Router blokuje některé webové stránky.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Router blokuje některé webové stránky.

#1 Příspěvek od jjilek »

Narazil jsem na problém s routerem Linksys WRTP54G. Přes router se mi nezobrazí některé běžné weby. Nezáleží na OS (XP, W7, W10) Např. https://www.ebay.com/, https://support.microsoft.com/ a jiné. Jiné stránky jedou naprosto normálně. Kde asi hledat problém? Vyměnil jsem router za stejný typ, ale jiné FW, problém zmizí. Pokud PC připojím bez routeru, není žádný problém.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#2 Příspěvek od samec »

asi je tak nastavený

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Ten router je z roku 2006 - 2007, podporuje vůbec IP v.6? Mně takto přestal před lety fungovat router Strong WRT311 na této stránce (tedy na ní jsem to zaznamenal jako první, jestli ti taky nejede, pak je to na 99% ono), pak postupně přibývaly nefunkční stránky, vesměs jsem skončil na serveru Savana.cz a dost.
Po výměně za router s poodporou IP v.6 chodí vše.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Pokud to nikdo nenastavoval záměrně, může být i napadený - breberka přesměrovává známé weby přes sebe, aby sledovala komunikaci nebo podvrhla svůj web. Nyní už byl její server odstaven, tak to nefunguje. Je potřeba to vyresetovat do továrního nastavení a ideálně napálit poslední FW.
S IP6 bych to nespojoval. Pokud poskytovatel připojení umožňuje IP4, musí to fungovat. Já mám IP6 protokol zakázaný přímo na PC a dostanu se všude.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

To Hill: Mám IP v.4. Na stejném routeru se starším FW. problém není.
To xsc: znovunastavení je dosti pracné, je na tom také WiFi a VOIP. tuto možnost si nechávám v záloze. Hledám nejprve jednodušší možnosti. Jen tak na okraj, nikdy jsem žádné nežádoucí přesměrování nezpozoroval, někdy to blokování nastává až při dalším adresování v daném webu. Např. https://www.metopera.org/ naběhne normálně, ale nepřepojí se do streamu (https://metoperafree.brightcove.services/), do jiných adres se přepne bez problémů.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Zkoušel jsi ping a trasování, nejlépe s OK routerem, s KO routerem a bez routeru?

ping www.ebay.com
tracert www.ebay.com

PF

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od PixelOrgy »

Zkus se podivat na vystup z 'nslookup', jestli to chcipne uz na DNS prekladu, nebo se adresa prelozi, ale neodroutuje IP. V nslookup uvidis i to, kterej DNS server se pouzije. Jak pise xsc, muze ten router byt napadenej.

tracert urcite taky pomuze - uvidis, kterym prvkem to neprojde.

Urcite bych zkusil update na posledni verzi, muze tam byt klidne bug. Zkus povypinat QoS a firewall.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#8 Příspěvek od samec »

Ten router máš z obchodu, alebo od nejakého operátora či providera?
Niektoré nastavenia nie sú prístupné vo webovom rozhraní.
jjilek píše:znovunastavení je dosti pracné, je na tom také WiFi a VOIP. tuto možnost si nechávám v záloze.
Každý router má možnosť zálohovať nastavenia do súboru a nahrať nastavenia zo súboru. Ak by si mal nastavovať desiatky routerov, tak to inak ani nejde.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pocitujlasku »

samec: nie kazdy to ma. A urcite na niektorych to nefunguje stylom nastavim, urobim zalohu jedneho a to obnovim do ineho. Napr. taky mikrotik by to urobil aj s mac-adresami a potom by vsetky zariadenia mali rovnaku, co by urobilo pekny bordel na sieti.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

To samec: ten router mám od VOIP operátora, který mi provedl před cca 10lety nastavení. Od té doby je na chalupě bez změn nastavení v provozu, takže ani nevím, jestli byl problém od začátku. Začal jsem to zkoumat až při coronaviru, když metopera uvolnila zdarma přenosy z Metropolitní opery v NY. Na chalupě sice stránky metopera.org jely, ale nabídka připojení ke streamu se na rozdíl od připojení doma nekonala. Postupně jsem identifikoval i další podobné problémy.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jjilek »

xsc píše:Pokud to nikdo nenastavoval záměrně, může být i napadený - breberka přesměrovává známé weby přes sebe, aby sledovala komunikaci nebo podvrhla svůj web. Nyní už byl její server odstaven, tak to nefunguje. Je potřeba to vyresetovat do továrního nastavení a ideálně napálit poslední FW.
Tak jsem tedy tento router odvezl domů a připojil jej k jinému providerovi. Očekával bych pode této úvahy stejné problémy, ale omyl. Router u jiného providera funguje bez problémů na všechny adresy.
Souhrn: mám dva stejné routery, které u jednoho providera fungují oba bez problémů. U druhého providera funguje jen jeden, druhý blokuje některé adresy. :roll:
Ten problematický má novější FW.
Příkladem je, že se nepřipojím např. k ebay.com.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

No a když porovnáš výpisy nastavení obou routerů tak nic rozdílnýho nenajdeš?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pm_
Příspěvky: 110
Registrován: 11 srp 2009, 02:00
Bydliště: praha

#13 Příspěvek od pm_ »

vypnout na routeru i v PC IPv6?

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#14 Příspěvek od piCZus »

Jak vypadá v systému srovnání:

Kód: Vybrat vše

nslookup ebay.com

vs. 

nslookup ebay.com 8.8.8.8
nebo
nslookup ebay.com 1.1.1.1

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jjilek »

Zatím jsem stačil udělat s routrem, který se nepřipojí toto:
Přílohy
2020-09-20 (3).jpg
2020-09-20 (2).jpg
2020-09-20 (1).jpg
2020-09-20.jpg

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“