten adresar, ale ten skryty soubor ne. Zkusim tu BOOTovačku

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Zkus Unlocker, zatim na vsechno zabral, je to freeware a jde lehce stahnout z netu.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#8 Příspěvek od miroja »

Ma nazov toho problematickeho adresara interpunkciu? Ak ano, skus este skontrolovat ci mas nastaveny CZ alebo SK v "regional and language options" .

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

Mě jedině pomohlo zkopírovat z hadrdisku důležitý data na jinej, ten původní naformátovat, nainstalovat největší virus na světě (=Windows) a data na druhým hadru překopírovat zpátky.

>>>Forbidden: Kde se dá stáhnout ten Unlocker?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od msar »

Také doporučuji Unlocker, pro metalgod: stačí hledat "download Unlocker", nebo je na www.slunecnice.cz

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#11 Příspěvek od MetalGod »

Dík!!!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mě se tohle párkrát stalo taky, ale řešil to obyčejnej scandisk. Pokud to ovšem není projev nějakýho viru...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#13 Příspěvek od MetalGod »

ScanDisk mě ještě nic nevyřešil a co se tejče toho viru: jmenuje se Windows.
Za ten rok, co ho mám jsem byl přímo donucenej ten Woknouz 7x přeinstalovat a hadrdisk 3x formátovat a když jsem psal do Microsoftu, že co to, tak mi arogantně odpověděli, že to je prej normální, že k tomu nepoužívám originální Microsoft software.
Tak teď jsem si objednal trochu jinej OS (budu si muset zase zvykat na něco jinýho :? , ale když jsem dokázal přesedlat z Workbenche 3.1 (Amiga) na Woknouze...).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

metalgod píše:ScanDisk mě ještě nic nevyřešil a co se tejče toho viru: jmenuje se Windows.
Za ten rok, co ho mám jsem byl přímo donucenej ten Woknouz 7x přeinstalovat a hadrdisk 3x formátovat a když jsem psal do Microsoftu, že co to, tak mi arogantně odpověděli, že to je prej normální, že k tomu nepoužívám originální Microsoft software.
Tak teď jsem si objednal trochu jinej OS (budu si muset zase zvykat na něco jinýho :? , ale když jsem dokázal přesedlat z Workbenche 3.1 (Amiga) na Woknouze...).
kdyz das widlousum pokoj tak jedou ok. ja je mam dva roky a v praci nam jedou na servru 5let bez preistalace. Mas na tom pocitaci administratorske prava? Jinak sem tam pouzivam slax abych se dostal pro data. Bootuje z CDrom a nezajimaji ho windowsacke prava
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nechcu se nijak zastávat woken, ale spoustu problémů s win způsobuje vadnej hardware, většinou chyba paměti nebo se prostě hádá HDD a vypalovačka na jednom drátu. Občas to končí i tak, že win nejdou vůbec naistalovat nebo často padají. Už jsem toho viděl hodně a pokud jedou na stabilní mašině a moc se do nich nevrtá, tak se snaží nezlobit. Na druhou stranu já jsem zůstal u 98SE a zásadně nestahuju od všeho "nejaktuálnější" soft, protože to bývá většinou krok špatným směrem (reklama, spam, registrace,spyware atd).
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“