Kodér dekodér pro RF DO.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

Kodér dekodér pro RF DO.

#1 Příspěvek od scorpions-cz »

Zdravím. Hledal jsem, ale nenašel :o .
Existuje nějaký kodér/dekodér pro deseti (12) povelové RF DO.
Chci to pro ovládání vrhaček asfaltovejch terčů. Ten kodér by byl ovládanej MCU . Vím, že by šlo použít přímo ten MCU, ale nejsem tak dobrej programátor. (nikdy jsem nic takovýho netvořil) Program pro ovládání vrhaček jedním tlačítkem, ten zvládnu.
Joo a ještě je lepší použít 433mHz, nebo 868 MHz.
Dík za nápady.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »


Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#3 Příspěvek od scorpions-cz »

Dík, ale nepotřebuju hotový DO. Ovladač co chci postavit bude programovatelnej, tak, že např. na zmáčknutí tlačítka vyšle povel na pozici 1 a za 1,5 sec. na pozici 2. při dalším stiku zase jinak.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »


Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#5 Příspěvek od scorpions-cz »

Dík to vypadá dobře. I když anglina není můj silnej obor :lol: . Dá se to někde koupit? Zkoušel jsem uja googla a nikde jsem to nenašel.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Obavam se, ze v CR takovy obvod nikdo nevyrabi :-). Koupit si to muzes primo na tech strankach co jsem nalikoval. Osobne si myslim ze to bude jen nejaky levny cinsky MCU do ktereho vyrobce nahral jednoduchy program pro tuto funkci. Vyrabet obvod ktereho se rocne proda par kusu se nevyplati.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Jestli to ovládání myslíš jako něco takovýho, co máš k TV/videu/audiu, akorát že bys kvůli většímu dosahu IR přenos nahradil RF na 433/868MHz, tak co ti brání použít starší šváby z výroby Valvo /RFT, takový ty U806D nebo jak se to jmenovalo - prostě ty, co šly za bolševníka občas koupit i u nás a bastlily se z toho podomácku DO?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#8 Příspěvek od scorpions-cz »

Ne ne. Ovládání bude mít jen 2 tlačítka (+ nějaký na programování) Jak jsem psal, zmáčknu tlačítko a provede se povel 1, zmáčknu ho znovu a provede se třeba povel 2 a za 1,5 sec. povel 3, atd. Je to na řízení vrhaček asfaltovejch holubů. Ty ovládání do TV a pod jsou většinou zapojovaný do matice. To by se mi blbě ovládalo MCU.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Snad také tohle?
(také na pájových stránkách)
:wink:

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Burajko »

Inspiracia http://www.t-es-t.hu/download/microchip/an744a.pdf

Mas tam rovno zdrojovy kod,na krypt.dekodovanie a spustu casu v uPc urobit
cokolvek co chces.,encoderov mas asi 10 typov rovno za par supov.

https://www.microchip.com/wwwproducts/en/MCS3142

https://www.microchip.com/ParamChartSea ... anchID=501

netreba vymyslat vymyslene.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#11 Příspěvek od Cowley »

OT: Já používám moduly nRF2401.
Mám z nich udělanou dětskou dopravní křižovatku

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od FHonza »

Kdybych to chtěl mít rychle a nevadilo by pro přenos použití WiFi, tak bych použil libovolný ESP (vyhoví jakýkoli). ESP by vytvořilo vlastní přístupový bod. Jako ovladač by posloužil téměř každý mobil. Doplnění dalšího tlačítka na ovladači by bylo čistě SW. Nahrávání samotného "programu" vrhače by bylo rovněž přes browser.

Kdyby WiFi bylo překážkou, tak bych použil toto a k tomu libovolné MCU.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#13 Příspěvek od scorpions-cz »

WiFi a mobil do toho tahat nechci. Ten odkaz není špatnej, ale já potřebuju nejméně desetikanálový DO. Přijímače by mi stačily jednokanálový.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Pokud bys povel přenášel po RF v podobě jednoho Byte, tak není problém učunit povel ze dvou částí - i v rámci 1 bajtu = 8 bitů dokážeš přenést 16 x 16 povelů. První 4 bity můžou bejt "adresa" = podle naprogramování přijímače na ně bude reagovat jen 1 určitej přijímač, zbylý 4 bity budou "povel" - co konkrétně se má učunit. Na všeco ti stačí rotační kodér a potvrzovací tlačítko plus nějakej procík s trochou softu - kodérem podle displeje navolíš příslušný číslo přijímače, tlačítkem potvrdíš = procík si uloží adresu, pak navolíš povel, znovu potvrdíš - a procík toobojí najednou odešle. Přijímač + dekodér bude něco obdobnýho. Vymyslet sekvenci povelů není složitý, akorát pak je kumšt se domluvit s někým, kdo to bude umět v potřebným tvaru "vysvětlit" procesoru a naprogramit to do něj.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od FHonza »

scorpions-cz píše:Ne ne. Ovládání bude mít jen 2 tlačítka
scorpions-cz píše: Ten odkaz není špatnej, ale já potřebuju nejméně desetikanálový DO.
Tak teď tomu úplně nerozumím. Toto má čtyři.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“