organizer pre zbierku minci

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

organizer pre zbierku minci

#1 Příspěvek od samec »

Občasne zbieram obehové euro mince z rôznych krajín. Strácam však už prehľad, ktoé už mám a ktoré ešte nie. Nechcem kvôli tomu kupovať drahý album na mince, skôr by som chcel ničo ubastliť z papiera/lepenky, priesvitnej folie, lepidlo, spinkovač... Máte nejaký nápad, ako na to?
Folia z euroobalu sa asi nedá lepiť bežným lepidlom, že? Možno celofan?

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím, co třeba tenké obaly od DVD-ček.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Proc se nikdy nikdo nevyjadri v penezich co je pro nej to drahe, aby bylo jasno.
Napriklad standartni album na 420ks minci stoji cca 250 kacek. Nahradni list do alba na 20ks minci vyjde na 15 kacek. Jestli si myslis ze koupi foli, lepidla apod. to vyrobis nejak vyrazne levneji, podivej se kolik ty veci stoji.
http://www.numis-hobby.cz/numis-hobby-c ... lba-MIDI10

Ani Cinsti soudruzi to nedokazou vyrobit o moc levneji, ale aspon tam neplatis postu https://www.ebay.com/itm/10x-Pages-30-P ... Sw8-tWVX~F

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Lebo nie som ochotný dať za album toľko, čo je hodnota mincí v ňom uložených.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

A to je vyjadreno ciselne?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Že by další tiktak ...?

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Behemot »

Todle sou fakt neuvěřitelní lidi :roll:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#8 Příspěvek od sinclair »

Ne, latentní další kutimil. Pičovinu, často bez souvislosti s elektrikou, natahovat ideálně do bezvědomí.
Nejméně však na 5-6 obrazovek, abychom si připadali hoodně chytří a důležití.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Klukovi jsem koupil malej trezor na klíč kvůli pár mincím, a on dokázal za dva roky nasyslit snad 2kg.

A protože se v tom hrabal jak bába v koksu, dostal stovku malých pytlíku na zip. Tak si to zajímavý roztřídil, zbytek hodil do dolního patra trezorku.

Taky mě čeká podobnej nákup... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#10 Příspěvek od jirkati »

Jako mnoho jiných stařešinů jsem si taky prošel stádiem sbírání všelijakých mincí. Roztřídění jsem nakonec vyřešil tzv. eurofoliemi, které jsem hranou žehličky přes novinový papír rozdělil a na "horní" straně prořezal vstupy do kapsiček jen o málo větší, než samotné mince. Byl jich docela plný slabší šanon když jsem je asi před deseti lety daroval nejmladšímu synovi. Když jsem se ho asi před dvěma roky zeptal jak pokračuje ve sbírce tak suše konstatoval, že už mince nemá, že je prodal v jakési aukci. Co dodat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

A co s tim mel delat, kdyz to nesbira. Pro vetsinu lidi jsou to jen kramy ktere zabiraji misto, takhle si aspon za prachy koupil co ho bavi.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Děda na to používal jakousi knížku na vizitky. Jenže když to nemá klopu, tak se to z toho sype.

Ten můj kluk se do toho zbláznil. Když neřeší mince, tak Hitlera a války. Vypadá to, že v rodině bude první historik.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 31 srp 2020, 17:43, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Vizitkar? Neblazni, vis kolik to stoji? :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tenkrát to fasovali zadarmo v ČKD. S nápisem Škoda Export.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#15 Příspěvek od samec »

Tak som to zrátal, 483 obehových euromincí rozdelených podľa štátov v uzatváracích igelitových vreckách v celkoovej hodnote 253,95€. K tomu väčšie vrecko s duplicitnými mincami a jedno veľké vrecko s mincami, ktoré ešte čakajú na zatriedenie. Pamätné mince mám zvlášť. Tých nie je veľa. Pre ne by som aj kúpil nejaký originálny zakladač.
Mal som takú predstavu, že do kartónu rozmeru A4 vyrežem otvory presnej veľkosti pre každú mincu podľa predlohy, ktoú vytlačím na tlačiarni a nalepím na kartón. Ďalej by sa zišlo prelepiť kartón priesvitnou foliou, lenže PE folia sa s papierom lepiť nedá a celofán sa už zdá sa nevyrába. Dnes som kúpil za tri eurá rolku 70cm x 4m akože celofánu, ale je to PP. Nevadí, spotrebujem na niečo iné.
Ale ak sa dajú euroobaly zošívať žehličkou, ako píše jirkati, tak to asi urobím takto. Vďaka za tip.

A ešte sa pochvalim, že okrem štyroch pamätných mincí, ktoré som kúpil v národnej banke, som všetky našiel v peňaženke. Osobne je pre mňa najzaujimavejšia nemecká 1 eurovka 2003 G, ktorá bola razená len v malom množstve pre zberateľov, ale nedopatrením ju pustili do obehu. Už mám dve. :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“