Pomoc z nastavením FT817

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

Pomoc z nastavením FT817

#1 Příspěvek od Alino »

Zdravím čítajúcich.Na FT817 mám jeden problém z nastavením.Všetko ide ok a všetko funguje až na jednu vec.Na 14MHz mi na FM nejde zvuk.Ostatné modulacie idú.Dolu v riadku sa mi objavili ikony mínus a DCS.Stiahol som si slovenský návod na obsluhu od OM1CI.Postupoval som podla návodu.Najprv som nastavil hlavné menu podla jeho prekladu.Všetko šlape ale problém sa neodstránil.Cez F tlačítko som navolil funkciu tlačítok ABC až sa mi v pravo objavil nápis TON.Podla návodu by malo tlačidlo C pod ním aktivovať alebo deaktivovať tieto funkcie.No tlačítko nereaguje.Kde robím chybu?Na všetkých frekvenciách idú všetky modulácie a funkcie,takže TRX je ok.Neviem to vypnút ani podla angl.návodu.Tak prosím o radu kde robím chybu?Ďakujem pekne.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mikras »

Ahoj, a opravdu jenom na 14MHz? S-metr při FM modu ukazuje? Nemáš přitažený SQL? Na knoflíku pod hlasitostí máš nastavený SQL nebo RF Gain? To se nastavuje položkou v uživatelském menu č. 45 po dlouhém stisku tlačítka [F].
Minus/plus je pro odskok při převaděčovém provozu, DCS nebo T, SQ je vysílání, případně i příjem pod CTCSS. Svítit by nemělo nic z toho. Vše by mělo jít nastavit v "malém" menu, tedy krátce stisknout [F] a je to menu č. 4. RPT REV TON. REV mění frekvence RX/TX, pokud je nastavena volba +/- pomocí RPT.
Kdyby to nezabralo, je možnost TCVR resetovat. Jsou čtyři způsoby. Při vypnuté stanici držet [F] a přitom TCVR zapnout. Dojde k resetu nastavení, ale paměti zůstanou zachovány. Nebo držet stisknuté [V/M] a stanici zapnout. Tím dojde k vymazání pamětí, ale nastavení zůstane zachováno. Úplný reset se provede podržením tlačítka [HOME] během zapnutí stanice. Tím se obnoví tovární nastavení.
Pak je tu ještě jeden servisní reset, který je potřeba provést třeba po modifikaci pásem a změně rozsahu TX, nebo při opravdu nestandardním chování stanice. Podržet spolu stisknutá tlačítka [F] a [V/M] a TCVR zapnout. Žádný z těchto resetů nemá vliv na kalibrační hodnoty v servisním menu.
Pokud by nic z toho nepomohlo, tak bych se Ti na ní mohl podívat v práci.

EDIT: Jak se to chová při režimu PKT? To je totiž taky FM. Ještě se podívej na malé menu č. 7 - IPO ATT NAR. NAR mění šířku pásma FM a FMN 25/12,5kHz. Pokud by byl vadný filtr, neposlouchalo by to. I když u FT-817 jsem vadný filtr ještě neviděl.

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#3 Příspěvek od Alino »

To Mikras
Takže všetko som prekontroloval tak DCS a mínus svietily nie len na 14 ale aj na 1.8MHz.Inde nie.Pod hlasitostou mám nastavený SQL.RF gain by bol lepší?
Zameral som sa na tvoje rady a išiel som postupne.No podstatné je že som všetko vyriešil aj vdaka tebe.Teším sa z toho.No bolo potrebné trochu hlbšie pochopiť ako pracujú ABC tlačitka a ako meniť menu.Popravde to je asi tým že som kúpil TRx z druhej ruky a takto to bolo nastavené.I tak ti patrí velká vdaka za pomoc.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mikras »

Rádo se stalo. U stanice z druhé ruky bych i tak doporučoval alespoň reset nastavení ([F] a zapnout), protože tam může být spousta uživatelského nastavení, které se Ti nebude hodit. Postupně, jak by ses se stanicí seznamoval, by sis uživatelské menu přizpůsobil svému obrazu.

Pokud máš staničku rozšířenou a chtěl bys jí provozovat i na CB, tak si tam ten SQ nech. A nebo na provoz FM na VHF a UHF. Jinak pro SSB a CW provoz je vhodnější mít regulaci RF Gain.

Vy 73! a MNI DX! Jirka OK1DUV

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“