pic 16F84A

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rico
Příspěvky: 19
Registrován: 19 čer 2006, 02:00

pic 16F84A

#1 Příspěvek od rico »

Zdravim mám problém s naprogramovánim picky, postavil jsem si programátor JDM co je na sránkách www.belza.cz. pokud chci programovat tak se ukáže okno verifi failed at data address 0000h. poraďte prosim kde je problém a jak ho řešit. dik

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#2 Příspěvek od meno »

Ta PICka je nová alebo už bola používana ??? Nemá ochranu proti zápisu ? Ten programátor je nový alebo závada sa objavila až teraz ? S tímto programatorom síce skúsenosti nemám ale 16F84 používam. Ak je ten programátor napájaný priamo s PC skontroluj si či PC dáva potrebné programovacie napätie. Alebo máš chybu v zapojení !

:D :D :D

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#3 Příspěvek od mety »

Tu chybu vyhodilo,lebo program nemôže prečitať data z procesoru.
Ak si zaškrtol poistku proti prečitaniu tak je to v poriadku a data neidu prečitať.
2 možnosť je zle nastaveny napr com port a pod/zle nastaveny ic prog/
3 možnosť, vadny PIC
Inak JDM je 100% funkčny,použivam ho už par rokov a zatial nemam problem. :wink:
Ale najskôr bude chyba v programatore,alebo zle zapojeny komunikačný kabel.

nop

RE

#4 Příspěvek od nop »

Taky mi to blblo když jsem nainstaloval Win XP otevøel si port ale nechal zaplou vyrovnávací pamì￾ na seriovém portu tu je potøeba stáhnout na nulu

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: RE

#5 Příspěvek od Jirka »

nop píše:Taky mi to blblo když jsem nainstaloval Win XP otevřel si port ale nechal zaplou vyrovnávací paměť na seriovém portu tu je potřeba stáhnout na nulu
Dobrá rada, taky to zkusím, protože právě se s tím peru ve WinXP SP2. Mám JDM a zkoušel jsem ze zoufalství i jiné prgramy, než je IC-Prog, a nic. Tohle by mě nenapadlo. A Přitom ve Win98 mi to programuje jak z praku.
*****

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“