HP8440p

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

HP8440p

#1 Příspěvek od nop »

Zdravím

Mám problém s letitým ntb HP8440p koupil jsem ho s nainstalovaným systémem windows 10 home a byl v něm magnetický HDD včetně zálohy systému,ale disk odešel do věčných lovišť tak jsem do ntb dal SSD samsung 860 EVO 25OGB a nainstaloval Win10 z isb flashky,jenže od té doby prostě nejede Bluetooth kterej v ntb je protože před tím fungoval a teď ne a na to rozchodit nevěděl by jste někdo co s tím?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Najít a nainstalovat ovladač. Měl by být na stránkách podpory HP.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od nop »

jj to jsem zkusil a nenašel.. jen pod win7

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Jo, to je celý HP. Měl jsem od nich Scanjet pod XP. Nikdy k němu neudělali driver pod Visty ani W7. Trochu s tím chodil driver od jinýho scaneru ale už to nikdy neumělo vše co pod XP.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od nop »

no právě je divný že s těma WIN10 který byli na recovery části mrtvýho disku ten Bluetooth fungoval takže nějak by to mělo jít zlusil jsem ledacos z netu a nic nezabralo...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Ten původní disk je mrtvý? Možná by šel připojit a navést instalátor hardwaru na ten původní driver.
Je možné, že ty desítky byly upgrade ze sedmiček, tak to použilo ten ovladač.
No a ten sedmičkový tomu podstrčit nejde?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

A zkusit najít něco podle ID hardware?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od nop »

ten disk je totálně mrtvej a ten win7 ovladač mi napíše že to pod 10 nejede.. no ještě tu mám někde originálku win7 tak to tam v nejhorším šoupnu anebo ten BT oželím

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od nop »

no podle ID hardwaru nic nezjistím protože ve správci zařízení to sice píše neznámé zařízení ale podle ID je to čtečka karet která taky nefunguje ale ten BT tam nikde není

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Nainstaluj HP Wireless Assistant a v nom zapni bluetooth. Ak to nejde, tak pozri do BIOSu, ci nie je vypnuty tam.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od nop »

ten wireless asistant jsemuž taky našel bohužel je jen pod win 7.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#12 Příspěvek od nop »

to vypadáže jediný řešení by byla instalace win7 a pak udate na 10 ale to mi za ten opruz nestojí takže je to neřešitelne,aspon jsem podle mistni rady podle ID HW rozjel tu čtečku karet

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hape »

Možná je to blbost, zas tolik se vtom nevyznám a ten notebook neznám, ale není možný že ten BT modul je vypnutý v BIOSu, nebo nějakým tlačítkem v blízkosti klávesnice?
Pokud by byl vypnutý, nemusel by být v OS vidět ve správci zařízení a tím pádem by ani nehledal a nenainstaloval pro něj ovladač.
Třeba mně se stala podobná věc s mým AiO počítačem, taky od HP. Z výroby v něm nebyl BT modul přítomný, tak jsem koupil od Intelu kombinovaný Wi-Fi/BT modul a nainstaloval ho místo původního, který měl jenom Wi-Fi. Po instalaci ovladačů fungovala pouze Wi-Fi část modulu, ale BT nikde, ať se dělal co sem dělal. Tak sem modul reklamoval a vrátili mi peníze. Za ně sem koupil nový a situace se opakovala, BT se mi nedařilo zprovoznit, pro PC vůbec neexistoval. Říkal sem si že dva moduly asi vadné nebudou, že vada bude na mé straně. Nakonec byl problém v BIOSu. Ačkoliv je modul v M.2 slotu, PC vidí jeho BT část jako připojenou do USB, no a ten konkrétní USB port byl v BIOSu zakázaný. Po jeho povolení se BT v PC objevilo a normálně funguje.
Koukám že než sem to napsal, tak rnbw už se o BIOSu taky zmínil.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od nop »

jo to jsem zapoměl napsat v biosu to mám samozřejmě zapnutý to jsem kontroloval jako první a bios píše ID QDS-BRCM 1043 ani podle toho jsem nic funkčního nenašel. a BT tam na 100 procent je protože jsem k tomu měl připojenej BT repro.. tak bud ten modul umřel což si nemyslím,nebo je to příliš starej NTB na win10 a mám pocit že linux ho taky viděl když jsem ho tam zkoušel dát.u linuxu zase nefungovala wifina která jela na vyšším kanále než 11,A mě wifi jede na 13 a změnit to moc nemůžu protože router má pod palcem provider.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hape »

Ve správci zařízení máš tedy neznámé zařízení? Nebo tam máš rozpoznané Bluetooth zařízení?
V obou případech by mnělo jít ve správci zařízení vyhledat a aktualizovat ovladač. Myslím si že když ty Win10 mněli předtím funkční ovladač, že by ho mněly najít a nainstalovat znova.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“