Hledám bastlíře z České Sibiře co by pomohl s deskou P1 a P2

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martinq
Příspěvky: 41
Registrován: 07 pro 2005, 01:00
Bydliště: u Pøíbrami

Hledám bastlíře z České Sibiře co by pomohl s deskou P1 a P2

#1 Příspěvek od martinq »

V okolí Votic, Prčice, Benešova hledám šikovného bastlíře na zkušenou výměnu kondenzátorů základních desek pro 486, Pentium 1 a Pentium2.

Měnil jsem již kondenzátory na 3 deskách, ale nepovedlo se mi dílo (1x sct. 478, 2 x sct. 775).

Proto hledám někoho, kdo opravdu umí vyměnit poškozené části na základní desce.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

Na jednej doske som ich menil tak, že som pôvodný kondenzátor "rozcvikol" klieštikmi pri spodku, aby ostali vývody v doske. Na ne som potom napájkoval druhý... Bolo to síce na prasáka, ale dnu sa nikto nedíva...

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#3 Příspěvek od pavel16 »

Kombinačkama chytit za vrch a silou vytrhnout.Nohy zůstanou v desce ,ty pak jednotlivě vytáhneš.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Staci nejaka aspon trochu vykonna spajkovacka. Aj 48W SL-20 ci SL-30 - nastavit max. teplotu, pridat cin a nahrievat dlhsiu dobu (tam, kde s velke plochy medi). Ak zostane v niektorej diere cin, ktory nejde odsavackou von, tak z jednej strany spajkovackou nahrievat a z druhej pretlacit vhodnym hrotom.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Já to dělám kýváním. Nahřeju jeden vývod, trochu nakloním, nahřeju druhý vývod, nakloním na druhou stranu atd. Odsát to pak už jde. Naštěstí jsou to kvalitní desky, takže je to bez problémů.
PF

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Trafopáječkou, přidám velkou kapku "cínu" na oba vývody a současně je nahřívám - kondík pak jde vyviklat a vytáhnout. Zbytek roztavený pájky oklepnu z desky nebo odsaju odsávačkou. Díry podle potřeby pročistím za horka vyfouknutím nebo i protažením vrtáčkem 0,8mm a po kontrole, jestli na desce nezůstal zbytek přidaný pájky = kraťas mezi pájecíma ploškama, se jde s použitím dobrý olovnatý pájky normálně osazovat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

Přesně tak, tohle jsem vždycky dělal trafopájkou a nebyl s tím problém. Kondíky jsem nijak neničil, jdou vytáhnout, vždyť mají jen 2 nohy...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Já trafopájkou s přídavkem olovnatý pájky tahám jen kondíky ven - nový zpátky pájím tenkou pájkou a mikrohrotem, abych nenadělal zbytečný zkraty ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Behemot »

Budu zas muset vypsat kurzy pájení, jak se pak koncem léta vrátim a bude po stěhování :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

A kurzy pájení mosazí a stříbrem a tvrdý pájení hliníku a duralu budeš vypisovat taky? Já že bych se hned přihlásil. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#11 Příspěvek od danhard »

Širokým, nebo dutým hrotem, 380°C a přidat olovo cín.

Horší je odsátí dírky, to jí většinou odsaju jen z vrchu, pak přidat olovo cín a znovu. Někdy je zapotřebí předehřátí horkovzduchem a použít tenký hrot, který se strčí špiškou do dírky a profoukne se to z druhé, očištěné strany.
Strana, kde letuji musí být vždy zalitá Pb cínem, aby tam byl dostatečný přenost tepla.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

xsc píše:Pøesnì tak, tohle jsem vždycky dìlal trafopájkou a nebyl s tím problém.
Ja som s nou problem mal. Doska odvadzala tolko tepla, ze som to musel nahrievat dlho - spajkovacka uz smrdela, plastove spony sa tavili a suciastka sa stale nedala pohnut.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Behemot »

To je ale jen u novějších desek s velkejma vrstvama mědi (a hodně nad sebou), a stačí na to 125ka.

U starejch desek se spíš musí opatrně, aby se neusmažily, tzn. 75-100ka.

Esli ceš, tak mi to hoď do Prahy, budu mít i kondenzátory z dané doby, aby se moc nepřestřelilo snížení ESRka.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“