DVD hyundai DV5X306 připojení na TV

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

DVD hyundai DV5X306 připojení na TV

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Mám tento DVD hyundai DV‑5‑x 306 na zadní straně je více Cinch a potřeboval bych to zapojit do TV která nemá scart ale jen AV Jack ,tady mám redukci viz příloha já se ptám jestli je ta redukce je ta co je potřeba? nebo je něco potřeba nastavit v menu toho DVD přehrávače díky
Přílohy
kabel.jpg

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od markoni »

Já bych potřeboval se ujistit jestli je ten kabel tak jak zjišťoval a popsal v té příloze pořádku jestli jsou ty signály na tom Jacku v pořádku čili žlutý video , červený, bílý audio, znepokojuje mě umístění zemně tam jak je umístěna :( díky

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#3 Příspěvek od nonius »

Opravdu ta televize má audio/video 4-pinový vstup?

Není náhodou na té televizi pouze audio výstup pro sluchátka?

Ten kabel byl k té televizi nebo byl původně k ničemu jinému? Většinou se tyto kabely dodávají spolu s přístrojem a nemusí být vždy stejné a použitelné u všech přístrojů.

Uveďte více o té televizi, jinak vám asi nikdo nepomůže. Pokud jste ten kabel měřil a nejsou spojeny jednotlivé plochy mezi sebou na tom AV Jacku, tak ten kabel bude pravděpodobně v pořádku, ale k vašemu účelu se nemusí hodit.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

markoni, jestli chceš opravdu kloudnou odpověď, tak napiš ten typ televize. Možná se opět ozve Jezevec, že všechny TV jsou stejné, ale zkus to. :wink:

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od markoni »

Tak TV je Sencor HD dvb T2 /c/S2 CI+ SLE 3224TCS. Díky

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Takže ta TV má Mini AV in, což znamená, že by to mělo jít. Jen je otázkou, jestli to jde na mono, stereo, či ten čtyřkontaktní Jack. Asi to tam strč a zkoušej postupně (napřed na žlutý) do Cinche dávat jen video signál z DVD přehrávače. Může to jít ale i přes jiný Cinch, co tam máš. TV je pro to přizpůsobená, takže na ni pak musíš zvolit zdroj signálu na DO a vybrat z volby anténa/HDMI1/HDMI2/Mini AV in. Možná se i na tom DVD přehrávači bude muset navolit, který výstup bude zapnutý.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od markoni »

Ještě k tomu ten kabel nebo redukce není originální to ani nevím kde se to u mě vzalo :D jde o to jestli na to jacku souhlasí s tým konektorem AV in co je na TV, pozice veznu to směrem od kabelu červený,zem.bílý,žlutý.Aby toho nebylo málo tak tu TV nemám doma :D
Přílohy
kabel.jpg

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od markoni »

p32 píše:Takže ta TV má Mini AV in, což znamená, že by to mělo jít. Jen je otázkou, jestli to jde na mono, stereo, či ten čtyřkontaktní Jack. Asi to tam strč a zkoušej postupně (napřed na žlutý) do Cinche dávat jen video signál z DVD přehrávače. Může to jít ale i přes jiný Cinch, co tam máš. TV je pro to přizpůsobená, takže na ni pak musíš zvolit zdroj signálu na DO a vybrat z volby anténa/HDMI1/HDMI2/Mini AV in. Možná se i na tom DVD přehrávači bude muset navolit, který výstup bude zapnutý.
Ať mi někdo poradí typ -typové označení kabelu AV jack na TV Sencor HD dvb T2 /c/S2 CI+ SLE 3224TCS. ať můžu obtelefonovat obchody a říct typ kabelu díky

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#9 Příspěvek od KUBO »

Napíš do FASTU , oni sú dodávatelia.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od markoni »

Tam jsem taky psal ale ještě mi neodpověděli - je to ještě krátká doba

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od MiloPS3 »

strc to do ty TV a vyskousej to !

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

markoni píše:Tak TV je Sencor HD dvb T2 /c/S2 CI+ SLE 3224TCS. Díky

Ať mi někdo poradí typ -typové označení kabelu AV jack na TV Sencor HD dvb T2 /c/S2 CI+ SLE 3224TCS. ať můžu obtelefonovat obchody a říct typ kabelu díky
Model TV je správně jen Sencor SLE 3224TCS - tady je Návod ("Příručka: Kopaničář ve městě" :lol: ) - na str. 11 (pdf) máš 3.2. "Zapojení konektorů televizoru".
Tady máš zase Návod k tomu DVD přehrávači Hyundai DV5X306 - na str. 7 (pdf) je popsaný jeho "Zadní panel" a na str. 9 je vyobrazení "Připojení k televizoru".

K redukci (kterou už máš) zastrčené do tvp (jackem!) ve vstupu "AV-IN" (2), potřebuješ ještě propojovací AV kabel patřičné délky - např. tento.
Propojovací kabel zapojíš jedním koncem do redukce a druhým do DVD přehrávače - vždy stejnou barvou na stejnou! (Propojuj jen vypnuté přístroje!)
Na tvp vybereš v MENU "Input Source" (str. 16 - pdf) vstup "AV". Zapneš DVD přehrávač a "jedeš" :roll:

Taky můžeš koupit přímo kabel bez redukce - např. nějaký takovýto.

EDIT:
Kvalitativně (technicky) lepší propojení VIDEO signálu je přes komponentní OUT-IN (Y, PB, PR - konce: R-G-B) - např.
A k tomu ještě AUDIO kabel - něco takového :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od markoni »

Tak že dělá mi problém zvuk konečně mám ovládaní tak jsem dal funkci MUTE (sice není to ten konkrétní typ TV sencor ale je to TV značky sencor ) když pustím zvuk tak je to nekoukatelné zmizí obraz zvuk sice jde ale špatně, kde muže být chyba ? díky
Přílohy
Fotka141.jpg
Fotka139.jpg

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#14 Příspěvek od MiloPS3 »

Vyskousej je solo,audio/video diky, osobne bych rek ze zem by mela byt co nejblize ke kabelu....treba

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od markoni »

Pochopitelně to jsem zkoušel a nic ,ale jak zapojím jen video čili žlutý tak ani obraz mě nejde musím dát i jeden audio kabel :twisted:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “