LG---LH-T6447

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

LG---LH-T6447

#1 Příspěvek od Woofe »

Dneska jsem byl montovat Czech Link a zákazník chtěl vše propojit tak jak má kabely SCART-SCART. Po únavném vysvětlování jak nahrát ze satelitu a DVD na videorekordér, nastal problém. Na nahrávce z DVD nebyl zvuk. První odhad, špatné nastavení ale ne ne, druhý odhad, nějaký druh ochrany mezi LG DVD a LG Videem. Po propojení přímo DVD a TV jsem zjistil že nejde AUDIO na SCARTce (taky proč, má to 6 repro samo o sobě). Po prostudování manuálu jsem došel k závěru že z DVD není jiný vystup analog audio signálu než z koncáků, to je dost nepraktické. Jak to nejednodušeji vyřešit?? DVD je 14 staré (nejspíš v záruce :D ). Po dohodě se zákazníkem je ochoten přistoupit na zásah do DVD. Napadla mě jedna možnost, kuchnout ho, najít audio a přivést ho na SCART. Akorát nevím jestli to půjde. Možná jste to někdo řešil. Nemáte někdo schémátko, please.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DjRix »

Mám obavy že si s tím asi neporadíš,protože u komplet kina v jedné krabici nejde jen tak vyvést stereo signál ven.Je to tím,že při přehrávání DVD se zvukem 5.1 vlastně přední stereo repro hrají jen efekty ve filmu,mluvené slovo jde většinou jen z centru,takže ze stereo výstupu by jsi na video nahrál jen zvuky okolo bez mluvení (moje DVD doma to tak dělá).Pokud jde v menu dvd zapnout jen zvuk 2ch stereo,věc je vyřešena,stačí bast s jedním dvojitým oz a připojit ho před koncák a před početím nahrávání na video přepnout na stereo.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “